Mbappé góljával nyertek, és nyolcaddöntőbe jutottak a franciák

Kylian Mbappé góljával a francia válogatott 1-0-ra legyőzte Perut az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, a C csoport második fordulójának jekatyerinburgi mérkőzésén.

A franciák hálóőre, a 31 éves Hugo Lloris 100. alkalommal lépett pályára a válogatottban, honfitársai közül hetedikként és első kapusként.

Az első félidőben a helyzet nélküli, kiegyenlített mezőnyjátékot követően, a franciák előtt adódott előbb gólszerzési lehetőség – a 15. perc környékén mindjárt kettő is –, majd tíz perc múlva a peruiak is betalálhattak volna. Guerrero kimaradt ziccere után nem sokkal Mbappé révén megszerezte a vezetést a francia válogatott. Ez a szünetig irányította a játékot.

34. perc: Giroud 10 méterről leadott lövését sikerült blokkolnia Rodrígueznek, ám a labda átperdült Gallese kapuson, ami így lett jó Mbappénak, aki két lépésről az üres kapuba lőtt (1-0).

Mbappé eddig csak a franciák legfiatalabb pályára lépő játékosa volt a vb-k történetében, immár a legfiatalabb gólszerzőjük is egyben: a támadó (19 év és 183 nap) David Trezeguet (20 év és 246 nap) rekordját döntötte meg.

A második játékrészben a dél-amerikaiak végig mezőnyfölényben játszottak. A franciák beszorultak a saját térfelükre, ritkán tudtak támadást vezetni, és akkor sem jutottak el a befejezésig. Ellenben a peruiak előtt sorra adódtak a lehetőségek, de egyiket sem tudták gólra váltani. Így – miként az első fordulóban a dánok ellen – a mezőnyfölény nem ért egyenlítést.

C csoport, 2. forduló:

Franciaország-Peru 1-0 (1-0)
Jekatyerinburg, 32 789 néző, v.: Mohammed Abdulla Mohamed (egyesült arab emírségekbeli)
Gól: Mbappé (34.)
Franciaország: Hugo Lloris – Benjamin Pavard, Raphaël Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez – Paul Pogba (Steven Nzonzi, 89.), N’Golo Kanté – Kylian Mbappé (Ousmane Dembélé, 75.), Antoine Griezmann (Nabil Fekir, 80.), Blaise Matuidi – Olivier Giroud.
Peru: Pedro Gallese – Luis Advíncula, Christian Ramos, Alberto Rodríguez (Anderson Santamaría, 46.), Miguel Trauco – Pedro Aquino, Yoshimar Yotún (Jefferson Farfán, 46.) – André Carrillo, Christian Cueva (Raúl Ruidíaz, 82.), Edison Flores – Paolo Guerrero

Továbbra is veretlenek a dánok

Az első mérkőzésükön nyertes dánok kezdték jobban az összecsapást, Eriksen szép találatával már a hetedik percben megszerezték a vezetést. A Tottenham középpályásának ez volt legutóbbi nyolc válogatott fellépésén a kilencedik gólja.

7. perc: Szép dán összjáték végén Nicolai Jörgensen passzolta a labdát Christian Eriksennek, aki 15 méterről, a kapuval szemben állva, kapásból a léc alá bombázott (1-0).

A folytatásban is az európai csapat maradt a kezdeményezőbb, de a félidő második felére az ausztrálok is egyre több veszélyes akciót vezettek. Egyenlíteniük – csak úgy, mint az első fordulóban a francia válogatott ellen – Jedinak büntetőjével sikerült, így Kasper Schmeichel 571 perc után kapott gólt a dánok kapujában állva.

38. perc: Egy szöglet után Poulsen kezében akadt el Leckie kapu felé tartó fejese, a videóbíró segítségével megítélt tizenegyest pedig Mile Jedinak magabiztosan értékesítette (1-1).

A fordulás után is élvezetes, jó tempójú maradt a mérkőzés, amelyen mindkét együttes előtt adódtak kisebb-nagyobb gólszerzési lehetőségek, de egyik fél sem tudta megszerezni a győzelmet jelentő találatot.

Dánia-Ausztrália 1-1 (1-1)
Szamara, Szamara Aréna, 40 727 néző, v.: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
Gól: Eriksen (7.), illetve Jedinak (38. – 11-esből)
Dánia: Kasper Schmeichel – Henrik Dalsgaard, Simon Kjaer, Andreas Christensen, Jens Stryger Larsen – Lasse Schöne, Thomas Delaney – Yussuf Yurary Poulsen (Martin Braithwaite, 58.), Christian Eriksen, Pione Sisto – Nicolai Jörgensen (Andreas Cornelius, 68.)
Ausztrália: Mathew Ryan – Josh Risdon, Trent Sainsbury, Mark Milligan, Aziz Behich – Matthew Leckie, Aaron Mooy, Mile Jedinak, Robbie Kruse (Daniel Arzani, 68.) – Tomas Rogic (Jackson Irvine, 82.) – Andrew Nabbout (Tomi Juric, 75.)