Kapusverekedés Miskolcon, továbbra is veretlen a Budapest JAHC

kapusverekedés

Továbbra is veretlen a Budapest Jégkorong Akadémia HC az Erste Ligában, miután a pénteki játéknapon – történelmi kapusverekedéssel „színesített” összecsapáson – győzött a DVTK Jegesmedvék otthonában, és a tabella élére állt.

A DEAC úgy nyert 5-4-re az Újpest ellen, hogy már 4-0-ra is vezetett

A Szuperkupa-győztes DEAC eddig nem szerepelt jól, csupán a FEHA19-et előzte meg a tabellán, ám ezúttal remekül kihasználta, hogy az UTE – amely szintén rosszul kezdett és 3/4-es mutatóval állt – nélkülözte elsőszámú kapusát, a válogatott Rajna Miklóst. A 8. percben már 2-0 volt a hazaiaknak, majd közvetlenül az első szünet előtt tovább nőtt a különbség, és a fordulást követően sem tudta rendezni sorait a fővárosi együttes, a 24. percben újabb gólt kapott.

A biztos vezetés tudatában kiengedett a Debrecen, és ez óriási fordulatot hozott: az Újpest nyolc és fél perc alatt feljött 4-3-ra. Innen kezdődött a harmadik harmad, sőt, a 45. percben Madácsi Benedek emberelőnyben egyenlített.

A slusszpoén azonban mégis a DEAC-é volt: Révész Marcell az 57. percben gólra váltotta Kiss Patrik ellen magasbotért megítélt kiállítást.

UTE-DEAC

Miskolcon a kiegyenlített első harmad után kevesebb mint két perc alatt két gólt ütött a BJA, amely egyedüliként a mezőnyben még veretlen

A DVTK ugyan egy sikeres erdélyi túráról érkezett haza – a lehetséges 9 pontból 6-ot megszerzett -, ám nem tudott hatékonyan felpörögni, és még ebben a játékrészben újabb gólt kapott.

A szünet kezdetekor, ahogy a két csapat ment volna be az öltözőbe, a két kapus, Janis Voris és Kornakker Dániel a félpályánál összeverekedett, mindketten végleges kiállítást kaptak. Magyarországon ez volt az első felnőtt kapusok közötti verekedés.

A 44. percben szépített a házigazda, és még a hajrában esett egy-egy gól, ezzel a BJA tartja jó sorozatát, és az eső helyre ugrott.

Tokaji Viktor, a DVTK Jegesmedvágk vezetőedzője

„Sajnálatos, hogy a délelőtti edzésen a csapatkapitányunk, Miskolczi Márk megsérült és nem tudta vállalni a játékot a mai meccsen. Azt gondolom, hogy jól álltunk bele ebbe a találkozóba, az első harmad ki-ki játékot hozott. A második harmadban pedig mintha megelégedtünk volna magunkkal, volt egy rövidzárlatunk és hamar 0-3 lett az eredmény. Innen kellett volna visszajönnünk, ami mindig nehéz feladat. A harmadik harmadban felborult a pálya a mi javunkra, de nem tudtuk a fölényünket gólra váltani. Benne volt a meccsben, hogy felzárkózunk, de jobban kellett volna gazdálkodnunk a helyzeteinkkel. Megyünk tovább, vasárnap egy újabb fontos meccs vár ránk Dunaújvárosban, ahol fontos 3 pont a tét.”

Kangyal Balázs, a Budapest JAHC vezetőedzője

„Megküzdöttünk ma mindennel, de az előző pár nap erről szólt. Jöttek a sérülések, meghatározó játékosok estek ki. Majd utána egy kimondottan jó helyzetet az egyik oldalról nézve rosszul kezeltünk, másik oldalról nézve viszont kiállítunk magunkért. Valamit ma megint hozzátettünk, hogy jobb csapat legyünk, ez a legjobb jelző erre a meccsre. Gratuláltam a csapatomnak, egy jó ellenfél ellen nyertek, akiknek az otthonában ezt nem könnyű megtenni, de nem hagytunk kérdést afelől, hogy ma mi voltunk a jobb csapat.”