Női kézilabda Eb: vereség a svédektől is, nem jut nyolc közé a válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott 30-25-re kikapott Svédországtól az Európa-bajnoki középdöntő ljubljanai csoportjának harmadik játéknapján, hétfőn, ezzel eldőlt, hogy a 11. vagy a 12. helyen zárja majd a tornát.

Anna Lagerquist

A magyar szövetség által meghatározott cél a nyolc közé kerülés volt

Lendületes, pontos játékkal kezdtek a skandinávok, gyorsan elléptek 4-1-re, de a magyarok nem ijedtek meg, és bátor játékkal 5-4-re fordítottak, ezután pedig felváltva születtek a gólok. Sok volt a hiba mindkét oldalon, a magyar együttes ezúttal is lassította a támadásait, amelyek legtöbbször eredményesen zárultak, védekezésben viszont voltak pontatlanságok.

Mindkét szövetségi kapitány időt kért a meccs első harmadában, ezt követően viszont magyar oldalon szétesett a támadójáték, egy 4-0-s sorozat végén már 13-10-re vezetett az ellenfél. Sok volt a rossz passz, az eladott labda, így a szünetben 18-15-ös előnyben voltak a svédek.

Bár az alacsony színvonalú második felvonás elején Klujber Katrinék egy 3-0-s sorozattal felzárkóztak, az ellenfél egy ugyanilyen szériával válaszolt. A svédek sem játszottak jól, de nem hagyták közelebb férkőzni a magyarokat, lélektanilag mindig a legjobbkor szerezték góljaikat. A hajrára már nem maradtak izgalmak, mert Svédország az 54. percben már öttel vezetett, és ezt a különbséget megőrizte a végéig.

A svédeknél a volt érdi Jamina Roberts kilenc, a mezőny legjobbjának választott győri Linn Blohm hat gólt lőtt. A kapusok közül Szikora Melinda 12, Johanna Bundsen 11 lövést hárított.

A két csapat harmincadik egymás elleni mérkőzésén húsz magyar győzelem és négy döntetlen mellett hatodszor nyertek a svédek.

„Nagyon felőrölte a csapatot, hogy a második félidőben futottunk az eredmény után, a végén nagyon elfogytunk erőben, nem volt sebességünk. Majdnem minden svéd játékos jóval nehezebb a mieinknél. Lehet, hogy futásban meg tudtuk volna tartani a sebességet, de amikor folyamatosan ütköznek veled, az nehéz”

– nyilatkozta a lefújás után Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány.

Hozzátette, a legutóbbi három mérkőzés előtt hihetetlen volt a játékosai hozzáállása, a motivációval és az akarattal semmi problémája nincs a csapatnak.

„Hiába akarunk, de még sok tapasztalat kell ahhoz, hogy ilyen szintű mérkőzéseken jól játsszunk, és nyerni is tudjunk”

– fűzte hozzá.

A házigazda alaposan megizzasztotta a címvédőt

Henny Reistad
Henny Reistad 12 lövésből 10 gólt szerzett. Fotó: Jozo Cabraja / kolektiff

Remekül kezdtek a hazaiak, a tizedik percben már 6-3-ra vezettek, és bár a címvédő hamarosan fordított, ellépnie nem sikerült. A 6000 néző előtt megrendezett, nagyszerű hangulatú találkozó második félidejének első 16 percében csupán két gólt lőttek a norvégok, ám ezt Szlovénia nem tudta kihasználni.

A kapusok mindkét oldalon parádéztak, kiváló volt a játék színvonala, a házigazdák közel voltak a meglepetéshez, de a hajrában felállt védőfallal szemben nem tudtak hatékonyan támadni, így végül három találattal kikaptak.

A szlovénoknál a győri Ana Gros öt, Natasa Ljepoja négy, a siófoki Tamara Mavsar három gólt szerzett, a volt siófoki kapus, Maja Vojnovic a második felvonásban 42 százalékos hatékonysággal védett (19 lövés/8 védés).

A túloldalon mezőny legjobbjának megválasztott Henny Reistad tíz, Nora Mörk hat, a győri Stine Oftedal négy alkalommal talált be, a győri Silje Solberg négy, Katrine Lunde öt lövést védett.

Női kézilabda Európa-bajnokság

Középdöntő, I. csoport, 3. játéknap

Svédország-Magyarország 30-25 (18-15)
Norvégia-Szlovénia 26-23 (16-15)

Dánia és Horvátország szabadnapos volt.

Az állás: 1. (és elődöntős) Norvégia 8 pont, 2. Dánia 6, 3. Svédország 4 (111-99), 4. Szlovénia 4 (99-103), 5. Horvátország 2, 6. Magyarország 0

Az első két helyezett jut az elődöntőbe.

Forrás: MKSZ / MTI