Gyurta Gergely duplázott a Mare Nostrum nyitányán

Gyurta Gergely

Hat magyar aranyérem született a a Mare Nostrum úszóverseny-sorozat első, franciaországi állomásán Canet-en-Roussillonban.

Gyurta Gergely a szombati 400 méter vegyesen (04:17.49 perc) aratott sikerét követően ezúttal 1500 méter gyorson sem talált legyőzőre, 15:10.39 perces idővel diadalmaskodott.

A legtöbb kíváncsi szem a háromszoros olimpiai bajnokunkra,

Hosszú Katinkára szegeződött, akinek idén ez volt az első európai versenye.

Az étlapjáról ezúttal sem hiányozhatott az egyik kedvence a 200 vegyes, ahol szombaton hosszú idő után újra a dobogó legmagasabb fokára állhatott. (2:11.30)

Előtte 50 háton 5.-ként ért célba (28.65), viszont a 200 hát döntőjében végül nem állt rajthoz annak ellenére, hogy délelőtt az első helyen kvalifikálta magát a fináléba (az előfutamban úszott 2:11.21-es ideje a döntőben is érmet ért volna).

Vasárnap azonban Katinka 400 méter vegyesen – ahol szintén világcsúcstartó – meglepetésre három századdal kikapott a brit Hannah Miley-tól. Az Iron Lady nem volt különösebben szomorú, instagram oldalán büszkén posztolt közös képet az őt legyőző Miley-val.

Szombaton Szilágyi Liliána egy ezüsttel járult hozzá az éremkollekcióhoz, miután a 100 pille döntőjében a második helyet szerezte meg (58.83). Telegdy Ádám 200 háton állhatott fel a dobogó második fokára (01:59.96).

Vasárnap Késely Ajna 400 méter gyorson (4:07.69), az olimpiai bronzérmes Kenderesi Tamás (1:55.78), valamint Szilágyi Liliána pedig 200 méter pillangón (2:08.49) nyert. Ugyanebben a számban Kapás Boglárka bronzérmes lett (2:08.79).

A Mare Nostrum-sorozat jövő hét közepén Barcelonában folytatódik, majd a hétvégén Monacóban zárul.