labdarúgó-vb

Japán legyőzte Spanyolországot is, Németország kiesett

A japán labdarúgó-válogatott hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte Spanyolországot a katari világbajnokság E csoportjának zárófordulójában, ezzel csoportelsőként jutott nyolcaddöntőbe.

A spanyolok a mérkőzés elején megszerezték a vezetést, Cesar Azpilicueta beadására remekül érkezett Álvaro Morata, magasra emelkedve öt méterről fejelt a japánok hálójába

A szünet után egyből egyenlített Japán, Alejandro Baldét szerelte Morita Hidemasza, a csereként beállt Doan Ricuhoz passzolt, aki 17 méterről talált be.

Három perc múlva egy véleményes találattal fordítottak is a japánok, Doan passzolt középre, az érkező Tanaka Ao pedig combbal közelről bepofozta a labdát a spanyol kapuba. A találatot megvizsgálta a VAR, elsőre úgy tűnt, hogy Doan az alapvonalon kívül érte már csak el a labdát, de a videobíró megadta.

Németország nagy nehezen legyűrte a hősiesen küzdő Costa Ricát

A tizedik percben megszerezte a vezetést Németország, David Raum adott be a bal szélről, Serge Gnabry senkitől sem zavartatva fejelhetett öt méterről, a labda pedig a bal alsó sarokban kötött ki.

Az 58. percben aztán jött a pofon, egy kontra végén elmehetett Costa Rica a jobb szélen, jött is a beadás, Fuller fejelt kapura hat méterről, ezt Neuer még hárította, de a középre kipattanó labdára Yeltsin Tejeda csaphatott le, a középpályás pedig közelről nem is rontott, a német kapuba vágta a labdát (1-1).

A 61. percben a szerencse sem volt a németekkel, Thomas Müller a kapufát bombázta telibe, majd egy perccel később már Rüdiger rontott néhány méterről. A hetvenedik percben megint megvillant a közép-amerikai együttes, egy szabadrúgás utáni kavarodásból Costa Rica jött ki jól, s a visszanézés után is érvényesnek találták a gólt (2-1).

A 73. percben a csereként beálló Kai Havertz kisegítette a riválist, hiszen egyenlített, s ez épp csak a spanyoloknak kedvezett, akik ezzel megint csoportmásodikok voltak. Három perccel ezt követően Navas bemutatta a világbajnokság talán legnagyobb védését, amikor Niclas Füllkrug három méterről, ajtó-ablak helyzetből érkező ziccerét a lécre tolta.

FIFA labdarúgó-világbajnokságon

E csoport, 3. (utolsó) forduló:

Japán–Spanyolország 2–1 (0–1)
Al-Rajjan, Kalifa Stadion, 44 851 néző. Vezette: Victor Gomes (dél-afrikai)
Gól: Doan Ricu (48.), Tanaka Ao (51.), illetve Álvaro Morata (11.)
Japán: Gonda – Itakura, Josida, Tanigucsi – Ito, Morita, Tanaka (Endo, 87.), Nagatomo (Mitoma, a szünetben) – Kubo (Doan, a szünetben), Maeda (Aszano, 62.), Kamada (Tomijaszu, 68.).
Spanyolország:
Unai Simón – Azpilicueta (Dani Carvajal, a szünetben), Rodri, Pau Torres, A. Balde (Jordi Alba, 68.) – Gavi (Ansu Fati, 68.), Busquets, Pedri – Nico Williams (Ferran Torres, 57.), Álvaro Morata (Marco Asensio, 57.), Dani Olmo.

Costa Rica–Németország 2–4 (0–1)
Al-Hor, al-Bajt Stadion. Vezette: Frappart (francia)
Gól: Tejeda (58.), J. Vargas (70.) ill. Gnabry (10.), Havertz (73., 85.), Füllkrug (90+1.)
Costa Rica: K. Navas – Fuller (Bennette, 74.), Ó. Duarte, K. Waston, J. Vargas, Oviedo (Contreras, 90+3.) – B. Aguilera, Borges, Tejeda (R. Wilson, 90+3.), Joel Campbell – Venegas (Matarrita, 74.).
Németország: Neuer – Kimmich, Süle (Ginter, 90+3.), Rüdiger, Raum (Götze, 67.) – Goretzka (Klostermann, a szünetben), Gündogan (Füllkrug, 55.) – Gnabry, Musiala, L. Sané – T. Müller (Havertz, 66.).