Nishikori kiejtette Cilicet, Nadal 13. alkalommal elődöntős

A papírformának megfelelően az első négy kiemeltből három bejutott a Monte-Carlóban, salakon rendezett ATP 1000-es teniszviadal elődöntőjébe. A 2. helyen kiemelt Marin Cilict azonban legyőzte Kei Nishikori.

Kei Nishikori óriási küzdelemben, három játszmában múlta felül Marin Cilicet, míg Alexander Zverevszetthátrányból fordított Richard Gasquet ellen.

Az első játszmában a torna második kiemeltje nem tudta ráerőltetni akaratát riválisára, akinek egyetlen, fogadóként behúzott gém elegendő volt a nyitó etap megnyeréséhez.

A folytatásban már agresszívebben játszott a balkáni teniszező, 3:1-re is elhúzott, ám ekkor ápolást kért térdére, és benne volt a levegőben, hogy nem is tudja befejezni az összecsapást. A japán vissza is jött a brékhátrányból, ás átvette az irányítást, de Cilic hatalmasat küzdött, és bár 4:5-nél Nisikori a meccsért adogathatott, a világranglista harmadik helyezettje innen is visszakapaszkodott. Ezt követően a felek eljutottak 6:6-ig, így jöhetett a rövidítés, amelyen Cilic tükörsimán behúzott, kiharcolva ezzel a döntő felvonást.

Sokáig kiegyenlített ütközetet láthatott a nagyérdemű

4:3-as vezetésnél a szigetországi versenyző tudta elvenni ellenfele adogatását, így – a párharc során másodszor – az elődöntőbe jutásért adogathatott. Nisikori ezt a lehetőséget már nem is szórakozta el, kiszerválta Cilicet, így ott lesz a legjobb négy között.

Az elődöntőben pedig Alexander Zverev néz majd farkasszemet Nisikorival. Előbbire papíron nem várt nehéz feladat Gasquet-val szemben, de a francia nagyon bekezdett, és – a közönség támogatását élvezve – dupla brékelőnybe került a nyitó játszmában. A német ezután faragott a hendikepből, de riválisa ismét lecsapott, a harmadik kiemelt pedig ezen már csak kozmetikázni tudott, így elbukta a szettet.

A folytatásban az első felvonás tükörképét láthattuk, Zverevnek nagyon kijött a lépés, és a magabiztos, 6:2-es eredmény a döntő etap kiharcolását jelentette a huszonegyedik életévét éppen pénteken betöltő teniszező számára. Abban pedig valóságos brékeső zúdult a nagyérdeműre, 4:4-ig úgy jutottak el a felek, hogy három-három alkalommal vették el egymás adogatását. A világranglista negyedik helyezettje aztán a legjobbkor, 6:5-ös előnynél – egy gyönyörű labdamenet lezárásaképp – újfent brékelt, ezzel pedig bejutott a legjobb négy közé.

Nishikori és Alexander Zverev korábban mindössze egyszer játszott egymás ellen, tavaly Washingtonban a német teniszező nyert 6:3, 6:4 arányban.

Rafael Nadal és Dominic Thiem korábbi hét meccséből ötöt a mostani világelső nyert. Két éve ugyanitt összefutottak már, akkor a spanyol két játszmában diadalmaskodott.

Thiem ezúttal nem tudta megnehezíteni Nadal dolgát, az első játszmában ugyanis képtelen volt játékot nyerni, még bréklehetősége sem volt. A  másodikban Nadal ismét 3:0-val kezdett, ezután Thiem ugyan hozta két adogatását, de 5:2-nél újra elbukta a szerváját.

A  spanyol kiválóság így 70 perc után bejutott az elödőntőbe

Nadal ellenfele az a Grigor Dimitrov lesz, aki szintén két szettben biztosította helyét a legjobb négy között. A  negyedik helyen kiemelt bolgár a korábbi kilenc meccséből csak egyet veszített el David Goffin ellen, és ezt a remek szériát tovább javította Monte-Carlóban.

Az első szettben Dimitrov 3:2-nél nyert játékot fogadóként, és 5:3-nál a szettért adogathatott. Hiába jutott azonban kétszer is szettlabdához, Goffin az addigi első bréklabdáját kihasználva megnyerte a játékot. Azonban a belga nem tudottt a játszmában maradni, Dimitrov újra elvette az adogatását, ezzel övé lett a játszma.

A  második szettet parádésan kezdte a belga, 4:0-ra, majd 5:1-re is vezetett, ám nem tudta lezárni a játszmát. Dimitrov nagyont küzdve kivédekezett három szettlabdát, és rövidítésre mentette a játszmát. Ott már a bolgár koncentrált jobban, háromszor is sikerült elvennie a belga szerváját, így megnyerte a meccset, és készülhet Rafael Nadal ellen.

Nadal már tízszer legyőzte Dimitrovot és mindössze egyetlen alkalommal kapott ki a bolgár játékostól.

A spanyol klasszis 13. alkalommal léphet pályára elődöntőben Monte Carlóban, Nadal eddig 11 győzelem mellett csak egyszer kapott ki a legjobb négy között. Három évvel ezelőtt Novak Djokovics jelentette a végállomást. A tíz győztes finálé mellett is csak egy veresége van Nadalnak: 2013-ban szintén Djokovicstól kapott ki a döntőben.