A Bajnokok Ligája második fordulójában a Tottenham Hotspur a Wembley-stadionban kapott ki a Barcelonától, míg a tavalyi döntős Liverpool Nápolyban szenvedett vereséget. Érdekesség, hogy a második körben mind a négy olasz csapat begyűjtötte a három pontot.

Szerda este Londonban az FC Barcelona Hugo Lloris hibája után villámgyorsan szerzett vezetést. A 2. percben a francia kapus teljesen fölöslegesen jött ki a kapujából, Lloris Jordi Albát próbálta meg “leszerelni”, aki ezzel mit sem törődve középre passzolt, az érkező Philippe Coutinho pedig 16 méterről helyezett az üres kapu jobb alsó sarkába (0-1).

A 28. percben Philippe Coutinho közeli lövését még hárították az angol védők, majd a brazil játékos tette ki a labdát, ahol Ivan Rakitic érkezett és 19 méterről, kapásból bombázott a Tottenham Hotspur kapujába (0-2).

A második játékrész elején Lionel Messi kapufája után a Spurs kontrájából született a hazaik szépítő találata. Az 52. percben Harry Kane futott fel a bal szélen, majd egy remek lövőcsel után jobbal tekert a bal alsó sarokba (1-2).

Messi saját magának készítette elő az akciót

Négy perccel később Lionel Messi osztotta le a labdát Jordi Albának, aki remek ütemmel tette vissza a játékszert, Messi érkezett középen és kilőtte a jobb alsó sarkot (1-3). A 60. percben Messi ugratta ki Luis Suarezt, ám Lloris könnyedén hárított.

A 66. percben Harry Kane-től indult az akció, Heung-Min Son tovább passzolt Erik Lamelának, aki 16 méterről, bal lábbal bombázott a kapu közepébe (2-3). A labda a francia Clement Lenglen-t változtatott irányt, így a balra elvetődő Marc Andre Ter Stegennek esélye sem volt.

A gólpasszt adó koreai játékosnak ez volt az utolsó megmozdulása, helyére a francia Moussa Sissoko érkezett. A 68. percben ígéretes helyzetben Sissoko lőtte az égbe a labdát.

A Spurs megérezte, hogy van keresnivalója a pályán és megszerezhetik a pontot érő találatot.

A 79. percben Fernando Llorente állt be Lamela helyére. A 81. percben Lucas Moura lövését hárította a Barcelona német kapusa. Három perccel később ismét a brazil játékos veszélyeztetett, ám Lenglet szögletre mentve blokkolta Moura lövését. A szöglet után Harry Kane fejelt kapura, ám Lenglet fejjel is blokkolni tudott.

Végül a 90. percben Jordi Alba szerzett labdát, középre passzolt, ahol két védő között teljesen egyedül hagyva érkezett Lionel Messi, aki ballal a bal alsó sarokba tekert (2-4).

Bajnokok Ligája, 2. forduló:

A csoport:

Atlético Madrid-FC Bruges 3-1 (1-1)
Gól: Griezmann (28., 67.), Koke (94.), illetve Groeneveld (39.)

Borussia Dortmund-AS Monaco 3-0 (0-0)
Gól: Larsen (51.), Paco (72.), Reus (92.)

A csoport állása: 1. Borussia Dortmund 6 pont (4-0), 2. Atlético Madrid 6 (5-2), 3. FC Bruges 0 (1-4), 4. AS Monaco 0 (1-5)

B csoport:

Tottenham Hotspu-FC Barcelona 2-4 (0-2)
Gól: Kane (52.), Lamela (66.), illetve Coutinho (2.), Rakitic (28.), Messi (56., 90.)

PSV Eindhoven (holland)-Internazionale (olasz) 1-2 (1-1)
Gól: Rosario (27.), illetve Nainggolan (44.), Icardi (60.)

A csoport állása: 1. FC Barcelona 6 pont (8-2), 2. Internazionale 6 (4-2), 3. Tottenham Hotspur 0 (3-6), 4. PSV Eindhoven 0 (1-6)

C csoport:

SSC Napoli-FC Liverpool 1-0 (0-0)
Gól: Insigne (90.)

Paris Saint-Germain – Crvena zvezda 6-1 (4-0)
Gól: Neymar (20., 22., 81.), Cavani (37.), Di Maria (42.), Mbappé (70.), illetve Marin (74.)

A csoport állása: 1. SSC Napoli 4 pont, 2. Paris Saint-Germain 3 (8-4), 3. FC Liverpool 3 (3-3), 4. Crvena zvezda 1

D csoport:

FC Porto-Galatasaray 1-0 (0-0)
Gól: Marega (49.)

Lokomotiv Moszkva-Schalke 04 0-1 (0-0)
Gól: McKennie (88.)

A csoport állása: 1. FC Porto és Schalke 04 4 pont (2-1), 3. Galatasaray 3, 4. Lokomotiv Moszkva 0