Madridban, Manchesterben és Milánóban lesz BL-elődöntő

A Manchester City szerdán 1–1-es döntetlent játszott a hazai pályán játszó Bayern Münchennel, míg az Internazionale-Benfica összecsapás 3-3-as végeredménnyel zárult a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján.

SportXpert.hu: Olasz meló: a Milan nyerte a Napoli elleni párharcot

Az angol bajnok a Bayern München otthonában lépett pályára a hazai környezetben 3-0-ra megnyert első felvonás után. A bajorok nekiestek riválisuknak, ám nem tudtak betalálni.

A Manchester City a 38. percben eldönthette volna a párharcot, de az első meccsen is sokat hibázó Dayot Upamecano kezezése miatt megítélt büntetőt Erling Haaland, a vendégek gólgyárosa fölé lőtte.

Az 57. percben újra a norvég csatár és a francia védő játszotta a főszerepet, utóbbi elcsúszott, előbbi így szembe került Yann Sommerrel, a müncheniek kapusával és ezúttal nem hibázott, ez volt a 12. gólja a mostani BL-szezonban.

A hajrában Joshua Kimmich ugyan büntetőből egyenlített, de ez csak szépségtapasz volt, ráadásul Thomas Tuchelt, a bajorok vezetőedzőjét – akinek Lőw Zsolt a segítője – második sárga lappal kiállította a játékvezető.

Kimmich szerint nem voltak annyira messze a továbbjutástól, mint amit a 4–1-es összesítés mutat

„Dühítő, hogy nem tudtuk megszerezni a vezetést annyi helyzetből. Megnéztem volna, hogyan alakul a visszavágó, ha mi kerülünk előnybe az első félidőben. Ha a 180 percet nézzük, csupán 20-30 volt, amikor nem játszottunk jól. Nem hinném, hogy csodára lett volna ma szükségünk, könnyedén szerezhettünk volna három vagy annál is több gólt” – nyilatkozta a német válogatott középpályás a DAZN csatornának.

„Azt gondolom, ezúttal is sok gondot okoztunk a Citynek, még többet, mint Manchesterben. De akárcsak egy hete, úgy most sem volt szerencsénk azokban a pillanatokban, melyek meghatározták a párharc alakulását. Elégedett vagyok a csapatom teljesítményével” – értékelt a Bayern vezetőedzője, Thomas Tuchel, szintén a DAZN-nek.

A Manchester City az elődöntőben a címvédő Real Madriddal találkozik

Milánóban a kétgólos hátrányban lévő Benfica kezdeményezőleg lépett fel, ami tökéletesen megfelelt a behúzódó és az ellenfél hibáira leső hazaiak számára.

A labdát többet birtokolták a portugál együttes játékosai, de a kapura semmilyen veszélyt nem jelentettek. Az Internek viszont volt pár ígéretes, gyors megindulása labdaszerzést követően, de az utolsó passzokba hiba csúszott.

Egészen a 14. percig: az ellenfél térfelén működött a letámadás, a labda az első mérkőzésen is betaláló Nicoló Barella elé került, aki 14 méterről csodálatosan lőtte ki a jobb felsőt (1-0), háromra növelve az Inter előnyét összesítésben.

A 38. percben a norvég Fredrik Aursnes védőjétől elszakadva tökéletesen érkezett Rafa Silva beadására és fejelt a hálóba, André Onanának esélye sem volt hárítani (1-1).

A 65. percben Federico Dimarco ment el a baloldalon, lapos beadását Lautaro Martínez közelről belsőzte a kapuba a lekéső védők mellett (2-1).

A 76. percben Simone Inzaghi úgy döntött, frissít csapatán és hármat is cserélt, köztük a gólszerző Barellát is. Alig kellett két percet várni, és a frissiben beállt Joaquin Correa szinte lemásolta az első Inter-gólt, egy picit közelebbről pontosan csavart a bal felsőbe, a labda a kapufát is érintette (3-1).

