Győzelemmel kezdett a Veszprém és a Szeged is

A Telekom Veszprém házigazdaként 29-27-re legyőzte a lengyel Vive Kielce csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

Az anyagi gondokkal küzdő Kielce csapatát számos sérülés is hátráltatja – a legismertebb hiányzó Luka Cindric volt -, ezért mindössze 12 játékost tudott benevezni Talant Dujshebaev vezetőedző. A veszprémiek közül taktikai okokból William Accambray, Jamali Iman, Ligetvári Patrik és Gasper Marguc maradt le az európai szövetség által a hét rangadójának választott meccsről.

A vendégek taktikus, türelmes kézilabdával kezdtek, igyekeztek lassítani a tempót, a veszprémiek viszont gyors játékra törekedtek. Utóbbiak Sterbik Árpád egyre javuló kapusteljesítményének és rendkívül eredményes szélsőiknek köszönhetően a 22. percben vezettek először három góllal (12-9), ebből a vendégek Alex Dujshebaev és Blaz Janc vezérletével kettőt ledolgoztak a szünetre (14-13).

A második felvonás elején is szoros volt az állás, egészen a 39. percig. Azt követően hatékonyabb támadásai révén ellépett a Veszprém (22-18), majd a 48. percben Blaz Blagotinseket harmadszor állították ki, így a továbbiakban már nem térhetett vissza.

Az emberelőnyt kihasználva a Kielce megint felzárkózott (25-24), az utolsó percekben pedig szigorúan védekezett és az egyenlítésért támadhatott, de nem járt sikerrel. A mérkőzést végül Lékai Máté bravúros gólja döntötte el negyven másodperccel a lefújás előtt.

A mezőny legeredményesebb játékosa a lengyelek Európa-bajnok spanyol irányítója, Alex Dujshebaev lett tíz góllal, a meccs legjobbjának pedig Sterbik Árpádot választották.

Ljubomir Vranjes:

“Elégedett vagyok a látottakkal, s nagyon örülök a győzelemnek. Egész meccsen keményen küzdöttünk, a védelem és Sterbik is remekelt. Mivel a Kielcének több embere is kidőlt sérülés miatt, nehezen tudtunk felkészülni ellenük. Meg is leptek minket néhány dologgal, amit nem láttunk tőlük korábban. Nagyszerű meccset játszottunk egy kiváló együttes ellen, amellyel még fogunk találkozni.”

Manuel Strlek:

Tudtuk, hogy kiváló csapat a Kielce, amely ma is óriásit küzdött. Különleges élményt nyújtott számomra a találkozó, hiszen az új csapatomban az ellen a gárda ellen kezdtem, amelyben sok szép évet töltöttem. Tökéletesen alakult számomra az ütközet, ugyanis nyertünk. Elismerést érdemel mindkét tábor, hiszen elejétől a végig támogatták csapataikat. A legfontosabb számunkra a két pont megszerzése.”

Talant Dujsebajev:

“Nagyon büszke vagyok a csapatomra, mert úgy érzem, mindent megtettük a fiúk a győzelemért. Sterbik azonban a mai napon is megmutatta, hogy a világ legjobb kapusa. Ő jelentette a legnagyobb különbséget a két gárda között. Nehéz feldolgozni a vereséget, hiszen a végén egyenlítés helyett eladtuk a labdát, de a sport már csak ilyen.”

Blaz Janc:

Egyetértek edzőmmel, valóban Sterbik Árpád jelentette a legnagyobb különbséget a mai napon. Számos problémával küszködünk a sérülések miatt, de a végsőkig küzdöttünk, ezért pedig gratulálok a csapatomnak. Természetesen csalódottak vagyunk a vereség miatt, de dolgozunk tovább a sikeresebb folytatásért.”

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

A csoport, 1. forduló:

Telekom Veszprém-PGE Vive Kielce (lengyel) 29-27 (14-13)
Veszprém: STERBIK– GAJIC 6 (2), NAGY L. 4, Blagotinsek, Mackovsek 4, Terzic, STRLEK 5. Csere: Mikler (kapus), Nenadic 3, Ilic 2, Toft Hansen 1, Lékai 4, Tönnesen.
Kielce: Cupara – JANC 4 (2), K. Lijewski 1, A. DUJSEBAJEV 10 (2), KARALEK 3, Jurecki 1, Jachlewski 2. Csere: Ivic (kapus), Aguiganalde, Fernandez 3, D. Dujsebajev 2, Moryto 1.

Izgalmas hajrában nyert a Szeged

Az előző idényhez képest némileg meggyengült zágrábi csapatban kézilabdázik a Szeged két korábbi játékosa, a jobbátlövő Ivan Srsen, és a szlovén kapus, Urh Kastelic, a vezetőedzői posztra pedig visszatért az olimpiai és világbajnok Lino Cervar. A szegediek keretéből a nyáron igazolt szlovén Nik Henigman maradt ki.

Sok hibával kezdett mindkét csapat, és mivel a vendégek nem találták a ritmust támadásban, a házigazdák két góllal elléptek (6-4), majd a 21. percben 8-6-nál Juan Carlos Pastor vezetőedző időt kért. A játék képe a hajrában sem változott, a PPD Zagreb – Zlatko Horvat vezérletével – masszívan kézilabdázott, és a meccs során először hárommal vezetett (12-9) a szünetben.

Bodó Richárd és Bánhidi Bence góljaival felzárkózott a magyar csapat

A 36. percben Balogh Zsolt találatával vezetett először a Szeged, amelynek kapusa, Marin Sego is gólt szerzett (15-13).

A vendégek 5-0-s sorozata után a zágrábiak beállója, Tin Kontrec piros lapot kapott, mert szándékosan megütötte Bodó Richárd arcát. Ezt követően újabb fordulatok következtek: pontosabb játékának köszönhetően megint a PPD Zagreb vezetett (17-16), aztán a magyar bajnok állt jobban kettővel (22-20), de az utolsó másfél perc döntetlen állásról kezdődött (23-23).

A meccs utolsó gólját Bodó Richárd szerezte, majd Marin Sego védésével vált biztossá, hogy a váratlanul izgalmas hajrában a Szeged egy találattal megnyeri a találkozót (24-23).

A mezőny legeredményesebb játékosa Zlatko Horvat volt nyolc találattal.

HC PPD Zagrab – MOL-PICK Szeged 23–24 (12–9)
Eszék, Dvorana Gradski Vrt, 2000 néző. Vezette: Mazeika, Gatelis (litvánok).
PPD Zagreb: KASTELIC – HORVAT 8/3, Srsen, Qerimi 1, Susnja 3, Bicanic 1, Mandic 1. Csere: Jovic (kapus), Kontrec, JOTIC 2, Buric 3, Bozic Pavletic 3, Potocnik 1, Mrakovcic.
MOL-PICK Szeged: SEGO 1 – Sostaric, Maqeuda 3, KäLLMAN 6, Blazevic, BÁNHIDI 5, Bombac. Csere: Alilovic (kapus), Zsitnyikov, Gaber, Sigurmannsson 2/2, Canellas, BODÓ 5, Balogh 2, P. Rodríguez.

A Szeged jövő vasárnap 19 órától az előző idény ezüstérmesét, a Faluvégi Rudolffal felálló francia HBC Nantes együttesét fogadja a BL csoportkörében, a Telekom Veszprém pedig szombaton a Barcelona otthonában folytatja szereplését.

A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Javier Sabaté, és a kapus Borbély Ádám csapata, a lengyel Wisla Plock vasárnap 34-24-re legyőzte a svájci bajnok Wacker Thunt.

Forrás: MTI/vehirsport.hu