Connect with us

Ez a nap

Molnár Gyula trükközött lakásvásárlásakor

Molnár Gyula
Megosztás

Az MSZP leköszönő elnöke, Molnár Gyula még XI. kerületi polgármesterként az önkormányzattal több üzletet bonyolító ingatlanfejlesztő lakóparkjában vett ingatlant. Akkori párttársa, Élő Norbert segítette abban, hogy ne közvetlen legyen a kapcsolat.

A főváros XI. kerületében egy gyanúsan olcsó ingatlant kinéző Élő Norbert, a Demokratikus Koalíció politikusa évekkel ezelőtt nagy szolgálatot tett az április 8-i választás után lemondott MSZP-elnöknek, Molnár Gyulának, a kerület akkori polgármesterének egy másik, szintén Újbudához kötődő ingatlantranzakcióval.

A 24.hu-nál jelentkezett egy forrás, aki Élő és Molnár 2006-os közös akciójáról számolt be. Nem sokkal az után, hogy 2006 októberében másodszor is polgármesterré választották Molnár Gyulát, és éppen csak hogy túl volt egy váláson, olyan ingatlanberuházó vállalkozótól szerzett egy lakást, akivel az általa vezetett kerületnek előtte és utána is voltak üzleti ügyei. A Balásdi-Szabó István egyik cége által a kerületben felhúzott Nádorliget lakópark egyik lakása lett Molnáré, de úgy, hogy közbeiktattak egy céget, talán hogy leplezzék az esetleges összeférhetetlenséget.

Balásdi-Szabó előbb 2007 január közepén – a tulajdoni lap tanúsága szerint január 22-én – eladott egy 130 négyzetméteres ingatlant a Molnár Gyulával akkor egy pártban, az MSZP-ben politizáló Élő Norbert ingatlanos cégének, a C-Moll Zrt.-nek, hogy aztán az két hét múlva – a tulajdoni lap szerint február 6-án – továbbadja Molnár Gyulának.

A 24.hu a rendelkezésére álló információk, dokumentumok alapján nem tudja megmondani, pontosan mennyiért szerezte a lakást Molnár – ő azt állítja, piaci áron és transzparens módon vette –, mégis több furcsa körülmény szegélyezi a tranzakciót, átláthatóságról pedig biztosan nem beszélhetünk.

Egyrészt, a C-Moll elvétve foglalkozott lakások vásárlásával és továbbértékesítésével, vagy ha igen, akkor azok jellemzően nem új építésű ingatlanok voltak, hanem felújításra szoruló ingatlanok. A cég inkább ingatlanhasznosítással foglalkozott: irodaházakat, raktárakat adott bérbe.

Másrészt Molnár 2007. január 29-i keltezésű vagyonnyilatkozata is tartalmazza a szóban forgó lakást. Vagyis az akkori polgármester már az előtt egy héttel feltüntette sajátjaként az ingatlant, hogy az valójában az ő tulajdonába került volna február 6-án. Január 29-én a tulajdoni lap tanúsága szerint papíron még az Élő-cég C-Moll tulajdona volt az ingatlan.

A lakást építtető vállalkozó és a polgármester közötti kapcsolat leplezését valószínűsíti az is, hogy a lakópark építtetője értékesítette a lakásokat. Miért kellett egy olyan céget közbeiktatni, amely elvileg a saját hasznát is rápakolja az árra?

(Forrás: 24.hu)

Kapcsolódó:

Gulyás Gergely és Molnár Gyula a választásról és a következő évekről vitázott

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük