Gólfesztivált tartott a DVTK és az FTC

A keleti rangadón a miskolciak már a 11. másodpercben bevették a közel egy hónappal sérülése után visszatérő Hetényi Zoltán kapuját Miskolczi Márk révén.

A Ferencváros nyolc, a DVTK pedig hét gólt szerzett a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

A debreceniek válogatott hálóőre a 34. másodpercben cserét kért, így számára idő előtt végetért az este.

A 4. percben már 2-0 lett az állás, miután Jesper-Juhani Ilvessuo felavatta a Hetényit váltó Gönczi Lajost. Egy rossz csere miatt emberhátrányba kerültek a Jegesmedvék, ezt Mark Szmirnov váltotta gólra.

A több kiállítást hozó második harmadban a hazaiak előbb nyugodtak meg, és növelték előnyüket. A záró felvonás elején újabb két gyors góllal eldöntötte a három pont sorsát a DVTK. Az utolsó másodpercekben Vas János állította be a 7-1-es végeredményt. A Jegesmedvéknél öt játékos gyűjtött legalább két pontot.

DAB-FTC
Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

A magyar bajnoki címvédő FTC a 9. percben 2-0-ra vezetett Dunaújvárosban, de a hazaiak két gyors emberelőnyös góllal egyenlítettek, majd később fordítottak is, ám a fővárosiak 24 másodperc múlva 3-3-ra módosították az állást. A harmadik harmad elején két gyors gólt ütött a Ferencváros, az Acélbikák erejéből csak szépítésre futotta. Nagy Gergő két-két góllal és gólpasszal zárta az estét.

Niko Eronen, a DAB vezetőedzője

„Küzdöttünk, ahogy tudtunk, még ebben az összeállításban is, s az volt a tervünk, hogy ameddig lehet, tegyük szorossá a mérkőzést. Ez két harmadig sikerült, de a vezetésünk után nagyon hamar kaptuk az egyenlítő gólt, majd a harmadik harmad elején újabb kettőt, s ez már sok volt. Bár hiányoztak kulcsjátékosaink, ez lehetőség lett volna a többieknek arra, hogy előlépjenek, de ez ma sajnos csak ennyire volt elég. Ma a Fradi volt az erősebb csapat, megérdemelte a három pontot.”

Fodor Szabolcs, az FTC vezetőedzője

„Az eredmény alakulása egy kicsit csalóka, mert úgy érzem, hogy végig mi tartottuk irányításunk alatt a mérkőzést. Jól kezdtünk, két gyors góllal, de a lehetőségeivel jobban sáfárkodó DAB sokáig szorosan tudta tartani az eredményt, elsősorban azért, mert mi nem voltunk elég hatékonyak a kapu előtt, pedig már a második harmadban is eldönthettük volna a pontok sorsát. Hatvan percen keresztül hajtottunk azonban, a harmadik harmadban végre bementek a helyzetek is, s bár Dunaújvárosban nem könnyű játszani, azt gondolom teljesen megérdemelten nyertük a mérkőzést.”

Nagy Kristóf
Nagy Kristóf. Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

Káposztásmegyeren a Budapest Jégkorong Akadémia – korábbi nevén MAC Újbuda – jó helyzetkihasználással 3-0-ra meglépett, a vendég Újpest a második szünet előtt szépített. A folytatásban is jól védekezett a BJA, és nem hagyott esélyt a lila-fehéreknek. Kirils Galoha mesterhármassal járult az 5-1-es sikerhez.

A címvédő SC Csíkszereda 5-2-re kikapott a Corona Brasov otthonában a jégkorong Erste Liga első pénteki mérkőzésén. A brassóiak első sora, Kóger Dániel, Chase Schaber és Jared Van Wormer összesen nyolc pontot szerzett.