Kerítésen túl
Orbánék ígérgetnek, vagy fenyegetnek?
Az idei a közösségépítés éve a nemzetpolitikában; a kormány kiemelt célja a külhoni magyar közösségek szülőföldön való boldogulásának segítése, ezért folytatja a határon túli családok támogatását és a magyar közösségek gazdasági megerősítését – közölte a Miniszterelnökség vasárnap.
A célt elsősorban fociakadémiák telepítése szolgálja?
A magyar állam milliárdokért erőlteti a fociakadémia modelt határon túl is pedig az már Magyarországon sem működik. kötjük ide a néhány nappal ez előtti hírt is.
Ám a mai tájékoztatás szerint is a megvalósuló programok mindegyikében kiemelt figyelmet kap az ifjúság, a fiatal nemzedék.
Elindul idén az erős magyar közösségek éve tematikus programsorozat. A program célja, hogy bemutassa a magyar nemzet elmúlt száz évben elért közös eredményeit, a világszínvonalú sikerektől a kisközösségi eredményekig, olyan magyar közösségeket állítva a középpontba a Kárpát-medence és a világ minden tájáról, amelyek példaként szolgálhatnak az összmagyarság számára – írta a Miniszterelnökség.
Mentorképzés
A közlemény szerint a határon túli magyarság idén is számíthat a régiós gazdaságfejlesztési programok támogatásaira. A Vajdaságban úttörő jelleggel tavaly elindított, a külhoni magyarság gazdasági megerősítését szolgáló nagyvállalkozói mentorképzést pedig a többi határon túli magyar régióra is kiterjesztik 2020-ban.
Folytatódik a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program is, ennek köszönhetően mintegy 110 új óvoda és bölcsőde épül és több mint 700 intézmény újul meg a Kárpát-medencében.
A Határtalanul! program keretében a 2019/2020-as tanévben több mint 101 ezer magyarországi iskolás kap lehetőséget arra, hogy a határon túli magyar területekre utazzon és megismerkedjen a külhoni magyar közösségekkel.
Identitás itt is ott is
Megduplázott keretösszeggel valósul meg a magyar kultúráért és oktatásért című pályázat, amely az ifjúsági és cserkészközösségek, a diaszpóra, valamint a testvértelepülési kapcsolatok támogatását célzó pályázatokkal együtt az idén is több ezer külhoni magyar szervezet programjainak lebonyolítását teszi lehetővé.
Folytatódik a diaszpórában és szórványban élő magyarság identitásának megerősítését célzó Kőrösi Csoma Sándor- és Petőfi Sándor-program, amelyek keretében idén is több mint kétszáz ösztöndíjas segíti a magyar közösségek megmaradását a világ minden táján.
A 2019-ben megduplázott keretösszegű kárpátaljai szociális programcsomagnak köszönhetően 2020-ban is jelentős anyagi támogatásban részesül a jelenleg legnehezebb helyzetben lévő nemzetrész, a kárpátaljai magyar közösség.
Továbbra is kiemelt támogatásra számíthatnak a külhoni magyarság megmaradását szolgáló oktatási és kulturális intézmények. A cél, hogy az anyanyelvi oktatás lehetősége továbbra is minden régióban biztosítva legyen a határon túli magyarság számára a bölcsődétől az egyetemig – közölte a Miniszterelnökség.
Szerző
1 Comments
Leave a Reply
Leave a Reply
Friss
- Hivatalos kormány-döntés nincs, csak hivatalos tagadás, de ettől csak jobban aggódnak a helyhatóságok
- Erre bazírozhatott Orbán? Egészségügyi és állatjóléti biztosnak jelölték az EU-ban Várhelyi Olivért
- Frissítve! Magyar Péter Orbán Balázsnak: tali csütörtökön 17.00 órakor a Rómain. Nem kell félni, nem fog fájni!
- Vége az „özönvíznek”, egyelőre – Orvosmeteorológiai előjelzés
- Szülők figyelmébe: hatásos és biztonságos a gyerekek fertőző májgyulladás elleni oltása
- Szalay-Bobrovniczky Kristóf estére belefáradt a számháborújába és bepöccenve vagdalkozott egyet
- Árvízvédelmi Európai Uniós védőháló -Közép-európai összefogás
- Az elektromos autók felemelkedése: a fenntartható jövő a láthatáron
- Imádkozás-dömping: Orbán Trumpért, Rákay azért, hogy a Mérce lehúzza a rolót
- Csizmadia László CÖF-alapító és szellemi honvédő és az értő olvasás hiánya
Pingback: Parászka Boróka: ha az ellenzék kitart bugyuta üzenetei mellett, a Mi Hazánkos fantomhadsereg lenyúlja a határon túli magyar szavazókat - Városi Kurír