Futács Márkó fordított a Hungária körúton

Az MTK Budapest házigazdaként 2-1-re legyőzte a Szeged-Csanád Grosics Akadémia csapatát a labdarúgó NB II első fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén.

Némó

A 34. percben Temesvári Attila egy szöglet után a vendégeket juttatta vezetéshez, majd a második félidőben Futács Márkó fordított

A 61. percben Lehoczky tartotta meg szépen a labdát a bal oldalon a tizenhatoson belül, türelmesen felnézett, Futács Márkóhoz emelt, aki gyönyörűen bombázott a kapuba (1-1).

Három perccel a gól után Miknyóczki kínálta meg 16-ról a vendégek kapusát, aki akrobatikus mozdulattal védett. A 66. percben Futács tette ki a labdát Medgyesnek a bal oldalra, ő Bognárhoz centerezett, aki közelről lőtt, Szilágyi kézzel blokkolta a labdát, így tizenegyest kapott az MTK.

Futács állt a labda mögé, és higgadtan gurított a bal alsóba (2-1).

a 61. percben egy kapáslövéssel egyenlített, a 67. percben pedig büntetőből a győztes gólt is megszerezte a fővárosiaknak.

A szünetben az 1987-ben bajnoki aranyérmet nyert MTK játékosait és még élő stábtagjait köszöntötték ünnepélyesen a gyepszőnyegen.

A másodosztályú bajnokság első fordulójában Pethő Bence a Szentlőrincen, míg Lőrinczy Attila a Kozármisleny ellen duplázott.

A Csákvár 88 percen keresztül vezetett Szombathelyen, végül a 92. percben Lencse László egyenlített ki.

Labdarúgó NB II, 1. forduló:

MTK Budapest – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2-1 (0-1)
Gól:
 Futács Markó (61., 67., 11-es), ill. Temesvári Attila (34.)
MTK: Balázs – Varju, Szépe, Nagy Zsombor, Medgyes – Kata (Horváth, 90.), Mezei (Lehoczky, 46.) – Stieber (Miknyóczki, 46.), Németh (Barkóczi, 87.), Bognár – Futács (Kovács, 75.)
Szeged-Csanád GA: Molnár – Ódor, Temesvári, Szilágyi, Kővári (Kővári, 74.) – Pintér (Dobos, 64.), Szatmári (Szakály, 64.), Gajdos, Simon (Farkas, 86.), Sipos – Bíró (Haruna, 64.)

Gyirmót FC Győr-Szentlőrinc SE 4-0 (3-0)