Öt pontra csökkent a Vidi hátránya

A MOL Vidi FC egy időnként rendkívül feszült, néha túlzottan durva mérkőzésen 2–1-re legyőzte a Ferencvárost, ezzel öt pontra csökkent a különbség az éllovas zöld-fehérek és az üldöző címvédő között a téli szünet előtt.

A találkozó első félideje talán túlzottan is keményre sikeredett hazai oldalról. A meccs legelején Pátkai rúgása után maradt el az ítélet, nem sokkal később Lovrencsics Gergőt kellett lecserélni Kovács István kemény belépője után, amiért sárga lap járt.

Fél óra után Armin Hodzic szerzett vezetést a hazaiaknak, amire nem sokkal később Ivan Petryak válaszolt, de a gól pillanatában Varga Roland súlyos sérülést szenvedett, Paulo Vinícius nehezen érthető módon a gólvonal mögött rúgta fejbe ellenfelét, aki néhány másodpercre az eszméletét is elvesztette.

Varga visszatért a pályára, de nem sokkal később le kellett cserélni és kórházba szállították. Ezzel zárult az első félidő, amelyben a futballt tekintve inkább a hazai csapat dominált.

A második félidő elején inkább a küzdelem dominált, a két együttes ritkán került helyzetbe. A Ferencváros a hatvanadik percben Fernando Gorriarán révén közel járt a gólhoz, de lövését a fehérvári kapus hárította.

A 63. percben csereként pályára lépő Marko Scepovic a 66. percben ismét vezetést szerzett a Vidinek, amely végül a győzelmet jelentette a címvédőnek.

Az FTC – ismételten hátrányba kerülve – nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, Petrjak a 83. percben egy szép szóló végén a kapust is átemelte, de Juhász Roland menteni tudott. A végén a fővárosi gárda nagy nyomást helyezett a fehérvári kapura, de nem tudott egyenlíteni.

A ferencvárosi Davide Lanzafame (b) és a fehérvári Paulo Vinicius a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában játszott MOL Vidi FC – Ferencváros találkozón a székesfehérvári MOL Aréna Sóstó stadionban. Fotó. MTI/Koszticsák Szilárd

Marko Nikolics, a Vidi vezetőedzője:

„Gratulálok a játékosoknak, nagyon jól játszottak ma, rendkívül elégedett vagyok a teljesítménnyel. Ez volt a 35. tétmérkőzésünk a szezonban, a Ferencvárosnak például 12-vel kevesebb van, de így sem volt semmi probléma az energiaszintünkkel. Mondhatni, tökéletes a csapat erőállapota, talán ez látszott is a meccseken, hiszen végig küzdöttünk, hajtottunk, bárki is volt az ellenfél. December 16-át írunk, de gyakorlatilag sérültünk sincs. Ez persze köszönhető a nyári felkészülésünknek is, amely nagyon jól sikerült, valamint a klubnál dolgozó emberek megfeszített munkájának, hiszen az elmúlt 5-6 hónapban mindenki nagyon keményen dolgozott a Vidinél. Három nappal a Chelsea elleni rendkívül kemény meccset játszottunk, de így is ilyen teljesítményt tudtunk kitenni a pályára, szerintem megérdemeltük a győzelmet. Remek lezárása volt ez az este egy fantasztikus évnek. Megszereztük a bajnoki címet, bejutottunk az Európa Liga-csoportkörébe, sőt, mondhatjuk, hogy végig versenyben voltunk a továbbjutásért. A Magyar Kupában is állunk, a bajnokságban pedig nagyon éles verseny lesz az aranyéremért.”

Szerhij Rebrov, az FTC vezetőedzője:

“A szurkolók számára ez egy jó meccs volt. A játékosaim kicsit jobban a kezükben tarthatták volna a találkozót, de Lovrencsics és Varga kiesése abszolút befolyásolta a játékunkat, az egyik esetnél talán a piros lap is előkerülhetett volna. Gratulálok a Vidinek a győzelemhez, jól játszottak. Összességében azonban jó őszt zártunk, 5 ponttal vezetünk, elsők vagyunk, tavasszal is folytatnunk kell ezt a sorozatot. A játékvezetők jobban is ügyelhettek volna a játékosok épségére, főleg a második esetre gondolok, nagyon aggódtam Varga Rolandért. Sok összecsapás volt a meccsen, de jobban örültem volna, ha inkább test test elleni párharcokat látunk, nem pedig durvaságokat.”

OTP Bank Liga, 18. forduló:

MOL Vidi FC-Ferencvárosi TC 2-1 (1-1)
Székesfehérvár, 6442 néző, v.: Erdős
Gól: Hodzic (30.), M. Scepovic (67.), illetve Petrjak (37.)
MOL Vidi FC: Kovácsik – Nego, Juhász R., Vinícius, Stopira – Nikolov, Hadzic, Pátkai – Kovács I. (Berecz, 92.), Milanov (M. Scepovic, 64.) – Hodzic (Huszti, 86.)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G. (Csernik, 15.), Otigba, Blazic, Heister – Sigér, Leandro (Finnbogason, 81.), Gorriarán – Petrjak, Lanzafame, Varga R. (Bőle 45+4.)

12. Szombathelyi Haladás   18  2   3  13    13-35   9

Az NB I. 2019-ben folytatódik, a 19. fordulót február 2-án rendezik. Az éllovas Ferencváros előnye tehát öt pont a második vidivel szemben, dobogós még a Debrecen, a kieső helyeken a Kisvárda és a Haladás áll.

Forrás: M4 Sport/molvidi.hu