Connect with us

Bulvár

NER-polihisztor népnek szánt szellemi tápláléka, avagy Semjén, a KDNP ősz bárdja rigmusából….. és más nagyon drága csacskaságok

Megosztás

Azt már napok óta tudjuk, hogy Mészáros Lőrinc ex neje, Kelemen Beatrix nem csak az ecsetet forgatja, de a szavak mestere is, de arról tud-e a tisztelt olvasó, hogy Semjén Zsolt neve alatt is több könyv jelent meg, sőt rímet is faragott!

Semjén Zsolt inába szállt a bátorsága, de Kövér László kisegítette szorult helyzetéből
Megosztás

Azt már napok óta tudjuk, hogy Mészáros Lőrinc ex neje, Kelemen Beatrix nem csak az ecsetet forgatja, de a szavak mestere is, de arról tud-e a tisztelt olvasó, hogy Semjén Zsolt neve alatt is több könyv jelent meg, sőt rímet is faragott!

Semjén Zsolt: Egyenes úton

2008-ban jelent meg a miniszterelnökhelyettes „Egyenes úton” című

„beszédek, tanulmányok, interjúk voltaképpen: kereszténydemokrata homíliák. Más szóval: politikai prédikációk. Ez a megfogalmazás persze provokatívnak tűnhet, pedig nem az. Hanem az, ami Semjén Zsolt életműve sub specie aeternitatis: valóban prédikáció és valóban politika. Prédikáció, mert a régi apologéták sem kegyeskedtek, hanem érveltek és vitáztak a pogányokkal. És politika, mert ez a küzdelem az Egyház és Nemzet sorskérdéseiről szól, szabadságáért folyik!”

-olvasható Nyiri János a kötethez írt fülszövegében. A szerző honlapja szerint Nyíri előszavában írta még, hogy

„Mert a keresztségben kapott küldetésünk az, hogy a világot — legalább a mi kis világunkat — elmozdítsuk az Evangélium eszményei felé. Ez Semjén Zsolt alapgondolata és ez a magyarázata a politikai életben példátlan következetességének. Ennek jegyében születtek művei, országosan ismert — nemegyszer az egyház- és nemzetellenes oldalon vihart kavaró — emlékezetes parlamenti beszédei, távlatokat adó tanulmányai..”

Konkrétan a fent említett könyvről:

„A mostani, időszerű összefoglalást úgy gyűjtöttem egybe, hogy az ne csak a fentebbi műfajokból álljon, hanem teljességében mutassák be Semjén Zsolt személyiségét, ezért a kötet függelékében — rendhagyó módon — egy összeállítás is olvasható verseiből. Mert ez ad választ a miért?-re. Nem csak az indíttatás, hanem mind az ok, mind a cél tekintetében.

Ezek a beszédek, tanulmányok, interjúk voltaképpen: kereszténydemokrata homíliák. Más szóval: politikai prédikációk.

Ez a megfogalmazás persze provokatívnak tűnhet, pedig nem az. Hanem az, ami Semjén Zsolt életműve sub specie aeternitatis: valóban prédikáció és valóban politika. Prédikáció, mert a régi apologéták sem kegyeskedtek, hanem érveltek és vitáztak a pogányokkal. És politika, mert ez a küzdelem az Egyház és a Nemzet sorskérdéseiről szól, szabadságáért folyik!”

Ámentelenül….

Szabó Tímea közösségi oldalán idézett a Semjén-összesből:

„Tudom, hogy most mindenki Mészáros Lőrinc volt feleségének, Kelemen Beatrixnak versét habzsolja, hiszen végre valami, amit nem kell kikukázni a magyar irodalomból, de álljon itt a NER másik polihisztorának, Semjén Zsoltnak is egy, a népnek szánt szellemi tápláléka.

Semjén Zsolt: Ámentelenül

Jézus, értemvérző Arcod
Rúzsként kenem szét arcomon,
Dicsőséged dicsőségem részeként
Önmagamra aggatom.

Igent mondhatok-e Rád
Míg magamra nem mondok nemet?
A talánok közt így tördelem
Én skizofrén életemet.
(Semjén Zsolt: Egyenes úton. Barankovics Alapítvány, Budapest, 2008)

Kelemen Beatrix elszavalta Létezésünk csodája című versét:

Na és Lezsák?

Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, egykori író elmondta: húsz éve maga is foglalkozott Szent Erzsébet történetével, a regény pedig megerősítette abban, hogy a történetnek helye van a színpadon és a regényből szövegkönyvet írt. Mint kiemelte,

a musical létrehozása csapatmunka volt.

Ön úgy vett részt benne, hogy finanszírozza…..

Szikora Róbert, a musical zeneszerzője elmondta: az 1970-es évek közepén született meg a Szent Erzsébet életéről szóló zene megírásának gondolata, amikor Türingiában, Wartburg várában és környékén járt. Majd a 2000-es években kezdett el dolgozni a zenén, 2019-ben kérte fel Zsuffa Tündét a történet megírására. Az énekes hozzátette, célja, hogy a musical zenéje a mai kor zenéjéhez hasonlítson, a stílusok közötti átjárások jelenjenek meg a zeneműben, amelynek hangszerelését Kiss Gáborra bízták. A musicalben többek között Dolhai Attila lép színpadra, a további szerepekre pedig november második felében szerveznek válogatást.

Cseke Péter, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház igazgatója, a musical rendezője elmondta: olyan fiatal tehetséges művészeket válogatnak a szerepekre, akik maguk is példaképek. Mint mondta, a produkció díszletét Szendrényi Éva, jelmezeit Berzsenyi Krisztina tervezi. A díszlet és a jelmezek a 1200-as évek elejét idézik meg, ehhez kapcsolódik a

„nagyon mai zene”.

Pataki András, a musical producere arról is beszélt: a tervek szerint

az előadás létrejöttét és turnéját az Emberi Erőforrások Minisztériuma több mint 156 millió forinttal, a Miniszterelnökség mintegy 310 millió forinttal támogatja.

A produkció két fővédnöke Kásler Miklós miniszter és Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek.

Kapcsolódó

 

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük