Connect with us

Koronavírus

Orbán Viktor úgy viselkedik, mintha tényleg egy párhuzamos univerzumban élnénk – Miközben az egész világ aggódik a pandémia újabb térhódításától, ő lazít a gyeplőn

Megosztás

Az egész világ  aggódik, hogy Kína  újranyitás-politikája, az omikronnál veszélyesebb Covid-mutációt szabadíthat az emberiségre.

Megosztás

Az egész világ aggódik, hogy Kína újranyitás-politikája az omikronnál veszélyesebb Covid-mutációt szabadíthat az emberiségre. Attól tartanak, hogy megismétlődhet a 2020. januári forgatókönyv, amikor a pekingi rezsim titkolózása vezetett a mostani világjárvány kialakulásához.

Kína lazít, bármibe kerüljön is ez nekünk!

A koronavírus-járvány tombolása közepette Kína január 8-ától lazít a több mint két és fél éve érvényben lévő szigorú beutazási szabályokon, újrakezdi saját állampolgárainak az útlevélkiadást turisztikai célú utakra, csakhogy az ázsiai országból való kiutazás éppen megnehezedni látszik. A hiányos kínai adatközlés miatt egyes külföldi döntéshozók és szakemberek egy­aránt aggódnak, hogy egy új, az omikronnál veszélyesebb Covid-mutáció alakult vagy alakulhat ki Kínában, amelyet aztán a külföldre utazók szétterjesztenek. Vagyis attól tartanak, hogy megismétlődhet a 2020. januári forgatókönyv, amikor a pekingi rezsim titkolózása vezetett a mostani világjárvány kialakulásához.

Nem tudni, hogy milyen variánsok terjednek jelenleg Kínában

Az amerikai kormányzat szerint a nemzetközi közösséget egyre inkább aggodalommal tölti el a kínai járványhullám, továbbá az, hogy az ázsiai ország nem szolgáltat átlátható adatokat a pandémiáról, köztük a vírusgenom-szekvenciákról sem. Dominic Dwyer ausztrál infektológus a brit The Guardiannek rámutatott:

nem tudni, hogy milyen variánsok terjednek jelenleg Kínában, ahogyan azt sem, hogy ezek a vírusváltozatok hogyan reagálnak az oltásokra.

India már szombaton  bejelentette  hogy PCR-teszt alá vetik a Kínából (és három másik térségbeli országból) érkezőket, Japán pedig péntektől korlátozza az onnan jövő utasok számát, továbbá negatív teszt felmutatására vagy karanténra kötelezi őket. Az Egyesült Államok és a Fülöp-szigetek is fontolgatja, hogy szigorít a Kínából való beutazás feltételein.

Az Európai Unió egyelőre nem jelentett be hasonló intézkedéseket. A német egészségügyi minisztérium közölte:

figyelemmel kísérik a kínai helyzetet, de nincs arra utaló jel, hogy egy veszélyesebb mutáció alakult volna ki, amely indokolna beutazási korlátozásokat.

A beszámolók túlterhelt kórházakról és halottasházakról szólnak

Lehetetlen pontos képet kapni a pandémia mértékéről. A kínai egészségügyi szolgálat befejezte a tömeges tesztelést, felhagyott a napi fertőzések számának közzétételével, és változtatott a halálozási statisztikák nyilvántartásán. Emiatt a hivatalos adatok szerint decemberben mindössze 12 kínai hunyt el koronavírus-megbetegedésben. Kínában a 1,4 milliárdos lakosság jelentős része nem rendelkezik megfelelő védettséggel a Coviddal szemben. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai alapján a kínaiak 13 százaléka egyáltalán nincs beoltva, további 32 százalékuk mindössze két adagot kapott az mRNS-alapú vakcináknál kevésbé hatékony kínai oltóanyagból és mindössze 55 százalékuk három dózist ezekből az oltóanyagokból – írta meg a Népszava.

Napi 9000 ember halhat bele a koronavírus következményeibe Kínában az Airfinity brit egészségügyi adatelemző cég szerint

– írja a Guardian. December elseje óta ezzel valószínűleg már több mint százezren halhattak meg az 1,4 milliárd fős országban. Kínában azután robbant be ismét a koronavírus-járvány, hogy ősszel két és fél év után enyhíteni kezdték a szigorú kijárási korlátozásokat. Az elszabaduló fertőzés miatt számos ország Covid-teszhez kötötte a kínai turisták beutazását, Magyarország azonban nem.

Az Airfinity becslése szerint a járvány Kínában január 13-án érhet el a csúcsra, akkor napi 3,7 millió fertőzés történhet majd. Az EU nem tervez általános beutazási korlátozásokat bevezetni a kínaiakra, érvelésük szerint azért, mert az Unióban amúgy is nagyon magas az átoltottság és a korábbi fertőzések miatti immunitás. (forrás)

Ezzel szemben Magyarországon….

Miközben a világ aggódik egy újabb világjárvány árnyéka lopakodik felént is,  a magyar kormány úgy tesz, mintha minden a legnagyobb rendben lenne, és nemcsak lecsengett, de el is múlt a veszély a fejünk felől. Mit sem törődnek azzal, hogy a szennyvízben az örökítőanyagok aránya folyamatosan nő, hogy Olaszországban már sikeresen újra elterjesztetté ka járványt az ázsiai beutazók. Orbán viszont nem hogy nem szigorít, de kínai mintára még lazít is, január 1.-től megszünteti a koronavirus.gov.hu-t, a kormánynak azt a hivatalos oldalát, amely csak a coviddal foglalkozik.

Teszi ezt annak a kormánynak a feje, amely a második Covid hullám kezelésében a legrosszabb eredményt produkálva közel 40 ezer halottat vesztett.

Ezért mondjuk, hogy Orbán országával együtt mintha egy párhuzamos univerzumban élne, ahol a világ nem aggódik, mert valóban nincs mitől, hacsak Orbántól nem.

Kapcsolódó: Szomszédaink pedig…

Szerző