Connect with us

Kerítésen innen

„Ott lobog a trikolór, éljen a honvéd!” – a nemzeti gyerekrajzverseny

Megosztás

Mi más érdekelhetné, foglalkoztathatná, indíthatná be békeidőben jobban a tíz évesnél idősebb gyerekek fantáziáját, mint az, hogy milyen csodás dolog katonának lenni? Feltehetően rengeteg!

honved
Megosztás

Mi más érdekelhetné, foglalkoztathatná, indíthatná be békeidőben jobban a tíz évesnél idősebb gyerekek fantáziáját, mint az, hogy milyen csodás dolog katonának lenni? Feltehetően rengeteg!

Honvédelem – rajzban elbeszélve

Németh Szilárd közösségi oldalán tudatta követőivel, hogy megvannak a győztesei a gyerekhazafi rajzversenynem, amit a Magyar Honvédség hirdetett három kategóriában: általános iskolai felső tagozatos, középiskolás és művészeti specializációjú középiskolák diákjai.

Egész évben tartott az az amatőr képzőművészeti pályázat, amelyet a Honvédelmi Minisztérium a Magyar Honvédség megalakulásának 170. évfordulója alkalmából hirdetett meg általános- és középiskolás diákok részére.

A pályázat elsődleges céljai között szerepelt a 170 év magyar történelmének honvédjei előtti tisztelgés, hősi helytállásuk alkotói megörökítése, valamint a mai Magyar Honvédség és a katonai hivatás iránti figyelem felkeltése.

„Ott lobog a trikolor, éljen a honvéd!”

A fenti címmel meghirdetett rajzverseny témaként a hősiesség bemutatását jelölte meg, amely a 170 év során meghatározta a magyar honvédség jellegét és karakterét, de az alkotók megörökíthettek egy tetszőleges eseményt is a honvédő harcokból.

Erdélyi Lajos, a Honvédelmi Minisztérium humánpolitikáért felelős helyettes államtitkára szerint a tárca képzőművészeti pályázata talán a legkomplexebb módon fejezi ki azokat a célokat, amelyeket az évforduló kapcsán el kívántak érni.

„Ez a pályázat lehetőséget teremtett olyan fiatalok megszólítására, akik eddig nem kerültek kapcsolatba a honvédséggel, a katonai hivatással. Számukra ez jó alkalom volt arra, hogy megismerkedjenek a 170 év honvédségi hagyományaival, hogy felkeltsük érdeklődésüket a hadtörténeti események iránt, s ami még fontosabb, alkotói, érzelmi alapon éljék át a megörökíteni kívánt eseményt

A „plántálás”

Szunyoghy András akadémikus, a zsűri elnöke a tárca és a Magyar Honvédség évfordulós programsorozatát méltatta köszöntőjében.

„A honvédségnek áldozatos munkát végzett ezen a területen. Az ehhez hasonló pályázatokkal a hazánk iránti szeretetet próbálunk plántálni ezekbe a gyerekekbe, és ha megnézik a kiállítást, láthatják, hogy ez sikerült is…”

Arról, hogy miként alakult a verseny itt olvashat az érdeklődő.

Ha már „plántátlás”

Feszült figyelemmel várjuk azoknak a pályázatoknak a kiírását, aminek témája, miként és hol képzelik a jövőjüket a diákok, vagy hogyan tanulj meg érvelni és kiállni az igazadért, esetleg: mi a véleményed a demokráciáról, a szólásszabadságról és azokról, akik ezt semmibe veszik? Lehetne arról is rajzoltatni, hogy hogyan lehetsz világpolgár? Kell-e segíteni a rászorulókon és, ha igen, hogyan?

Szóval van téma bőven!

Szerző

Click to comment

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük