A Ferencváros telel az élen

A Ferencváros legyőzte vendégként a Vasast a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának zárómérkőzésén, míg a Videoton a 92. percben kapott ki Szombathelyen.

Alig kezdődött el a mérkőzés, máris vezetést szerzett a Ferencváros: a 2. percben Lovrencsics Balázs fejelt a kapuba Varga Roland szöglete után. A folytatásban egy darabig a FTC játszott mezőnyfölényben, de aztán a Vasas felbátorodott, majd az utolsó negyedórára át is vette az irányítást. A pályaválasztó csapat többször is veszélyeztette a Ferencváros kapuját, ám nem jött össze neki az egyenlítés.

A második félidőben is a Ferencváros kezdett jobban, és a kapura lövések számát tekintve csakhamar egyértelműen fölénybe került. Bár a zöld-fehérek győzelme időnként veszélyben forgott, a Vasas nem tudott pontot szerezni, sőt a végén nagyon kitámadott és egy ellenakcióból a ráadásban újabb gólt kapott.

A Vasas legutóbb a Haladás elleni pótolt mérkőzését nyerte meg október közepén, azóta hét találkozón nem tudott győzni, s ezek közül ötön vesztesen hagyta el a pályát.

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője: „A mérkőzés előtt azon bosszankodtam, melyik lehet a mi öltözőnk. Egy olyan helyen öltözködtünk, amiről azt gondoltam, hogy ez nem is a stadion része. A Vasas ott volt, ahol a vendégcsapat szokott lenni. Nem tartom ezt korrekt dolognak, ez nem illik. Természetesen boldogok vagyunk, hogy megnyertük a mai mérkőzést. Kemény, harcias találkozó volt. Két percet követően egy gyönyörű fejes gólt szerzett Lovrencsics Balázs. Úgy gondolom 70-75 százalékban mi birtokoltuk a labdát. Nagyon nehéz volt rést találni a második gólunkhoz, nagyon mélyen védekezett a Vasas, így nehéz volt kreatív játékot bemutatni. Volt egy szakasz, ahol sok felesleges labdavesztésünk volt, magasan előreívelt labdákkal próbálkoztunk, inkább ki kellett volna csalogatni a Vasast a védekezésből. A harciasság tekintetében mindkét csapat mindent bevetett, ez egy hosszú év utolsó mérkőzése volt. A második félidőben keveset engedtünk az ellenfélnek, nagyon fegyelmezetten védekeztünk, az utolsó percekben egy kontrából megszereztük a második gólt. Elsők vagyunk a tabellán, sok mérkőzés van még hátra, de jó érzés, hogy február végéig biztosan vezetjük a tabellát.”

OTP Bank Liga, 19. forduló:

Vasas FC-Ferencváros 0-2 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, 1800 néző, v.: Pintér
Gól: Lovrencsics B. (2.), Gorriaran (92.)
Vasas: Kamenár – Benes, Burmeister, Vaskó – Szivacski (Vogyicska, 82.), Berecz, Vida, Gaál, Remili (Ferenczi, 79.) – Pavlov, Ádám.
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G. (Pedroso, 46.), Otigba, Blazic, Botka – Leandro, Spirovski, Gorriaran – Paintsil, Varga (Batik, 81.) – Lovrencsics B. (Priskin, 79.)

Két kimaradt büntető és hazai győzelem Szombathelyen

Az első félidőben változatos, jó iramú küzdelmet láthatott a közönség. A hajrához közeledve aztán kissé “leült” a meccs, de a szünet előtt is akadt izgalom, ugyanis a 44. percben 11-eshez jutott a Haladás, Németh Márió azonban kihagyta a büntetőt.

A második játékrész Videoton-támadásokkal kezdődött, s egy ilyennek a végén, egy szabálytalan megmozdulás után a vendégek kaptak 11-est (55. perc), ám ez is kimaradt, ezúttal Lazovic lábában maradt benne a gól. A folytatásban is élvezetes volt a játék, mindkét kapu előtt akadtak helyzetek, majd amikor már mindenki azt hitte, marad a döntetlen, Mészáros találata eldöntötte a három pont sorsát.

Haladás-Videoton 1-0 (0-0)
Szombathely, 5000 néző, v.: Kassai
Gól: Mészáros (92.)
Haladás: Király – Schimmer, Wils, Németh Mi., Bosnjak – Grumic, Németh Má. (Kovács L., 59.) – Mészáros, Rácz, Halmosi (Pinte, 74.) – Ramos (Williams, 46.)
Videoton FC: Kovácsik – Nego, Tóth B., Fejes, Stopira – Suljic, Varga J. (Kovács I., 76.), Hadzic – Pátkai – Henty (Szabó B., 89.), Lazovic.

A Diósgyőr több mint nyolc év elteltével győzte le a Debrecent

Nagy lendülettel és jól kezdett a Diósgyőr, amely bő negyedóra elteltével már két góllal vezetett. Ettől érthetően kissé össze is zavarodott a Debrecen, de a miskolciak nem tudták lezárni a mérkőzést. A Loki a félidő hajrájában szépített, közvetlenül a szünet előtt azonban nehéz helyzetbe került, mivel a magáról megfeledkezett Jovanovicot kiállította a játékvezető.

A fordulást követően a DVTK biztosan őrizte előnyét, s kissé átadta a területet a Debrecennek: erre kis híján ráfázott, de Ferenczi lövése a kapufán csattant. A diósgyőriek terve azonban bejött, mivel a hajdúságiak túlságosan is kitámadtak, labdavesztés után pedig a DVTK egy villámgyors kontrával növelte előnyét.

A Debrecen nem adta fel, és újra nagy lendülettel támadott, a védő Ferenczi újfent hatalmas helyzetet hagyott ki, de rögtön ezután Tőzsér szépített, nyílttá téve ezzel az utolsó tíz percet. A Debrecennek meg is voltak a lehetőségei, de az eredmény már nem változott. A vendégcsapat a találkozót kilenc emberrel fejezte be.

Diósgyőri VTK-Debreceni VSC 3-2 (2-1)
Mezőkövesd, 1655 néző, v.: Bognár
Gól: Ugrai (12.), Karan (17.), Busai (76.), illetve Takács T. (36.), Tőzsér (82., 11-esből)
Kiállítva: Jovanovic (45+1.), Ferenczi (90+6.)
Diósgyőri VTK: Antal – Nagy T., Lipták, Karan, Tamás – Kocsis, Vela, Busai (Eperjesi, 89.) – Joannidisz (Szarka, 75.), Ugrai (Tóth B., 95.), Bacsa.
Debreceni VSC: Novota – Bényei (Sós, 87.), Szatmári, Ferenczi J., Kinyik – Bódi, Tőzsér, Jovanovic, Varga K. (Filip, 46.) – Könyves, Takács T. (Mengolo, 71.)

A debreceni Aleksandar Jovanovic (b) és Takács Tamás (b3) valamint a diósgyőri Dejan Karan (b2) és Busai Attila (j2) a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójában játszott Diósgyőri VTK – Debreceni VSC mérkőzésen Mezőkövesden. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Két Puskás-gólra csak egy újpesti jutott

Az első félidő alaphangját megadta a gyors gól, melyet a Puskás Akadémia szerzett Ulysse Diallo révén. Innentől kezdve a hazaiak a kontratámadásokra rendezkedtek be, míg az Újpest ugyan többet birtokolta a labdát, de néhány helyzeten kívül többre nem futotta erejéből. Nem úgy a felcsútiaknak, akik Perosevic pontos lövésével még szünet előtt kettőre növelték előnyüket.

A fordulást követően szépített az Újpest: Obinna egy nagy védelmi hibát használt ki. A gól után még nagyobb sebességre kapcsoltak a vendégek, de csak kapufáig jutottak, így a helyzeteit jobban kihasználó Puskás győzni tudott.

