Európa-Liga, foci ünnep vagy rémálom, attól függ kinek szurkolt

Az Európa-Liga döntő a Magyarországon eddig megrendezett legrangosabb focimeccs szerdán este világeseményhez méltó felhajtással kezdődött. A Liga döntő ahogy az szokásos  a  showelemeket sem nélkülözte, 150 táncos, majd Gera Zoltán, az utóbbi évtizedek egyik legsikeresebb magyar labdarúgója, a döntő nagykövete voltak az „előzenekar.”

Ezen az estén Spanyolországnak kedvezett a szerencse

Ez esetben az Európa-Liga döntő okán nagyon is helyén való a szerencsét emlegetni, hiszen a meccs képe alapján szinte hajszál sem választotta el a két együttest, legalábbis a tudásuk szerint, ezt bizonyítja a tény, hogy még hosszabbítás sem hozott egyik csapatnak sem győzelmet maradt az addigi 1-1 es eredmény, csak a büntetőrúgások elvégzése után  örülhettek a spanyol játékosok és szurkolóik.

Pech és/ vagy szerencse

Az első félidő 35. percében Paulo Dybala góljával az olaszok tettek szert vezetésre, ám egy második gól amit szintén ők rúgtak, a fordulás utáni 55. percben meghozta a spanyoloknak az egyenlítést, ugyanis Gianluca Mancini  egy szerencsétlen  öngólt lőtt.

A meccs nagy kérdése…

A budapesti Európa Liga-döntő legnagyobb sztorija kétségkívül az volt, hogy a két nemzetközi kupaspecialista, Az AS Roma portugál edzője José Mourinho és a Sevilla közül melyikük lesz a boldogabb a mérkőzés után. Mourinho mind az öt korábbi nemzetközi kupadöntőjét megnyerte a Portóval (UEFA-kupa, Bajnokok Ligája), az Internazionaléval (BL), a Manchester Uniteddel (Európa Liga) és a Romával (Európa Liga). A Sevilla viszont mind a hat UEFA-kupa/Ele-döntőjén győzedelmeskedett , így lett minden idők listavezetője.

A mérkőzés előtti sajtótájékoztatókon mind Mourinho, mind spanyol kollégája, José Luis Mendilibar elismerte, hogy a történelem egy dolog, ami viszont  a döntőben nem számít.

A puskás Arénába a játékosokon múlik, hogy ki nyer, és ki hibázik kevesebbet.

Végül a Sevilla lett a győztes, amely a rendes játékidőben kialakult 1-1 után büntetőpárbajban legyőzte az AS Romát, ezzel története során hetedszer hódította el a trófeát.

Izgalom a meccs előtt

A két csapat szurkoló már a meccset megelőző órákban döntésre akarták vinni a kérdést, hogy „ki a jobb.”

„Az Egressy úton verekedtek össze többen szerdán 14 óra körül. A rendelkezésre álló adatok szerint hárman sérültek meg, közülük a mentőszolgálat munkatársai további ellátásra egy olasz és egy spanyol állampolgárt vittek kórházba. Az Európa Liga-döntő miatt elrendelt fokozott ellenőrzés miatt a közelben szolgálatot teljesítő rendőrök perceken belül a helyszínre értek. A Budapesti Rendőr-főkapitányság XIV. Kerületi Rendőrkapitányságán csoportosan elkövetett garázdaság bűntett gyanúja miatt indult eljárás, eddig hét lengyel állampolgárt állítottak elő”

számoltunk be a verekedésről szerdán délután a police.hu alapján.

(Kép: MLSZ)