Fucsovics bravúros győzelemmel kezdett Genfben

Fucsovics Márton mindössze három játékot veszítve győzte le az ötödik helyen kiemelt spanyol Albert Ramos-Vinolast az 501 ezer euró összdíjazású genfi férfi salakpályás tenisztorna első fordulójában.

A férfiversenyeket szervező ATP honlapjának beszámolója szerint a találkozó 1 óra 20 percig tartott.

A világranglistán 60. magyar teniszező a nyolcaddöntőben az amerikai Frances Tiafoe-val (61.) találkozik.

Fucsovics hétfőn párosban kezdte szereplését a svájci viadalon, ott már negyeddöntős.

Banque Eric Sturdza Geneva Open

Egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

Fucsovics Márton – Albert Ramos-Vinolas (spanyol, 5.) 6:1, 6:2

2. forduló:

Sam Querrey (amerikai, 1.)-Guido Pella (argentin)
Steve Johnson (amerikai, 6.)-Lukas Rosol (cseh, Q)
Stan Wawrinka (svájci, 3.)-Jared Donaldson (amerikai)
Fucsovics Martin-Francis Tiafoe (amerikai)
Andreas Seppi (olasz)-Bernabe Zapata Miralles (spanyol, Q)
Peter Gojowczyk (német)-David Ferrer (spanyol, 4.) 6:2, 6:4
Mirza Basic (bosnyák)-Tennys Sandgren (amerikai)
Fabio Fognini (olasz, 2.)-Noah Rubin (amerikai)

Búcsúztak a magyarok Strasbourgban

Elsőnek a hatodik helyen kiemelt Babos Tímea lépett pályára, aki egy kellemetlen ellenféllel, a kazah Zarina Diyasszal találkozott. A közel három órás összecsapás inkább a hibákról szólt, egyik hölgy sem tudta rendesen elkapni a fonalat, és ráerőltetni a játékát ellenfelére. A mérkőzést Diyas kezdte jobban, hamar breakelőnybe került, és 5:3 illetve 5:4 után öt játszmalabdája is volt, de Timi hősiesen rövidítésre mentette a szettet. Sajnos a tie-breakben ismét Diyas kezdett jobban, és a 4-0-ás előny elegendőnek bizonyult a szett megnyeréséhez.

A második játszmában Timi magára talált, 38 perc alatt, break hátrányból 6:4 arányban nyerte a szettet. A döntő felvonást ismét a kazah lány kezdte jobban, Timi folyamatosan a breakhátrány ledolgozásán fáradozott, de hiába. A játszma közepén megérkezett az eső, és elmosta Babos játékát, aki 3:2 után már nem tudott játékot nyerni, és búcsúzott a tornától.

Timit követően Jani Réka Luca is pályára lépett, aki az ötödik helyen kiemelt Dominika Cibulkova ellen próbálta folytatni a menetelést. Sajnos a kezdés nem a legjobban sikerült, a volt Grand Slam-döntős szlovák nagyon bekezdett, és villámgyorsan megnyerte az első szettet, és a másodikban is hamar breakelőnybe került. Réka a játszma derekán még egyenlíteni tudott (3:3), de utána ismét elvesztette az adogatását, ami döntőnek bizonyult. Cibulkova 6:1, 6:4-gyel jutott a legjobb nyolc közé.

Internationaux de Strasbourg
Összdíjazás: 250 ezer euró

2. forduló:

Ashleigh Barty (ausztrál, 1.)-Pauline Parmentier (francia)
Qiang Wang (kínai)-Danielle Collins (amerikai, 7.) 4:6, 7:5, 6:2
Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 3.)-Natalja Vihljanceva (orosz)
Zarina Diyas (kazah)-Babos Tímea (6.)7:6(2), 4:6, 6:2
Su-Wei Hsieh (tajvani, 8.)-Lucie Safarova (cseh, WC)
Mihaela Buzarnescu (román, 4.)-Jelena Ribakina (orosz, LL.) 6:3, 6:7(2)
Dominika Cibulkova (szlovák, 5.) – Jani Réka-Luca 6:1, 6:4
Daria Gavrilova (ausztrál, 2.)-Samantha Stosur (ausztrál)

Stollár párosban búcsúzott

Párosban már a nyitófordulóban búcsúzott Stollár Fanny a 250 ezer dollár összdíjazású nürnbergi salakpályás női tenisztornán.

A női viadalokat szervező WTA honlapjának beszámolója szerint a magyar játékos az amerikai Varvara Lepchenkóval az oldalán a 16 között mindössze 63 perc alatt kapott ki az Aljona Fomina, Michaela Honcova orosz, szlovák duótól.

A 19 éves magyar játékos egyesben a világranglista 27. helyen álló kínai Csang Suaj bravúros legyőzésével kezdett, a nyolcaddöntőben a brit Heather Watson lesz az ellenfele.

Nürnberger Versicherungscup

Páros, nyolcaddöntő:
Aljona Fomina, Michaela Honcova (orosz, szlovák)-Stollár Fanny, Varvara Lepchenko (magyar, amerikai) 6:1, 6:3