A 83. percben Neres a kapufát találta el, a 86-ban viszont már gólt ünnepelhettek a portugálok. Az előre húzódó belső védő, Antonio Silva fejelte a kapuba Grimaldo centerezését (3-2).

A 95. percben végül sikerült az egyenlítés egy újabb fejessel Petar Musa révén, akit szintén Grimaldo szolgált ki (3-3).

Az elődöntőben Inter-Milan párharc lesz

Az Internazionale idén kétszer győzte le a városi rivális AC Milant. Január 18-án az olasz SuperCoppa rijádi döntőjében Milan-Inter 0-3, Federico Dimarco, Edin Dzeko és Lautaro Martinez is bevette Ciprian Tătărușanu kapuját.

Február 5-én a San Siróban Lautaro Martinez szerezte a mérkőzés egyetlen találatát.

Tavaly a Coppa Italia elődöntőjében a 0-0-ás első találkozó után az Inter 3-0-ra győzött „hazai” pályán. Napra pontosan egy évvel ezelőtt a duplázó Lautaro Martinez mellett a német Robins Gosens pályára lépése után három perccel volt eredményes.

A Bajnokok Ligájában húsz évvel ezelőtt volt Inter – Milan elődöntő. Az első találkozó 0-0-ás, míg a második 1-1-es döntetlennel végződőtt, ám mivel a visszavágón a Milan volt a „vendégcsapat”, így ők jutottak tovább. Andrij Sevcsenko találata ért továbbjutást a Milannak.

Két évvel később a BL negyeddöntőjében az első mérkőzésen a Milan Jaap Stam és Sevcsenko egy-egy góljával győzött

A visszavágó a 73. percben az AC Milan 1–0-s vezetésénél félbeszakadt, mert az Internazionale szurkolói pirotechnikai eszközöket dobáltak a pályára, ebből az egyik eltalálta az AC Milan kapusát, Didát. Az UEFA a mérkőzést 3–0-val az AC Milan javára írta.

UEFA Bajnokok Ligája

Negyeddöntő, visszavágók:

Bayern München – Manchester City 1-1 (0-0)
München, Allianz Aréna, 75 000néző. Vezette: Turpin (francia)
Gól: Kimmich (83., 11-esből), illetve Haaland (57.)
Bayern: Sommer – Pavard (Stanisic, 77.), Upamecano, De Ligt, Cancelo (A. Davies, 64.) – Kimmich, Goretzka – L. Sané (Mané, 64.), Musiala (Th. Müller, 71.), Coman – Choupo-Moting (Tel, 71.).
ManCity: Éderson – Akanji, Dias, Aké (Laporte, 66.) – Stones, Rodri – B. Silva, De Bruyne (Walker, 88.), Gündogan, Grealish – Haaland (J. Álvarez, 84.).

Továbbjutott: a Manchester City, 4-1-es összesítéssel.

Internazionale – Benfica 3-3 (1-1)
Milánó, San Siro, 75 380 néző. Vezette: Cerro Grande (spanyol)
Gól: Barella (14.), Martinez (65.), Correa (78.), illetve Aursnes (38.), Antonio Silva (86.), Musa (95.)
Inter: A. Onana – Darmian, Acerbi, Bastoni (D’Ambrosio, 80.) – Dumfries, Barella (Calhanoglu, 76.), Brozovic, Mhitarjan, Dimarco (Gosens, 80.) – La. Martínez (J. Correa, 76.), Dzeko (R. Lukaku, 76.).
Benfica: Vlahodimosz – Gilberto (D. Neres, a szünetben), António Silva, Otamendi, Grimaldo – Florentino, Chiquinho (J. Neves, 80.) – Rafa Silva (P. Musa, 80.), Joao Mario (Schjelderup, 89.), Aursnes – Goncalo Ramos (Guedes, 74.).

Továbbjutott: az Internazionale, 5-3-as összesítéssel.

Forrás: M4 Sport