Harmadszor BL-győztes Marozsán Dzsenifer

Marozsán Dzsenifer csapata, az Olympique Lyon nyerte a női labdarúgó Bajnokok Ligáját, mivel csütörtökön a kijevi fináléban hosszabbításban 4-1-re legyőzte Jakabfi Zsanett együttesét, a Wolfsburgot.

A magyar származású olimpiai bajnok német válogatott futballista kezdőként kapott szerepet a francia együttesben és végigjátszotta a mérkőzést, míg a magyar válogatott legjobbja a cserepadról nézte végig az összecsapást.

A rendes játékidőben nagy fölényben játszott a Lyon, ám nem tudott élni lehetőségeivel, míg a Wolfsburg a hosszabbításban első kaput eltaláló lövésével megszerezte a vezetést. A Lyon viszont kihasználta, hogy Alexandra Popp kiállítása nyomán megfogyatkozott a német gárda: Amandine Henry, valamint Eugénie Le Sommer góljaival egy perc alatt fordított, majd a térfélcsere előtt Ada Hegerberg találatával kétgólosra növelte a különbséget.

Embed from Getty Images

A fordulás után a két perccel korábban beállt Camille Abily állította be a végeredményt, amely a francia játékos ötödik, míg Marozsán harmadik BL-győzelmét jelentette. 2015-ben még az FFC Frankfurt színeiben nyert a Paris Saint-Germain ellen, majd tavaly már az Olympique Lyonnal nyert szintén a PSG ellen.

A Lyon ötödik alkalommal hódította el a legrangosabb kupasorozat trófeáját, ezzel az 1. FFC Frankfurtot maga mögé utasítva a legeredményesebb klubbá vált. Emellett sikerével az első olyan csapat lett, amely megszakítás nélkül három diadalra volt képes.

Női BL, döntő:

Olympique Lyon – Wolfsburg 4-1 (0-0, 0-0, 3-1) – hosszabbítás után
Gól: Henry (98.), Le Sommer (99.), Hegerberg (103.), Abily (116.), illetve Harder (93.)
Kiállítva: Popp (96., Wolfsburg)

A jövő évi döntőt Budapesten, a Groupama Arénában rendezik.

A ferencvárosi Csiki Anna (b) és Csányi Diána, az MTK játékosa a női labdarúgó Jet-Sol Liga bajnoki döntőjének második mérkőzésén. MTI Fotó: Illyés Tibor

Egyenlített a Ferencváros

A Ferencváros 1-0-ra győzött a címvédő MTK Hungária vendégeként a JET-SOL Liga női labdarúgó NB I döntőjének második, csütörtöki mérkőzésén, így egyenlített a párharcban.

Győzelmével bajnok lett volna az MTK, ám a kiegyenlített mérkőzésen a zöld-fehérek a második félidő elején büntetőből megszerezték a győztes gólt.

Pedig nem így indult a mérkőzés, hiszen Lauren Berman már a harmadik percben nagy helyzetet alakított ki egy egyéni szóló végén, ám csak a kapufát találta el közelről. Az első félóra végén egy szép Ferencváros akció lezárásaként Fenyvesi lőtt 17 méterről, nagy erővel a kapu fölé – ez volt az első igaz ferencvárosi lehetőség.

A fordulás után magasabb fordulatszámra kapcsoltak a csapatok az első félidő tapogatózó játéka után, és ebből a Fradi jött ki jobban: rögtön a félidő elején Mosdóczi Evelint buktatták a tizenhatoson belül, a sértett pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt (0–1).

A 68. percben könnyen eldőlhetett volna a mérkőzés, ám a szépen kijátszott Ferencváros-helyzet végén Szabó 12 méteres lövését Szőcs hárította. Két perccel később már a túloldalon alakul ki lehetőség, de Németh kapus a helyén volt Mátyás estében, közelről leadott lövése után.

A mérkőzés legszebb jelenete a 83. percben játszódott le, amikor Bulatovics tálalt sarokkal a jobbösszekötő helyén kilépő Pusztaihoz, aki a kapufára bombázta a labdát.

A döntő harmadik, utolsó mérkőzését jövő pénteken 16 órától rendezik, és a Ferencváros lesz a házigazda.