Connect with us

Kerítésen túl

Kutyaáldozatok a foci vb oltárán

Kutyáldozatok a foci vb oltárán
Megosztás

Már szinte unalmas, hogy a foci-világbajnokság előkészületeivel foglalkozunk, de nem tehetünk mást. Holnap kezdődik most már biztosan, visszavonhatatlanul, kétségtelenül és úgy fel van rá készülve a rendező ország, hogy ilyen készültséget nem láttak, mióta a téli palota máig tisztázatlan körülmények között elesett.

Még a kutyák is készülnek!

Mármint a kutyák oly módon teszik meg az előkészületeket – lévén, hogy sem a játékban, sem a szurkolásban nem szokásuk részt venni – hogy vagy menekülnek, vagy elhunynak a gyepmesterek kezei között. Ugyanis a mérkőzéseknek helyet adó városokban megkezdődött a kóbor ebek ipari méretű lemészárlása.

Persze nem csak az, kitakarítják az utcákat, lefestik a kopott épületeket, elköltöztetik a hajléktalanokat is – de a kóbor kutyákat bizony kíméletlenül kiirtják. Emiatt természetesen óriási a felháborodás Oroszországban, több híres orosz színész is felszólalt az ügy ellen, egy petíciót pedig 1,8 millióan alá is írtak, de a kóbor állatok – többségében kutyák – befogása és elpusztítása nem áll meg. Részben azért sem, mert az állatbefogás jövedelmező üzlet Oroszországban, Jekatyerinburg például csak 2017 decemberében közel 150 millió forintnak megfelelő összeget fizetett egy cégnek, hogy fogjon be 4500 kutyát. A városok által leginkább állami cégeknek osztott szerződések egyébként darabszámra fizetnek a befogott, majd elaltatott állatok után.

A gyakorlat nem új keletű arrafelé, Szocsiban,

a 2014-es téli olimpia előtt is gondot okoztak a kóbor kutyák, amelyek többségét a helyszínen, mérges nyilakkal ölték meg, majd gyűjtötték be.

A hatóságok természetesen tagadják, hogy megölnék a kóbor állatokat: azt állítják, hogy menhelyekre viszik őket, a világbajnokság végéig. Hát, Vlagyimir Burmatov, a Duma tagja meglátogatott Jekatyerinburgban egy ilyen menhelyet és borzadva távozott: de különben is, mindenki tudja, hogy az intézmények vezetői minden halott állat után fejpénzt kapnak.

Hát kérem.

Az érintett városokban – a Guardian becslése szerint – összesen olyan kétmillió kóbor kutya él. Azok okozhatnak ugyan gondot a szurkolóknak, tagadhatatlan, de a kiirtásuk nem old meg semmit. Ellenben elborzasztja az állatbarát játékosokat és szurkolókat.

Lionel Messi például nagyon szereti a kutyáját, gyakran fényképezik is vele. Nem tudom, ezt a világbajnokságot mennyire fogja szeretni.

Szele Tamás

Sport Mindig

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük