Kiki és Timi negyeddöntős a Roland Garroson

Babos Tímea és Kristina Mladenovic három játszmában jutott negyeddöntőbe a női párosok versenyében a francia nyílt teniszbajnokság a Roland Garros hétfői játéknapján.

Az első helyen kiemelt,

Australian Open-győztes magyar, francia duó rögtön legelső adogatójátékát elveszítette a 13. helyen kiemelt Nicole Melichar, Kveta Peschke amerikai, cseh párossal szemben, s mivel ellenfele jól szervált, 31 percnyi játék után előnybe került.

A második szettben a torna honlapja szerint alaposan javult Babosék adogatása, ráadásul fogadásban is jobban teljesítettek, így két brékkel 28 perc alatt egyenlítettek.

A döntő felvonásban

a magyar, francia duó kétszer is elvette az amerikai, cseh kettős adogatását, 5:3-as vezetésnél a mérkőzésért szerválhatott, ám ellenfele egyenlíteni tudott. Babosék két játékkal később, fogadóként jutottak mérkőzéslabdákhoz, amelyek közül a harmadikat kihasználva jutottak tovább.

Babos és Mladenovic párosa a negyeddöntőben a Hozumi Eri, Ninomija Makoto japán duóval találkozik.

„Nagyon nagy mérkőzés volt! Jól játszott az ellenfél, meg is lepett minket a játékával, pedig Madridban már találkoztunk, és akkor sokkal simábban nyertünk” – nyilatkozta honlapján Babos, aki kiemelte, hogy Melichar kifejezetten jól adogatott.

Hangsúlyozta,

örül neki, hogy így tudtak küzdeni, nehéz helyzeteket oldottak meg jól, és végül fordítottak.

„Nagyon pozitív, ahogyan az utolsó gémekben játszottam. Ahogyan haladtunk a végéhez, úgy lett jobb és jobb a teljesítményem. A kezembe vettem az irányítást, gyakorlatilag egyet sem hibáztam” – folytatta Babos, aki a szervafogadásával kimondottan elégedett volt.

„Nagyon boldog vagyok, hiszen az egyéniben időnként pont az hiányzik, hogy agresszívabb és bátrabb legyek.”

Roland Garros, női páros, nyolcaddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Nicole Melichar, Kveta Peschke (amerikai, cseh, 13.) 4:6, 6:2, 7:5

Fotó : Corinne Dubreuil / FFT

Elmaradt a Sarapova-Serena Williams mérkőzés

Hétfő délután Serena Williams Párizsban váratlanul bejelentette, hogy mellizom sérülés miatt visszalép a Roland Garrostól.

A 23-szoros Grand Slam-bajnok elárulta, hogy jelenleg fizikailag nem képes adogatni, így nem tud kiállni soron következő mérkőzésére. Ez egyben azt jelenti, hogy Marija Sarapova játék nélkül jutott tovább a legjobb nyolc közé. Az orosz teniszezőnő következő ellenfele a Garbine Muguruza (spanyol, 3.) lesz. Ami a spanyol teniszező szerencséje, hogy Leszja Curenko sérülés miatt volt kénytelen feladni a mérkőzést Muguruza ellen, aki így mindössze 20 percet töltött a pályán.

Ami igazán különleges, hogy Muguruza még sohasem tudta legyőzni Sarapovát, az orosz teniszezőnő háromszor nyert a venezuelai-spanyol játékos ellen.

A Roland Garros 2014-es negyeddöntőjében Sarapova 1:6, 7:5, 6:1 arányban nyert Muguruza ellen.

Embed from Getty Images

A férfiaknál Rafael Nadal megszerezte karrierje 900. győzelmét, míg az argentin Diego Schwartzman 0-2-ről fordított és nyert a dél-afrikai Kevin Anderson ellen.

Az esti programban Juan Martin Del Potro (argentin, 5.) esélyeshez méltóan nyert, míg Marin Cilic (horvát, 3.) alaposan megszenvedett Fabio Fogninivel. Az olasz játékos 0-2 után támadt fel, és egyenlített ki, ám horvát ellenfele a döntő játszmában ismét összeszedte magát. Igaz, míg az argentin Del Potro csak két órát töltött a pályán, addig Cilic 3 óra 37 percig izzadta a salakon, ez pedig döntő jelentőségű lehet a két játékos egymás elleni összecsapásában.

Juan Martin Del Potro és Marin Cilic 13. alkalommal lép pályára egymás ellen; az eddigi mérleg: 11-2 az argentin javára. Cilic csak 2010-ben az Ausztrál Openen és egy évvel később Torontóban tudta legyőzni Del Potrót.

A Roland Garroson hat évvel ezelőtt 6:3, 7:6(1), 6:1 arányban nyert a dél-amerikai játékos.

GS-tornán egyetlen alkalommal, a 2009-es US Openen játszottak a negyeddöntőben egymás ellen, Del Porto szetthátrányból fordítva nyert Cilic ellen.

Az alsó ágon egy osztrák-német összecsapás jött létre a negyeddöntőben. Alexander Zverev és Dominic Thiem hetedik alkalommal játszik egymás ellen; az eddigi mérleg 4-2 az osztrák teniszező javára. A Roland Garroson két évvel ezelőtt a legjobb 16 között Thiem nyert 6:7, 6:3, 6:3, 6:3 arányban. Idén a madridi salakpályás tornán egymás ellen játszották a döntőt, a spanyol fővárosban Zverev nyert 6:4, 6:4 arányban. A német játékos a Roland Garroson zsinórban harmadik mérkőzésén kényszerült öt szettes csatára, Alexander Zverev a szerb Lajovics és a bosnyák Dzuhmur után az orosz Hacsanov ellen is döntő játszmában nyert.

Férfi egyes, 4. forduló:

Rafael Nadal (spanyol, 1.)-Maximilian Marterer (német) 6:3, 6:2, 7:6(4)
Diego Schwartzman (argentin, 11.)-Kevin Anderson (dél-afrikai, 6.) 1:6, 2:6, 7:5, 7:6(7), 6:2
Marin Cilic (horvát, 3.)-Fabio Fognini (olasz, 18.) 6:4, 6:1, 3:6, 6:7(4), 6:3
Juan Martin Del Potro (argentin, 5.)-John Isner (amerikai, 9.) 6:4, 6:4, 6:4

Marco Cecchinato (olasz)-David Goffin (belga, 8.) 7:5, 4:6, 6:0, 6:3
Novak Djokovics (szerb, 20.)-Fernando Verdasco (spanyol, 30.) 6:3, 6:4, 6:2
Dominic Thiem (osztrák, 7.)-Kei Nishikori (japán, 19.) 6:2, 6:0, 5:7, 6:4
Alexander Zverev (német, 2.)-Karen Hacsanov (orosz) 4:6, 7:6(4), 2:6, 6:3, 6:3