Jövőre ismét elsőosztályú az MTK!

A listavezető MTK házigazdaként 1-0-ra legyőzte a Gyirmót FC csapatát a labdarúgó NB II vasárnapi, 32. fordulóban, ezzel biztossá vált, hogy tavalyi kiesése után visszajut az élvonalba.

A 15. percben Lencse tört be a tizenhatoson belülre, majd az alapvonal felé vitte a labdát, de Szilvási akasztotta, jöhetett a büntető. A labda mögé a sértett állt oda, Rusák viszont hárította a jobb alsóba tartó lövését.

Tíz perccel később: Lencse Tamás gurított vissza a bal oldalról Kulcsárhoz, akinek a középre tartó lövése Rusák kezéről a kapuba pattant (1-0).

A fővárosiak előnye hat fordulóval az idény vége előtt húsz pont a harmadik helyezett Békéscsabával szemben, vagyis a további eredményektől függetlenül biztosan az első két hely valamelyikén végez.

Feczkó Tamás, az MTK vezetőedzője: „A mai sikert annak köszönhetjük, hogy egységes és jó csapatunk van. A srácok nagyon szerették volna megnyerni a találkozót. Rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, és mégis egy szerencsés gól kellett ahhoz, hogy megnyerjük a találkozót és feljussunk. Az egész éves munkát szeretném kiemelni: ha valaki kiesett, mindig volt, aki segített és mindig más tudta átlendíteni az együttest a holtponton.”

Csákváron Kokenszy Norbert pontosan negyedóra szerzett mesterhármast a Budafok színeiben.

29. perc: Meredek indítást kapott a jobbösszekötő helyén Kokenszky. Bár Dulló utolérte az ötös sarkánál, a sarkáról éppen a vendégek csatárához pattant a labda, aki köszönte szépen és higgadtan a kapu közepébe helyezett (0-1).

32. perc: Kiprich vesztett labdát a tizenhatos vonalánál, Kercsó szerzett labdát, majd mesterien tálalt az érkező Kokenszky elé, aki 3 lépésről az üres kapuba helyezett (0-2).

44. perc: Budafoki kapus kirúgás után a labda átszállt Nagy Zsolt fölött, Dulló luftot rúgott, így Kovács egyedül törhetett kapura, Kiprich azonban szögletre tudott tisztázni. A sarokrúgás után Kovács emelt a kapu elé és Kokenszky 8 méterről előrevetődve a jobb felső sarokba fejelt (0-3).

A szépítő találatot a csereként beállt Molnár Csaba szerezte a 74. percben.

Győrben a 75. percben pályára lépett Magasföldi József duplázott a Soroksár ellen.

Merkantil Bank Liga NB II, 32. forduló:

MTK Budapest-Gyirmót FC 1-0 (1-0)
Gól: Kulcsár Tamás (25.)

BFC Siófok-Budaörs 2-1 (0-1)
Gól: Elek Bence (47.), Vólent Roland (53.), ill. Cvitkovics Péter (3.)

FC Csákvár-Budafoki MTE 1-3 (0-3)
Gól: Molnár Csaba (74.), ill. Kokenszky Norbert Imre (29., 32., 44.)

Ceglédi VSE-Szolnoki MÁV FC 3-0 (2-0)
Gól: Szilágyi Péter (25.), Balogh Miklós (30., öngól), Damásdi Alex (61.)

Békéscsaba 1912 Előre-Vác FC 1-0 (0-0)
Gól: Urbin Péter (65.)

Soproni VSE-Szeged 2011 2-2 (0-1)
Gól: Horváth Péter (70.), Batizi-Pócsi Balázs (72.), ill. Boris Zivanovic (29.), Szabó Péter (48.)

ETO FC Győr-Soroksár SC 2-0 (0-0)
Gól: Magasföldi József (77., 86.)

Zalaegerszeg-Dorogi FC 2-1 (0-0)
Gól: Króner Martin (5.), Vernes Richárd (49.), ill. Bora György (78.)

Kisvárda-Nyíregyháza Spartacus FC 2-2 (0-2)
Gól: Horváth Zoltán (54.), Farkas Márk (82., öngól), ill. Dragoner Filip (22.), Csilus Tamás (35.)

Mosonmagyaróvár-Kazincbarcika 0-0

Az élcsoport: 1. MTK Budapest 75 pont, 2. Kisvárda 65, 3. Békéscsaba 55

Forrás: MLSZ/MTI/MTK