Ez a nap
Ők a kormányhatalom utolsó ujjpercei – Emelik a kormányhivatali dolgozók bérét
Mintegy 32 milliárd forintból emeli a kormány a területi közigazgatásban dolgozók bérét, legalább 10, de átlagosan 18 százalékkal, és a cafeteria-rendszert is újra bevezetik áprilistól a területi közigazgatásban.
Ők a kormányhatalom utolsó ujjpercei
A közlemény szerint a megemelt fizetést áprilistól, 2020. január 1-jéig visszamenőleg kapják majd meg a fővárosi és megyei kormányhivatalok, valamint a járási hivatalok ügyintézői és tisztviselői.
Hozzátették, az illetményemelés során a kormány figyelembe veszi a regionális munkaerőpiaci hatásokat, így a 19 megyei és a fővárosi kormányhivatalban dolgozó kormánytisztviselők illetményét a szellemi foglalkozásúak adott megyére jellemző átlagkeresetéhez igazítják.
A KSH területi adatai alapján differenciált béremelést az indokolja,
hogy egyes megyékben és a fővárosban kiélezettebb a munkaerőpiaci helyzet, így ezekben a régiókban nagyobb arányú emeléssel biztosítható a versenyképes kormányhivatali fizetés.
Az állami támogatások folyósítását, valamint a magyar emberek mindennapjait érintő hatósági feladatok zömét ellátó járási- és kormányhivatalokban dolgozók munkájának további megbecsülését szem előtt tartva a Miniszterelnökség 2020 áprilisától ismét bevezeti a területi közigazgatásban a cafeteria-rendszert.
A kormányhivatali bérek így minden megyében legalább tíz százalékkal, átlagosan 18 százalékkal emelkednek, ahol pedig kiélezett a munkaerőpiaci verseny, ott az illetménynövekedés akár a 35 százalékot is meghaladhatja.
Kitértek arra is, az ország gazdasági teljesítményének köszönhetően a nettó keresetek 2010 és 2019 között – a családi adókedvezményt is figyelembe véve – 87 százalékkal emelkedtek, és a minimálbér is több mint duplájára nőtt 2010 óta.
Mi lesz a többiekkel?
Tévedés ne essék, nem az a gond, hogy vannak szerencsések, akiknek emelnek, hanem azzal, hogy mi lesz a többiekkel, akik legalább olyan kiszipolyozottak és legalább olyan fontos munkát végeznek, mint a kormányhivatalok tisztviselői.
Mi lesz az orvosokkal, pedagógusokkal, rendőrökkel, és azok sorát, akik évek óta csak áltatást kapnak emberi bérezés helyett, még hosszan lehetne folytatni.
Cser Ágnes a napokban azt nyilatkozta az orvosbérek emelésével kapcsolatban, hogy
társadalmi értelemben igazságtalan, hogy egyetlen foglalkozási csoport olyan bérfejlesztésben részesüljön, amilyenben a többi nem.
Meg még azt is mondta, hogy
nem értenek egyet, hogy egylépcsőben emeljék meg az orvosok bérét, mert ez „összedöntené” az országot
-adta hírül az MTI.
Szerző
Friss
- Hull a hó és…
- Nem jelez semmiféle vészvillogó, hogy ez így nagyon nem ok? – kérdezték Szalay-Bobrovniczkyt ‘fogyatékos sportoló’ bejegyzéséről
- 2025, Magyarország: napi szintű utasítás, hogy a hónap hányadik napjától kell visszafogni a betegellátást
- Magyar György: tanácsom a kétfarkúak eljárás alá vont aktivistájának, hivatkozzék arra, hogy az ikertestvére volt az elkövető
- (Nagyon) kisnyugdíjasunk rossz híre Orbán Viktornak: felvilágosítom, Ön beteg!
- A választó felelőssége: aki nem szavaz, nincs erkölcsi alapja a kocsmában szidalmazni a rendszert és a vezetőket
- 97 éves korában elhunyt Békés Itala – Legyen könnyű neki a föld!
- Juszt László: bár ne lenne igazam!
- Opálüveg nemzetbiztonsági ülés? Rogán-botrányról kérdezni nem kell félnetek, de aki rosszul központoz, kizárják
- Holnap taxis tüntetés, lesz-e belőle „taxisblokád?”