Négy korábbi bajnoknő még versenyben van a Miami Openen

Izgalmas napon vannak túl a nők a mintegy 8 millió dollár összdíjazású Miami Open tenisztornán, ahol vasárnap négyen is szetthátrányból fordítva győztek.

Félelem nélkül

A kétszeres wimbledoni bajnoknő, Petra Kvitova a kvalifikációból érkezett Sofia Kenin ellen bukta el az első szettet, majd nagy csatában fordított. Kvitova a mérkőzés után el is mondta: fogalma sincs, hogyan nyerte meg ezt a mérkőzést. Elismerte, hogy a mindössze 19 éves Kenin megalkuvás és félelem nélkül játszotta a saját nagyon kemény játékát. Kvitova következő ellenfele a Roland Garros-címvédő Jelena Ostapenko lesz, akit legutóbb a szentpétervári torna negyeddöntőjében győzött le két játszmában.

Szintén szetthátrányból fordított Jelina Szvitolina az ausztrál Daria Gavrilova ellen. Az ukrán lány következő ellenfele a szintén ausztrál Ashleigh Barty lesz. Szvitolina tavaly háromszor győzte le Barty-t.

A selejtezőből érkezett Danielle Collins a horvát Donna Vekic, míg Venus Williams a holland Kiki Bertens ellen győzött játszmavesztés után. Az amerikai teniszezőnő három meccslabdát is hárított Bertens ellen.

Az olimpiai bajnok, Miamiban élő Monica Puig először jutott be hazai pályán a legjobb 16 közé. Puig az előző körben szetthátrányból fordítva győzött Caroline Wozniacki ellen (0:6, 6:4, 6:4). A Puerto Rico-i lány következő ellenfele a görög Maria Szakkari lesz.

Embed from Getty Images

Egymás ellen a korábbi bajnokok

Jelenleg még versenyben van a Miami Open két háromszoros bajnoka Victoria Azarenka (2009, 2011, 2016) és Venus Williams (1998, 1999, 2001) a 2012-ben győztes Agnieska Radwanska és a címvédő Johanna Konta.

A nyolcaddöntőben egymás ellen lép pályára Radwanska és Azarenka. A lengyel és a fehérorosz teniszezőnő 18. alkalommal csap össze. Az eddigi mérleg: 12-5 Azarenka javára, azonban utoljára még 2014-ben találkoztak a montreali torna negyeddöntőjében, ahol Radwanska nyert 6:2, 6:2 arányban.

Az alsó ágon Konta és Venus Williams csap össze. Tavaly a Miami Open elődöntőjében a brit teniszezőnő 6:4, 7:5 arányban nyert. Venus 2017-ben Rómában és Wimbledonban is legyőzte Johannát. Egymás elleni mérlegük: 3-3!