Megvédte címét a Sopron Basket

Sopron Basket

A címvédő Sopron Basket győzött az alapszakaszgyőztes Szekszárd vendégeként csütörtökön a női kosárlabda NB I döntőjében, ezzel 3-0-ás összesítéssel megnyerte a párharcot, és fennállásának 12. aranyérmét szerezte meg.

Egy héttel ezelőtt, a döntő első felvonásán a Sopron 63-53-ra nyert Szekszárdon, ezzel elvette az alapszakaszgyőztes tolnaiak pályaelőnyét. A vasárnapi folytatásban 70-55 lett a végeredmény, így Roberto Iniguez együttese a címvédés küszöbére került.

Tavaly hasonló helyzetben léptek pályára Szekszárdon a felek, s a hazaiak kétszeri hosszabbítás után szépítettek a párharcban, ám végül 3-1-re elvesztették a finálét.

Csütörtökön a Magyar Kupa-győztes Szekszárd 6-2-vel kezdett, ám a vendégek – akik másfél hete sporttörténelmet írva ezüstérmet szereztek az Euroliga hazai rendezésű döntőjében – egy 9-0-s rohammal fordítottak. Innentől Zzeljko Djokics tanítványai futottak az eredmény után, s a második negyedben a remeklő szerb-magyar Krnjics Szara kosaraival felzárkóztak három pontra (21-24), a nagyszünetben 28-35 volt az állás.

Milovanovic Jelena (j) a Sopron Basket és Bálint Réka, az Atomerőmű KSC Szekszárd játékosa a női kosárlabda NB I döntőjének 3. mérkőzésén – MTI Fotó: Sóki Tamás

Fordulás után a tolnaiak a mezőnyből százszázalékosan célzó Krnjics 17. pontjával átvették a vezetést (36-35) néhány másodpercre, majd ismét a vendégek pillanatai következtek. A szerb Aleksandra Crvendakic ugyancsak 17. pontjával a címvédő ötpontos előnnyel vágott neki a zárószakasznak, ám hamarosan tíz pont fölé nőtt a különbség. A hajrában Jelena Milovanovic és Krnjics összeakaszkodása borzolta a kedélyeket, előbbi sportszerűtlen hibát kapott. Az utolsó percben két pontra csökkent a két csapat közti távolság, ekkor Turner kettőből csak egy büntetőt értékesített, de a hazaiak utolsó támadásából Studer Ágnes nem tudta bedobni az egyenlítést jelentő triplát.

Roberto Íniguez: „Gratulálok a Szekszárdnak a teljesítményéhez, és szurkolóinak ahhoz a remek hangulathoz, amit a döntőben teremtettek. Óriási érzés volt izzadt játékosaimat megölelni. Nem ez a legtehetségesebb csapat, amellyel dolgoztam, de a legkedvesebb társaság, a legmunkabíróbb, legszorgalmasabb csapatom. Rengeteg nehézség ellenére is sikerült három-nullra nyerni egy kitűnő csapat ellen. Coates-ra a családi tragédia miatt nem számíthattunk Salvadores sérült volt, játszani akart, Jovanovics megsérült, játszani akart, boldog és büszke vagyok a csapatomra.”

Turner Yvonne (j), a Sopron Basket játékosa a labdával és a szerelni igyekvő Theodoreán Alexandra, az Atomerőmű KSC Szekszárd játékosa – MTI Fotó: Sóki Tamás

Dokics Zseljko: Gratulálok a Sopronnak, nagyon jól játszottak a döntőben. Magas színvonalú sorozat volt, saját játékosaimnak is gratulálni tudok, hogy megnehezítették Európa második legjobb csapatának dolgát. Jó szezont zártunk, sajnos vereséggel, de azt gondolom, a jövő csapata a miénk, és ez az elveszített döntő további, még több munkára sarkallja csapatomat, amely szerintem a jövő csapata lehet.”

A Sopron sorozatban negyedik bajnoki aranyérmét szerezte meg, és 1993, 1999, 2002, 2007, 2008, 2009, 2011, 2013, 2015, 2016, valamint 2017 után fennállásának 12. aranyérmét gyűjtötte be.

Női kosárlabda Nb I, döntő, 3. mérkőzés:

Atomerőmű KSC Szekszárd-Sopron Basket 66-69 (16-21, 12-14, 20-18, 18-16)
Szekszárd: Oblak 11/3, Theodoreán, GEREBEN 10, MCCALL 6, KRNJICS 25. Csere: Studer Á. 8/3, Costa 3, Bálint R. 3/3, Mansaré. Vezetőedző: Djokics Zseljko.
Sopron: TURNER 18/9, Fegyverneky 5, CRVENDAKICS 19/9, Milovanovics 13/3, T. JOVANOVICS 9. Csere: Dubei, Page 5. Vezetőedző: Roberto Íniguez.

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3-0 a Sopron javára.

(Forrás: Kisalföld, MTI)