labdarúgó-vb

Marcus Rashford duplázott Wales ellen

A manchesteriek döntötték el a Wales-Anglia összecsapást, mellyel lezárult a B csoport is. Phil Foden egyszer, Marcus Rashford kétszer volt eredményes.

Phil Foden, a Manchester City fiatal középpályása először kezdett a világbajnokságon

Foden sziporkázott az első félidőben, szinte minden valamirevaló angol támadásban szerepe volt, ám a Háromoroszlánosoknak nem sikerült áttörni a walesi védelmet. Persze lőlap megmutatta, melyik csapat játszott veszélyesebben az első játékrész során, Anglia kilencszer próbálkozott az első negyvenöt percben, míg Gareth Bale-ék csak a hosszabbítás perceiben eresztették el első lövésüket.

A szünet után ismét Foden volt a kulcsszereplő, ő harcolta ki ugyanis azt a szabadrúgást, melyet Marcus Rashford remekül tekert a kapuba, így megszerezve első gólját a világbajnokságok történetében. A Manchester United támadója karrierje ötödik gólját szerezte pontrúgásból.

Csupán 96 másodperc telt el és a két manchesteri ismét megvillant, Rashford szerzett labdát a walesiek harmadában, melyet Harry Kane remekül tett középre, Phil Foden érkezett és ő is meglőtte első találatát a vébén. A Tottenham és az angol válogatott történetének második legeredményesebb támadója pedig harmadik gólpasszát jegyezte katari vb-n.

A 68. percben Marcus Rashford ismét megvillant, remek játék után lőtt újfent a kapuba, így megszerezve harmadik találatát a vébén. A Manchester United csatárja jelenleg az angolok legeredményesebb játékosa a keretből és a negyedik labdarúgó a világbajnokságon, aki már legalább háromszor volt eredményes.

Pulisic lőtte tovább az Egyesült Államokat

A nyitó játékrészben szinte végig az amerikai gárda irányított, komoly labdabirtoklási fölényben játszott, ugyanakkor helyzetekig sokáig nem tudott eljutni az irániak rendkívül fegyelmezett és jól záró védekezése miatt.

A 38. percben McKennie ívelt remekül a jobb oldalon felfutó Dest elé, aki az alapvonaltól nem messze középre fejelte a labdát, a berobbanó Christian Pulisic pedig a kapu torkából a hálóba lőtt (0-1).

Szombaton Hollandia az Egyesült Államokkal, míg vasárnap Szenegál Angliával találkozik a negyeddöntőbe kerülésért.

FIFA labdarúgó-világbajnokság

B csoport, 3. (utolsó) forduló:

Wales-Anglia 0-3 (0-0)

al-Rajjan, Ahmad bin Ali Stadion, 44 297 néző. Vezette: Slavko Vincic (szerb)
Gól: Rashford (50., 68.), Foden (52.)
Wales: Ward – N. Williams (C. Roberts, 36.), Mepham, Rodon, B. Davies (Morrell, 59.) – Ampadu, Allen (Colwill, 81.) – Bale (B. Johnson, a szünetben), A. Ramsey, D. James (H. Wilson, 77.) – K. Moore.
Anglia:
Pickford – K. Walker (Alexander-Arnold, 57.), J. Stones, Maguire, L. Shaw (Trippier, 65.) – J. Henderson, Rice (Phillips, 57.) – Rashford (Grealish, 75.), Bellingham, Foden – Kane (C. Wilson, 57.).

Irán-Egyesült Államok 0-1 (0-1)
Doha (al-Tumama Stadion), 42 127 néző. Vezette: Mateu Lahoz (spanyol)
Gól: Pulisic (38.)
Irán: Bejranvand – Rezajan, Hosszeini, Puraligandzsi, Mohammadi (Karimi, 45+2.) – Ezatolahi – Nurollahi (Torabi, 72.), Hadzsszafi (Dzsalali, 72.) – Golizadeh (Anszarifard, 78.), Azmun (Goddosz, a félidőben), Taremi.
Egyesült Államok: Turner – Dest (S. Moore, 82.), Carter-Vickers, Ream, Robinson – Adams – McKennie (K. Acosta, 65.), Musah – Weah (Zimmermann, 82.), Sargent (H. Wright, 78.), Pulisic (Aaronson, a félidőben).