Jobban van a nagy nevettető! – váratlanul jó hírek érkeztek

Biztató hírek: már jobban van és nem kellett lélegeztetőgépre tenni a koronavírus-fertőzéssel jelenleg is kórházban ápolt Sas Józsefet – tudta meg a Blikk.

Sas, a nagy küzdő

A humorista életéért rengetegen aggódtak az elmúlt héten, sokan a legrosszabbtól tartottak, hiszen korábbi egészségi állapotát ismerve nem sok jóra számítottak. Most, bár szinte csodával határos, de családja és barátai mégis egyre jobban bíznak abban, hogy sikerül legyőznie a betegséget.

A Jászai Mari-díjas komikus hihetetlen erővel küzd, ömlenek felé a jókívánságok rajongótól, barátaitól, sokan imádkoznak gyógyulásáért, amely úgy tűnik segít.

Mint azt a Blikk múlt héten elsőként megírta: Sas József minden óvintézkedés ellenére elkapta a koronavírust, születésnapján már nem lehetett neki gratulálni, kórházba kellett vinni, azóta is ott ápolják.

A humorista agyvérzése után sokáig volt kórházban, de jó ideje már otthon lábadozott. A házi koszttal és a vitaminokkal sikerült felerősíteni szervezetét, ami most óriási szerencse. Ennek és a gondos kórházi ellátásnak köszönheti, hogy a körülményekhez képest, ha nincs is még túl a nehezén, de nem szorul lélegeztetőgépre. Lap úgy értesült, hogy pozitívak a hírek Sassal kapcsolatban.

– Annyit tudok, hogy a körülményekhez képest jól van Józsi. Baromi erős a szervezete, a vérnyomását az elmúlt időszakban tökéletesen beállították, így van remény arra, hogy hamarosan túl lesz ezen is. Küldöm neki a szeretet-energiát – árulta el Nyertes Zsuzsa.

Beregi Péter szerint is lehet bizakodni Sas gyógyulásában, remélhetőleg nem rosszabbodik kollégája állapota, biztató, hogy az első héten már túl van.

– Pár napja sikerült beszélnem a feleségével, aki bizakodik, mert az orvosok szerint úgy néz ki, hogy Jóska ki fog jönni ebből, komolyabb szövődmény nélkül leküzdheti a vírust – mondta lapunknak Sas egyik legjobb barátja.

 

Dr. Kóczán István, belgyógyász kardiológus:

A Covid–19 fertőzés már önmagában is súlyos betegség, az életkor és a társbetegségek határozzák meg a lefolyás kilátásait.

– Az, hogy az első hét után nem került lélegeztetőgépre a beteg, mindenképpen biztató, de sajnos gyakran előfordul, hogy akár hosszabb idő után hirtelen, egyik óráról a másikra romlik a fertőzött állapota. A tüdő, a szív és a keringés teherbíró képessége, az immunrendszer ereje meghatározó a felépülés szempontjából – tette hozzá a szakember.

A legidősebb ember, aki kigyógyult a fertőzésből, egy 113 éves spanyol hölgy, de rajta kívül is több 80, 90, sőt 100 év feletti ember is sikerrel megküzdött már a vírussal.

(Forrás: Blikk)

Előzmény

jobban van

 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük