Connect with us

Kiemelt hírek

Melegszik az idő, indul a nemzeti fagyimaffia-idény!

fagyi
Megosztás

Előkerülnek a topok, a miniszoknya, a sort,itt az idő, megállíthatatlanul jön a nyár! Nem csoda, ha csábító tud lenni egy tölcsér, vagy kehely fagyi. Ám nem mindegy, hogy mit és hol nyalunk el!

Színezék, stabilizáló adalék, vagy tej és gyümi?

Mihályi László cukrászmester mesélt a Dining Guide-nak a hűsítő édesség készítésének sötét oldaláról:

„…..már előállítottak olyan tojást, ami nem látott tyúkot soha. Sajnos a fagylaltokban – és mennyi minden másban is – megtalálható gyümölcsökkel, a csokoládéval, tejszínnel, tejjel, fűszerekkel is ugyanez a helyzet…”

A cukrászmester elmondta, hogy sajnos nincsenek olyan jelek, amelyekről egyértelműen el lehetne dönteni már kóstolás előtt, hogy egy fagylalt fel van-e turbózva kemikáliákkal, vagy sem, de néhány dologra érdemes figyelni:

  • 1. A fura színek (mondjuk a hupikék) arra utalhatnak, hogy tele van nem természetes anyaggal a fagyi.
  • 2. A fura nevek (például esti álom) alkalmasak lehetnek arra, hogy át se gondoljuk, hogy mit eszünk. Ha mondjuk valaki a legjobb francia csokoládét használja a fagylaltjához, akkor miért nem ezt írja ki?
  • 3. Túl nagy választék, túlságosan csicsás megjelenés, túl olcsón. A külső megjelenés sokszor a belső tartalom hiányát hivatott elrejteni, a túl olcsó ár pedig egészen egyértelműen mutathatja, hogy nem költenek el megfelelő mennyiségű pénzt alapanyagra.

Hiába túl klassz, lehet hamisítvány

A fagyik vizsgálatán túl azonban magát a fagyizót is érdemes górcső alá venni, mielőtt kérnénk egy gombóc fagylaltot. A  Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) összeállította, hogy mire kell figyelni, mielőtt kérünk pár gombóccal. Érdemes körülnézni a kiválasztott fagyizóban, figyelmet szentelve a fagylaltpultnak.

  • 1. A fagylaltpult legyen zárt, cseppfertőzéstől, rovaroktól, portól, szennyeződéstől védett kialakítású.
  • 2. A fagylaltpultot ne érje közvetlen napfény.
  • 3. Az esetleg megolvadt fagylaltot nem szabad újra lefagyasztani, és a friss fagylaltot nem szabad ráönteni a régire.
  • 4. Figyeljük meg a díszítést! Az a jó, ha a fagylaltot csak ehető, tiszta élelmiszerekkel díszítik.
  • 5. A fagylalt ne legyen kőkemény, de ne is folyjon.
  • 6. A tégelyek cseréjekor a fagyasztóból kivett fagylaltot azonnal be kell tenni a hűtőpultba és nem szabad szobahőmérsékleten tárolni.
  • 7. Az adagolókanalat ne mártsák piszkos vízbe, ne töröljék ruhába. Ha kanálöblítés szükséges, a fagylaltpultban legyen kanálmosó, tiszta vízzel.
  • 8. A tölcsért szalvétával fogják meg és azzal adják át neked.

Első olvasásra kicsit nagy melónak tűnik, amikor csak egy finom, hűsítő nyalnivalóra vágytunk, de érdemes figyelni, mert nem mindegy, hogy mit eszünk és etetünk gyerekeinkkel.

https://varosikurir.hu/horror/

https://varosikurir.hu/baj-van-norbi-kajakkal/

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük