Kikapott a Ferencváros, pontot szerzett a sereghajtó

A listavezető Budapest Jégkorong Akadémia 5-1-re legyőzte a magyar bajnoki címvédő Ferencvárost, míg a sereghajtó Fehérvár Hoki Akadémia szétlövésben 5-4-re kikapott a vendég Újpesttől az Erste Liga pénteki játéknapján.

Ferencváros

A Tüskecsarnokban a BJA alaposan belekezdett, és a 4. percben már két találattal vezetett. Az FTC ugyan szépített, majd a góllövőlistát vezető Eetu Elo is eredményes volt. Nem találta a ritmust a házigazda, ugyanakkor a rivális – amely az előző idényben MAC HKB Újbuda néven futott – remekül támadott.

A 33. percben 4-1-re módosult az állás, sőt, a Mirko Djumic újabb góljával tovább nőtt különbség. A folytatásban jól védekezett a BJA, és magabiztosan vitte el a három pontot.

Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője

„Hát, abszolút keressük a kiutat. Ilyen helyzetben még nem voltam, meg nem voltunk ugye a stábbal együtt. De azt gondolom, hogy ezek a helyzetek azok, amik megerősítik az embert. Remélhetőleg megtaláljuk a kiutat, ezen dolgozunk. Ugye azt látni kell, hogy itt a BJA megmutatta, hogy miért áll az első helyen. Erősek, jó kondiban vannak, harcolnak, a szívüket-lelküket kiteszik a pályán. Egy picit meg is jegyeztem ugye az első harmadszünetben, hogy hasonlítanak a mi első éves csapatunkra. Szóval tényleg itt mindenki nagyon komoly energiákat mozgat ahhoz, hogy jók legyenek, és innen is gratulálok nekik, abszolút megérdemelten nyerték ezt a mérkőzést! Tele vannak válogatott játékosokkal, vannak nagyon jó fiataljaik, nagyon jó a légiósok, ugye top légiósaik vannak, szóval egy top csapat, és komoly képességek vannak, amik nálunk úgy látszik, hogy hibádzik. Ugye volt az a pontszabály, és ez minket eléggé érintett, újra kellett szinte építeni a csapatot. Úgy látszik, hogy ez, most kijelenthetjük, hogy nem biztos, hogy száz százalékosan sikerült. Azon dolgozunk, hogy ezen tudjunk javítani, és jelenleg a BJA-hoz mérjük, akkor a BJA-hoz közelebb kerüljünk.”

Marton Tibor, a BJA HC másodedzője

„Nem igazán nevezném hullámvölgynek igazából az elmúlt meccseket. Azokon a meccseken is jól játszottunk, és voltak olyan tényezők, ami miatt nem tudtunk több pontot szerezni. Ez benne van. Én utána beszélgettem sokakkal, és azt mondtam, hogy ezt biztos, hogy a sors vissza fogja majd valamikor adni. Hát most azért nem volt szükség a sorsra, mert végig négy sorral tudtunk játszani, négy sorral hiba nélkül, és én azt gondolom, hogy azért ebben a ligában ez egy fegyvertény. Az energiával nem lehet gond, a második legfiatalabb életkorú csapat. Nem dobtunk hibákat, és akármilyen jó a Ferencváros, hogyha mi nem dobunk hibákat, akkor borzasztó nehéz ellenünk játszani.”

Az ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban a sereghajtó FEHA19 arra készült, hogy a szezonban másodszor is legyőzze az UTE-t. A hazaiak komoly mezőnyfölényben voltak, és 24 másodperccel az első szünet előtt avatták fel a 22. születésnapját csütörtökön ünnepelt Sági Mátét. A folytatásban már jobban játszottak a fővárosiak, és a meccs derekán 1 perc 20 másodperc alatt fordítottak.

A 37. percben egy emberelőnyös góllal már 3-1-re vezetett az Újpest, ám a második játékrész hajrájában ismét gólt kapott. A harmadik felvonásban rövid időre egyenlített a Fehérvár, három és fél perc múlva visszavette előnyét a vendéggárda.

Nagyobb sebességi fokozatban kapcsolt a házigazda, és az 58. percben 4-4 lett Nagy Ákos találatával. Jöhetett a hosszabbítás, majd a rávezetés, amelyben aztán az UTE volt a jobb. A lila-fehérek kedden három-, most pedig kétgólos előnyről nem tudták begyűjteni a három pontot.