Puskás Akadémia FC – Újpest FC 2-1 (2-0)
Felcsút, 1328 néző, v.: Iványi
Gól: Diallo (7.), Perosevic (37.), illetve Obinna (57.)
Puskás Akadémia: Hegedüs L. – Csilus Á., Vanczák, Spandler, Balogh B. – Márkvárt (Zsidai 67.), Mevoungou (Bacelic-Grgic 77.), Szakály P. – U. Diallo (Szécsi 83.), Perosevic, Knezevic.
Újpest: Pajovic – Pauljevic (Mohl 81.), Litauszki, Pávkovics, Balázs B. – Windecker, A. Diallo, Obinna, Nagy D. (Tischler 46.) – Simon K., Novothny.

Otthon tartotta a három pontot a Honvéd

A Honvéd mezőnyfölényével indult a találkozó, ám az első félidőben egyik csapat sem tudott helyzetet kidolgozni.

A szünet után viszont első kaput eltaláló lövésből góllá érett a hazaiak enyhe dominanciája. A találat hatására megélénkült a játék, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, ám újabb gól nem született.

Budapest Honvéd-Paksi FC 1-0 (0-0)
Bozsik Stadion, 1330 néző, v.: Berke
Gól: Gazdag (61.)
Honvéd: Gróf – Baráth, Lovric, Kamber – Holender, Laczkó (Nagy G., a szünetben) – Gazdag, Pölöskei, Banó-Szabó (Tömösvári, 92.) – Eppel, Lanzafame.
Paks: Verpecz – Szabó, Gévay, Lenzsér, Vági – Simon, Papp, Bertus (Kecskés, 81.), Nikházi (Haraszti, 68.), Kulcsár – Szakály (Hahn, 68.)

Menesztették a Honvéd edzőjét

A Budapest Honvéd menesztette vezetőedzőjét, a holland Erik van der Meert. A labdarúgó OTP Bank Ligában negyedik helyezett klub honlapján megjelent rövid közlemény szerint azonnali hatállyal bontották fel a tréner szerződését, ugyanakkor már megszületett a megállapodás az új vezetőedzővel, aki a januári felkészülés kezdetén veszi át a csapatot.

„Az új vezetőedző személyét és eddigi munkáját honlapunk hétfőn fogja bemutatni” – olvasható a tájékoztatásban.

A címvédő Honvéd a május 28-án érkezett edzővel nyolc győzelmet aratott a bajnokságban, emellett négy döntetlenje és hét veresége van.

Nem született gól Balmazújvárosban

Az esőáztatta talaj nem segítette a folyamatos játék kialakulását, vagy a futballisták estek-keltek, vagy a labda akadt el egy-egy tócsában. Ugyanakkor nemcsak a körülmények okolhatóak az alacsony színvonalért, mivel a játékosok sem kímélték egymást, rengeteg szabálytalanság is tördelte a játékot. Az első félidőben jószerivel csak szabadrúgásból veszélyeztettek a felek, a hazaiaknál Rácz, a vendégeknél Koszta járt közel a gólszerzéshez.

A folytatásban sem változott a mérkőzés képe, maradtak a durvaságok és a technikai hibák. A szállingózó hóesésben valamelyest a hazaiak vállaltak nagyobb kockázatot, több akciójukat tudták végigvinni a pályán, de igazán nagy bravúrt Dombónak sem kellett bemutatnia ahhoz, hogy gól nélkül záruljon a találkozó.

hazaiak immár öt bajnoki találkozó óta veretlenek, igaz legutóbbi három összecsapásuk döntetlennel zárult. A vendégek legutóbbi négy NB I-es mérkőzésükön nem kaptak ki.

Balmazújváros-Mezőkövesd Zsóry FC 0-0
Balmazújváros, 674 néző, v.: Andó-Szabó
Balmazújváros: Szécsi – Habovda, Rus, Póti, Uzoma – Kovács Á. (Andric, 77.), Sigér, Haris, Maiszuradze – Rácz (Zsiga, 46.), Arabuli (Fekete, 81.)
Mezőkövesd Zsóry FC: Dombó – Lázár P., Hudák, Pillár, Vadnai – Mlinar (Veselinovic, 73.), Iszlai, Tóth B. (Strestik, 69.) – Koszta, Novák, Cseri (Góhér, 89.)