Gálfi Dalma bejutott a nyolcaddöntőbe kedden a Parmában zajló 252 ezer dollár összdíjazású női salakpályás tenisztornán. Bondár Anna és Udvardy Panna is kikapott az első fordulóban.

Gálfi Dalma

Gálfi Dalma bejutott a nyolcaddöntőbe kedden a Parmában zajló 252 ezer dollár összdíjazású női salakpályás tenisztornán.

Bondár Anna és Udvardy Panna is kikapott az első fordulóban

A világranglistán 91. magyar játékos a rangsorban 132. orosz Erika Andrejevával találkozott, és 2:1 után már nem vesztett gémet a 28 perces nyitószettben. A folytatásban a balatonfüredi teniszező 2:1-nél brékelt újra, végigvitte előnyét, és fogadóként lezárta az egyoldalú meccset, amely 1 óra 11 percig tartott.

Gálfi Dalma következő ellenfele a belga színekben versenyző Maryna Zanevska lesz, az Odesszában született Zanevska és Gálfi korábban öt alkalommal játszott egymás ellen.

Zanevska négyszer győzte le Gálfit, aki 2019-ben La Bisbal d’Empordában szenthátrányból fordítva 3:6, 6:1, 6:2 arányban nyert a belga-ukrán lány ellen.

A világranglistán 83. Udvardy Panna kedden a rangsorban 114. holland Arantxa Russzal találkozott, mindketten szerepeltek a múlt heti, budapesti versenyen is. A Római Teniszakadémián Udvardy ugyancsak a nyitókörben, a balkezes Rus pedig a negyeddöntőben búcsúzott.

Első találkozójukon a 31 éves ellenfél két brékkel csakhamar 5:0-ra elhúzott, a 23 éves kaposvári teniszező azonban összeszedte magát és 5:5-re egyenlített. A következő gém a hollandé volt, majd Udvardy elvesztette adogatójátékát, így 1 óra 12 perc alatt Rus került szettelőnybe.

A második játszma elején is a rivális irányított, 3:0-ra ellépett, és bár a magyar teniszező 3:2-re még szépített, Rus végül – összességében kereken két óra alatt – két szettben nyert.

A világranglistán 60. Bondár Anna a rangsorban 74. Majar Seriffel játszott a 16 közé jutásért, és az első játszmában 5:5-nél vesztette el adogatását, az egyiptomi rivális 51 perc elteltével került szettelőnybe.

A második felvonás elején mindkét fél brékelt, majd 4:4 után ismét az ötödikként rangsorolt Bondár vesztett adogatást, Serif pedig 1 óra 34 perc játék után lezárta a találkozót.

Babos Tímea negyeddöntős párosban

Babos Tímea és Angela Kulikov továbbjutott az első fordulóból a Parmában zajló salakpályás tenisztorna párosversenyében.

A kiegyenlített első játszma csak rövidítésben dőlt el a negyedikként kiemelt magyar, amerikai duó javára az Aljona Fomina-Kloc, Okszana Selehmetyeva orosz kettős ellen. A második szettben egy elveszített adogatójáték után kétszer brékeltek Babosék, így 1 óra 35 perc játékkal jutottak a legjobb nyolc közé.

Parma Ladies Open

1. forduló (a 16 közé jutásért):

Majar Serif (egyiptomi)-Bondár Anna (5.) 7:5, 6:4
Arantxa Rus (holland)-Udvardy Panna 7:5, 6:3
Gálfi Dalma-Erika Andrejeva (orosz) 6:1, 6:2

2. forduló:

Maria Sakkari (görög, 1.) – Arantxa Rum (holland)
Gálfi Dalma – Maryna Zanevska (belga)
Sloane Stephens (amerikia, 4.) – Danka Kovinic (montenegrói)
Jasmine Paolini (olasz) – Elisabetta Cocciaretto (olasz)
Ana Bogdan (román, 6.) – Anna Karolina Schmiedlova (szlovák)
Matilde Paoletti (olasz) – Irina Camelia Begu (román, 3.)
Mayar Sherif (egyiptomi) – Simona Walter (svájci)
Lauren Davis (amerikai) –

Páros, nyolcaddöntő:
Babos Tímea, Angela Kulikov (magyar, amerikai, 4.) – Aljona Fomina-Kloc, Okszana Selehmetyeva (orosz) 7:6(7), 6:4