Connect with us

Kerítésen innen

Már Székesfehérvár fideszes polgármestere is lázadozik – Hitte volna?

Cser-Palkovics: nem kell január végén labdarúgó mérkőzéseket tartani – el lehet azt kezdeni március elején is!
2 of 2Next
Use your ← → (arrow) keys to browse
Megosztás

Ebből valósulnak meg a fejlesztések is: csak 2020-ban 6,8 milliárd forint értékben.

Az iparűzési adó miatt tudjuk biztosítani a magánszemélyek helyiadó-mentességét vagy éppen a KKV-szektor adókedvezményeit is. Az önkormányzatnak ma, az állam legfontosabb partnereként ugyanúgy érdeke a gazdasági életének fejlesztése, a lehető legjobb befektetési környezet biztosítása, a minél nagyobb hozzáadott értékű (a munkavállalóknak is magasabb jövedelmet biztosító) munkahelyek bevonzása, a technológiai fejlesztések elősegítése. Ez tesz ugyanis egy térséget versenyképessé és visz bennünket a fenntartható város irányába. A most javasolt intézkedések hatása azonban beláthatatlan. Meghaladhatja az évi 2-3 milliárd forint kivonását Székesfehérvárról. Vitatom, hogy ennek valódi gazdaságélénkítő hatása lenne. Pár vállalkozás – gyakorlatilag a legnagyobbak – persze rövidtávon (kis mértékben) jól járna, mindenki más, leginkább a város közössége, az emberek, azaz a munkavállalók (!) viszont nagyon rosszul. Kialakítható persze más finanszírozási modell is, de erről szerintem még a gondolkodás sem indult el. Jelentős állami kompenzáció nélkül azonban ez a jelentős bevételkiesés azonnal meglátszódna a városon. Talán mondanom sem kell, hogy nem előnyünkre…

Meggyőződésem tehát, hogy a helyi adórendszerbe ilyen hirtelen és előkészületlenül belenyúlni nem szabad.

A gazdaságnak komoly segítséget nem jelentene, a helyi társadalomban azonban nagyon komoly konfliktusokat eredményezne. Reménysugár, hogy ugyan sajnos a Tanács nem, de a Pénzügyminisztérium kíváncsi volt az álláspontunkra, meghallgatta azt. Az egyeztetések tehát megkezdődtek. Remélem, hogy folytatódnak is, ezek eredményeképpen pedig végül megnyugtatóan zárul majd az ügy, és fejlődhetnek tovább a települések. Vallom, hogy a 21. század modern gazdaságában nem csupán a magáncégek, hanem a városok is versenyeznek egymással – és nem elsősorban az országon belül! A települések biztosítják ugyanis a növekedéshez szükséges megfelelő minőségű gazdasági környezetet. A cégek nem a „senkiföldjén” működnek, hanem részei a település szövetének. Vallom továbbá azt is, hogy a „versenylovakat”, mint amilyen a magyar gazdaságban (így az állami költségvetésben) Székesfehérvár, nem visszafogni kell, hanem engedni szárnyalni. Eddig ehhez minden segítséget megkaptunk a kormánytól és a folyamatosan növekvő gazdaságtól is, remélem, így marad ez a jövőben is!”

cser

Karácsony Gergely is megsüvegelte Cser-Palkovics András levelét

Budapest főpolgármestere az alábbi szöveg kíséretében osztotta meg közösségi oldalán Székesfehérvár első emberének véleményét:

„A helyi iparűzési adó ügye nem pártpolitikai ügy, nem is a vidék vagy Budapest ügye, hanem az önkormányzatiságé. Polgáraink joggal várják el tőlünk, hogy működtessük, fejlesszük a várost, a települést, amelyet a választói akarat gondjainkra bízott, és azt, hogy értékeket teremtsünk bevételeinkből. Aki a települések önálló forrásaiból multinacionális nagyvállalatok megsegítését finanszírozná, az otthonunk lezüllesztésén dolgozik. Egyetértek Székesfehérvár polgármesterével, és tisztelem kiállását városa érdekében. „

Szerző

2 of 2Next
Use your ← → (arrow) keys to browse

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük