Connect with us

Kerítésen innen

Gyalázat: hova juttatott bennünket Viktor Viktorovics?

Megosztás

Beszámoltunk a Freedom House friss jelentésének döbbenetes eredményéről: Orbán rezsimje az egyetlen rendszer az EU-tagok közül, amely már nem minősíthető szabad országnak.

lapzsemle
3 of 3Next
Use your ← → (arrow) keys to browse
Megosztás

Készülhetünk a szűk esztendőkre? Nincs jóléti fordulat

Az úgynevezett „jóléti fordulatból” eddig is csak a magyarok egy része tapasztalhatott érzékelhető javulást, a többség csak a lélegeztetőgép halk zúgását hallgatta. Most azonban egyre szaporodó nyilatkozatok sejtetik, hogy hamarosan fordul a szél…

A Népszava elemzése szerint „a kormány fel kívánja készíteni a családokat arra, hogy a gazdasági növekedés lelassulása várható. Mindez indokolt is, miután a Magyarországon tapasztalható – a lakosság egy részét érintő – jóléti fordulat nem megalapozott – értékelte Kiss Ambrus a Varga Mihály pénzügyminiszter által beharangozott, kidolgozás alatt lévő gazdaságvédelmi program célját.”

„Kiss Ambrus sem zárta ki, hogy a világgazdaságban feltűnnek a válság jelei, a kormány pedig az erre való hivatkozással fogja majd megindokolni, hogy miért nem hajtja végre teljes mértékben az beígért bér- és nyugdíjemeléseket.”

„Orbán Viktor belátta,

hogy az elkövetkező években a tavalyi választások előtt követelményként előírt 4 százalék körüli növekedési ütem idén is már csak nehezen tartható. Jövőre 3 százalék felett lehet a gazdasági növekedés üteme, ami önmagában még mindig nem szégyenteljes eredmény – fejtette ki lapunknak Karsai Gábor.

A GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgató-helyettese szerint azonban az igazi gondok csak ezt követően várhatóak. Most már biztosan látszik, hogy az idei uniós parlamenti választások előtt nem lesz az európai gazdasági közösségnek költségvetése az új ciklusra, azt jó esetben 2020 második felében fogadják majd el. Így eltelhet két esztendő is, mire döntés születik, hogy az egyes tagországok milyen támogatásra számíthatnak.

Magyarország esélyei azért sem kedvezőek, mert minden bizonnyal a jogállamiság betartásához, de legalább a korrupció visszaszorításához kötik, hogy ki mennyit kap. Emellett a magyar külpolitika sem az Európai Unióval, sőt az Egyesült Államokkal sem törekszik igazán harmonikus viszonyra – érvelt Karsai Gábor.

Az „ingyenpénz” egy esztendőben most a GDP 4-6 százalékát teszi ki.

Azt is kénytelen lesz felismerni a kormány, hogy a béremelések mértékét előbb-utóbb mérsékelni kell a versenyszférában, még a növekvő munkaerő gondok ellenére is.

A szép szavakból, ígéretekből is fokozatosan kénytelen lesz visszavenni a kormány – vélte Karsai Gábor. A világgazdaság egyébként valóban meglévő gondjaira azonban könnyebb hivatkozni, mint a szembenézni a valós belső problémákkal” – olvashatjuk a Népszavában.

https://nepszava.hu/3024415_szemetbotrany-tovabb-buzlik-a-zold-hid-ugy-a-fideszesek-is-hiaba-kilincselnek

 

Kapcsolódó

Szerző

3 of 3Next
Use your ← → (arrow) keys to browse

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük