Ljubomir Vranjes: hasznos mérkőzés volt

A magyar férfi kézilabda-válogatott 29-29-es döntetlent játszott Svédország vendégeként barátságos mérkőzésen, szombaton délután Jönköpingben.

A második félidő negyedik percében újra előnybe került a magyar válogatott (17-18), sőt rendkívül hatékony lövéseinek köszönhetően kisvártatva – a meccs során először – két, majd három góllal vezetett (19-22).

A 45. percben, 25-22-es magyar előnynél ismét időt kértek a svédek, és ezt követően hat percig nem kaptak gólt. A vendégcsapat a hajrára elfáradt, játéka pontatlanabbá vált, azonban így is több lehetősége volt a találkozó megnyerésére, ám a kihagyott ziccerek miatt döntetlen lett Vranjes bemutatkozó-meccsének végeredménye.

Ez volt az első meccse magyar szövetségi kapitányként Ljubomir Vranjesnek, aki játékosként 1997 és 2002 között három Európa-bajnokságot és egy világbajnokságot nyert a svéd nemzeti csapattal, 2000-ben pedig olimpiai ezüstérmes volt.

Jim Gottfridsson (SG Flensburg-Handewitt) hét gólt szerzett. Fotó: Josefine Loftenius/BILDBYRÅN

Bodó Richárd: “Nem ijedtünk meg a svédektől, noha nagyon jó ellenféllel találkoztunk. Jól mentünk, úgy érzem, jó meccset játszottunk, a végén talán kicsit nagyobb rutinnal győzhettünk volna, de a felkészülés szempontjából nagyon hasznos volt a találkozó. Nincs sok idő hátra az Eb-ig, de minden csapat így van ezzel.”

Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány: „Hasznos mérkőzés volt, amelyen minden játékos lehetőséget kapott, rövid időszakoktól eltekintve mindenki jól teljesített, a fiatalok tapasztalatot szereztek. Védekezésben és támadásban is voltak jó teljesítmények.”

Svédország-Magyarország 29-29 (16-15)
Jönköping, játékvezetők: Eliasson, Palsson (izlandiak).
Svédország:
Palicka, Appelgren (kapusok), Arnesson, Darj, Ekberg 5 (2), Gottfridsson 7, Henningsson, Jakobsson 2, Jeppsson 2, Lagergren 2, Nielsen, Nilsson 1, Pettersson, Tollbring 4 (2), Wanne 1, Zachrisson 5.
Magyarország:
Mikler, Borbély (kapusok), Ancsin 2, Balogh 5, Bartók 3, Bánhidi 2, Bodó 4, Császár 2, Fekete 1, Hornyák 1, Jamali 2, Juhász 2, Lékai 2, Ligetvári, Országh 1 (1), Schuch, Szöllősi Sz., Vilovski 2.

Felkészülési mérkőzés, Svédország:
2018. január 8. 19:15, Partille: Svédország-Magyarország (tv: M4 Sport)

A magyar válogatott a jövő pénteken kezdődő Európa-bajnokságon az olimpiai címvédő Dániával, valamint Spanyolországgal és Csehországgal szerepel azonos csoportban, amelyből az első három helyezett jut a középdöntőbe.