Mladenovic legyőzte Babos Tímeát

Babos Tímea három szettben kikapott párospartnerétől, Kristina Mladenovictól a 250 ezer dollár összedíjazású linzi keménypályás női tenisztornán.

Kristina Mladenovic

Babos Tímea három szettben kikapott párospartnerétől, Kristina Mladenovictól a 250 ezer dollár összedíjazású linzi keménypályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A versenyeket szervező WTA honlapja szerint a világranglistán 64. magyar játékos – aki a nyitókörben kiütötte a horvát Donna Vekicet (37.) – csütörtökön francia barátnőjével (48.) csapott össze, akivel 4-4-re állt a különmérlegük. Az utóbbi három találkozójukat megnyerő Babos rögtön elvesztette az adogatását, ám 0:2-ről és 2:4-ről is felzárkózott. A harmadik brékhátrányból azonban már nem tudott visszajönni, így Mladenovic 39 perc alatt hozta a szettet.

A folytatásban a párosban világelső soproni teniszező bátor játékkal 4:1-re elhúzott, de 5:2-nél megtorpant, és nem tudta kiszerválni a játszmát. Ellenfele viszont 5:4-nél elbizonytalanodott, elbukta az adogatását, így Babos 1 óra 43 perc elteltével kiegyenlített.

A harmadik felvonás Mladenovic-brékkel indult, de nemsokára már a magyar játékos vezetett 3:2-re. A francia rivális 3:3-nál került ismét lépéselőnybe, és Babos 4:5-nél még visszabrékelve hárított egy meccslabdát, ám tíz perccel később már nem tudta bemutatni ezt a bravúrt, így elvesztette a 2 óra 42 perces mérkőzést.

Ez volt az első torna, amelyen ott volt a magyar játékossal új edzője, a horvát Nikola Horvat, aki hivatalosan szeptember 20-a óta irányítja a felkészülését. Honlapja szerint Babos a jövő héten Luxembourgban versenyez.

Babos Tímea – Fotó: GEPA

Mladenovic következő ellenfele a német Andrea Petkovic lesz, aki már két honfitársát búcsúztatta Lizben; a szabadkártyával induló német teniszező előbb az első helyen kiemelt Julia Görgest győzte le szetthátrányból fordírva, majd megszerezte Tatjana Maria skalpját is.

A német és francia színekben versenyző Petkovic és Mladenovic egyaránt szerb származású, míg Kristina Mladenovic édesanyja és edzője Dzenita bosnyák nemzetiségű.

WTA, Upper Austria Ladies Linz

Nyolcaddöntő:

Andrea Petkovic (német, WC)-Tatjana Maria (német) 6:1, 6:3
Kristina Mladenovic (francia)-Babos Tímea 6:4, 4:6, 7:5
Jekaterina Alexandrova (orosz, Q)-Johanna Larsson (svéd) 3:6, 6:1, 6:1
Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 6.)-Vera Lapko (fehérorosz) 5:7, 7:6(4), 6:3
Alison Van Eytvanck (belga)-Anna Karolina Schmiedlova (szlovák, Q) 1:6, 7:6(3), 7:6(5)
Barbora Strycvova (cseh, 3.)-Kristyna Pliskova (cseh, LL.) 6:1, 6:0
Camila Giorgi (olasz, 5.)-Jil Teichmann (svájci, Q) 7:6(2), 6:3
Margarita Gaszparjan (orosz)-Kiki Bertens (holland, 2.) 7:5, 2:6, 7:6(3)

Negyeddöntő:

Andrea Petkovic (német, WC)-Kristina Mladenovic (francia)
Anasztázia Pavljucsenkova (orosz, 6.)-Jekaterina Alexandrova (orosz, Q)
Barbora Strycvova (cseh, 3.)-Alison Van Eytvanck (belga)
Camila Giorgi (olasz, 5.)-Margarita Gaszparjan (orosz)

A nyolcadik Federer-Nishikori összecsapás következik

A sanghaji férfi tornán tovább lépdeltek a kiemeltek, egyedül Juan Martin Del Potro sérülés miatt kénytelen volt feladni mérkőzését a horvát Borna Coric ellen. Érdekesség, hogy a nyolcadöntőben egyedül Roger Federer kényszerült három játszmás mérkőzésre, a spanyol Roberto Bautista Agut remekül tartotta magát a svájci klasszis ellen.

A negyeddöntőben két rangadóra is sor kerül, az alsó ágon Novak Djokovics és a dél-afrikai Kevin Anderson csap össze, míg a felső ágon nyolcadik alkalommal játszik egymás ellen Federer és a japán Kei Nishikori.

ATP, Rolex Shanghai Masters

Roger Federer (svájci, 1.)-Roberto Bautista Agut (spanyol) 6:3, 2:6, 6:4
Kei Nishikori (japán, 8.)-Sam Querrey (amerikai) 7:6(7), 6:4
Borna Coric (horvát, 13.)-Juan Martin Del Potro (argentin, 3.) 7:5 után Del Potro feladta.
Matthew Ebden (ausztrál)-Peter Gojowczyk (lengyel) 6:2, 6:3
Kyle Edmund (brit, 11.)-Nicolas Jarry (chilei) 7:6(5), 6:3
Alexander Zverev (német, 4.)-Alex de Minaur (ausztrál) 6:1, 6:4
Kevin Anderson (dél-afrikai, 7.)-Sztefanosz Cicipasz (görög, 10.) 6:4, 7:6(1)
Novak Djokovics (szerb, 2.)-Marco Cecchinato (olasz, 16.) 6:4, 6:0

Roger Federer (svájci, 1.)-Kei Nishikori (japán, 8.)
Borna Coric (horvát, 13.)-Matthew Ebden (ausztrál)