Kétszeri hosszabbítás után történelmi győzelemet aratott a Szekszárd

A Szekszárd hazai pályán kétszeri hosszabbítás után legyőzte a legutóbb ezüstérmes török Fenerbahcét szerdán a női kosárlabda Euroliga második fordulójában, ezzel megszerezte fennállása első sikerét az elitsorozatban.

Szekszárd

A bajnoki ezüstérmes Szekszárd a múlt heti nyitókörben 82-71-re kikapott a legutóbb negyedik cseh USK Praha vendégeként

Előzetesen úgy tűnt, hogy Djokics Zseljko tanítványai – akik 6/2-es győzelmi mérlegnél tartanak az NB I-ben – a második fordulóban sem szerzik meg első EL-sikerüket, mivel a favoritnak számító, legutóbb ezüstérmes Fenerbahce látogatott hozzájuk.

Az isztambuliak ugyanakkor egyelőre messze vannak a csúcsformától, erre utal, hogy az ottani pontvadászatban is van már vereségük, ráadásul az Euroliga nyitányán óriási meglepetésre 73-46-ra kikaptak a lengyelországi Polkowicében.

A szerdai meccsen a tolnaiak remekül állták a sarat, és noha egyszer elengedték ellenfelüket tíz ponttal, nem szakadtak le teljesen. A Fener végig vezetett az első húsz percben, a hazaiak legjobbja, a honosított Goree Cyesha ekkor 15 pontnál tartott.

Fordulás után ihletett formában küzdöttek a hazaiak, és a meccs során először átvették a vezetést

Óriási küzdelem zajlott a pályán, három perccel a vége előtt öt ponttal elhúzott a Szekszárd, a utolsó perc 81-81-ről indult. A mérkőzésből 16 másodperc volt hátra, amikor Victoria Vivians duplájával 85-83 állt az eredményjelzőn, Olcay Cakir egy közeli kosárral válaszolt, majd 87-87-nél jöhetett a hosszabbítás.

Az ötperces ráadás hallatlan izgalmakat és öt-öt pontot hozott, a közönség önkívületben bíztatta kedvenceit, akik négy másodperccel a dudaszó előtt 92-92-re álltak. Egy vitatott labdabirtoklást és hosszas videózást követően a magyarok indíthattak támadást, de nem jött össze a befejezés, így következett a második „túlóra”.

Ebben már kevés kidolgozott támadást láthatott a publikum, a játékosok utolsó tartalékaikat mozgósítva csúsztak-másztak minden labdáért, végül a Djokics-gárda hihetetlen akaratereje érvényesült.

Djokics Zseljko, a Szekszárd vezetőedzője

„Nagyon izgalmas mérkőzést játszottunk, régóta vártunk erre a győzelemre. Hét éve, amikor a klubhoz kerültem, az volt az álmunk, hogy bejussunk az Euroligába és ott mérkőzést nyerjünk. Az, hogy ez éppen az előző idény döntőse ellen történt meg, cseresznye a hab tetején. Agresszíven játszott a Fenerbahce, emiatt is sok volt az eladott labdánk. A továbbiakban még bátrabban kell játszanunk, mert voltak olyan szituációk, aminél jobb lehetőséget is választhattunk volna. Nagyon boldogok vagyunk, és dolgozunk tovább, mert ennél a győzelemnél nem szeretnénk megállni”

Női kosárlabda Euroliga

A csoport, 2. forduló:

Atomerőmű KSC Szekszárd-Fenerbahce (török) 103-101 (21-24, 24-23, 23-17, 19-23, 5-5, 11-9) – kétszeri hosszabbítás után
Szekszárd:
 STUDER Á. 16/6, Miklós M., VIVIANS 25/6, GOREE 30/3, HEBARD 11. Csere: Wallace 15/9, Mányoky, Holcz, Boros 3/3, Bálint R. 2.
Fenerbahce: EPOUPA 8, CAKIR 15, MCBRIDE 28/18, Djordjevics 7/3, HOWARD 28/3. Csere: Raca 9, Onar, Kurtulmus, Stokes 6, Istanbulluoglu.

A fennállása első euroligás győzelmét arató Szekszárd egy hét múlva a spanyol Valenciához látogat.

Forrás: FIBA / MTI / TEOL.hu