Sport
Nemzeti focistáink cirka annyit keresnek, mint az Ausztriában lasztizók – „De nálunk drágább a megélhetés, igy relatív kevesebb az a pénz” – kommentelték….
Minden pénzünket megérdemlik? Ez ügyben erősen megosztott a társadalom és ennek semmi köze az EB-s teljesítményükhöz. Az elmúlt szűk másfél évtizedben sikerült elérni, hogy a régióban lényegében sehol nem keresnek jobban a focisták, mint nálunk. Magyarországon a nettó havi fizetésük 4,5 millió forint körül mozog, ugyanazon a szinten, mint Ausztriában. 2010-hez képest a focistafizetések legalább tízszeresére nőttek.
Nemzetközi összevetés
Az UEFA kimutatása szerint jelenleg
egy magyar csapat átlagosan 8,3 millió eurót költ bérekre, ami közel duplája a csehországi, szerbiai vagy romániai szintnek, de magasabb a hazainál ugyancsak előrébb sorolt lengyel és horvát ligára jellemzőnél is
– írja a focistafizetéseket elemző cikkében a G7. Miután itthon
a kormányzat jelentősen növelte a focisták kedvező adózásának értékhatárát, tavaly pedig a munkáltatót terhelő kifizetést is végleg eltörölte, így a csapatok összes (focistákhoz kapcsolódó) költségének nagyjából 80-85 százaléka a labdarúgók bankszámláján landolhat. Jelenleg ez átlagosan havi nettó 4,2-4,6 millió forint közötti összeget jelenthet.
Ez azt jelenti, hogy nettóban a focisták Magyarországon nagyjából annyit keresnek, mint Ausztriában. Ausztriában a bruttó fizetések sokkal magasabbak, de Magyarországgal ellentétben ott adózni is kell, méghozzá sokat.
…és még veszünk is….
Vélhetően a príma magyarországi focistafizetések is szerepet játszanak abban, hogy a magyar bajnokság nem küldő, hanem inkább fogadó a játékospiacon. Miközben a hasonló méretű országoknál az a jellemző, hogy a helyben kinevelt tehetséges focisták magasabban rangsorolt ligákba szerződnek, ezzel is jelentős bevételhez juttatva a helyi klubokat, Magyarországon ez nem igazán működik. 2010-hez képest a focisták fizetése legalább tízszeresére nőtt, párhuzamosan a klubok bevételeinek ekkora mértékű emelkedésével. Pontosan nehéz megmondani, hogy mekkora a növekedés, mert 2010 előtt a csapatok nem dúskáltak a pénzben, így a játékosok fizetésük nagy részét jellemzően egyéni vállalkozóként vagy vállalkozásként kapták.
Papíron az élvonalbeli klubok bérköltsége harmincszorosára nőtt
-összegzett a hvg.hu.
Friss
- Április 26., szombat: nemzeti gyásznap – Tudja, hogy mit jelent ez az Ön számára?
- 1.000 négyzetméteren tombol a tűz Zalahaláp és Tapolca között
- Hadházy Ákos ‘sétál’ – Élőben az Erzsébet hídtól
- Április utolsó hetének időjárása méltó lesz a bolond névre
- Polt Péter szerint így áll az újdörögdi kézigránát-baleset vizsgálata
- ‘Együtt, némán, határozottan, mert néha a csend üvölt a leghangosabban!’ – Agrárminiszter-váró Bábolnán – Frissítve!
- Magyar Péter -ahogy Trump is- részt vesz Ferenc pápa temetésén, Orbán Viktor egyelőre egy kiscsikó születésének örvend
- ‘Eddig a gyerekeimet úgy-ahogy békén hagyták’ – eddig…. – fakadt ki Magyar Péter
- Tóth Gabi örömmel jelenti….
- Mennie kell Szalay-Bobrovniczky Kristófnak?