Connect with us

Banánköztársaság

Nomádnak lenni aranyat ér!

Megosztás

A III. Nomád Világjátékokon tizenkét érmet gyűjtöttek a magyarok,  négy aranyat, négy ezüstöt és négy bronzot. Kirgizisztán a lábaink előtt hever. Na ugye, hogy jó magyarnak lenni? 

Nomád világjátékok
Megosztás

A III. Nomád Világjátékok, tizenkét érmet hoztak a magyaroknak,  négy aranyat, négy ezüstöt és négy bronzot. Kirgizisztán a lábaink előtt hever! Na ugye, hogy jó magyarnak lenni? 

Meglehetett volna az 5. magyar arany is….

A Nemzeti Versenysport Szövetség sajtószolgálatának szombati tájékoztatása szerint az aranyérmeket az íjászok szerezték: Nahóczki Péter kirgiz számban nyert, Koczka László koreai versenyszámban győzött, Mónusné Ruszin Annamária távlövészetben, míg Vermes Balázs lovas íjászatban diadalmaskodott. Simán meg lehetett volna az 5. arany is, ha nemcsak távlövészet, de sulyokvetés is szerepel a versenyszámok között, mert azt is biztos megnyerjük.

Sulyokvetés – hungarikum!

De nyugiság van, állítólag a magyar diplomácia már dolgozik azon, hogy a következő játékon ott legyen ez a szívünknek oly kedves sportág is a versenyszámok között, hiszen hagyományosan magyar sikerszám.

Kőváriné Ivánfi Brigitta a női szkanderosok 75 kilogrammos mezőnyében ezüstérmes lett, bízunk benne, hogy nemzeti szkanderbajnokunk, Orbán Viktor túlszárnyalja a jövő heti EP-ülésen és lenyomja a sok magyar vérre szomjúhozó szárazföldi cápát. (hupsza, ez alighanem  egy amolyan „magyaridőkös” képzavar, de kit érdekel)

Szintén ezüstöt nyert Csáki Roland az íjászoknál koreai számban. Koczka László az aranyérme mellé két ezüstöt is begyűjtött, miután a kirgiz- és az úgynevezett török puta  (jelentsen ez bármit is) számok döntőjében is második lett.

Távlövészetben harmadikként zárt Mónus József, a további bronzérmeket pedig a bothúzók szállították, ott Varga Fanni Rebeka (65 kilogramm), Deli Tamás (105 kg) és Benácsi Szandra (85 kg) állt dobogóra.

Aki velünk ujjat-húz, otthagyja foga fehérjét….

Állítólag magyar kérésre a bothúzást is kibővítik és legközelebb már bot- és ujj-húzás néven rendezik meg. Egyes kormányközeli MMA-kutatók megállapították, hogy az „ujjhúzás” régi nemzeti sportunk, amelyet még Attila udvarában kezdtek őseink játszani a hunokkal. Azt, hogy ki lett akkor a győztes, talán semmi sem bizonyítja jobban, mint hogy a hunok belénk olvadtak, ennek emlékét őrizte többek között a Hunnia Film Stúdió, őrzi még ma is a Hun-gária körút, valamint a „hun a francban van az a mobil ” ezeréves népi szólásmondás is, mint azt türk- és hunológus nyelvészek a minapában sebtiben megállapították.

A III. Nomád Világjátékokon öt földrész 80 országa 2000 sportolóval vett részt.

PS: A szövegben előforduló esetleges értelmetlen szófordulatokért, képzavarokért, szíves elnézésüket kérjük, de próbaként ebben a cikkben igyekeztünk NER-kompatibilisek lenni.

Kapcsolódó

Kötelező lesz az újtürk?

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük