Pádár Nikolett és a 4×100 méteres vegyes gyorsváltó is aranyérmes

Pádár Nikolett aranyérmet nyert 200 méter gyorson, valamint a 4×100 méteres vegyes gyorsváltó is első lett a junior úszó Európa-bajnokságon.

Pádár Nikolett címét megvédve aranyérmet nyert 200 méter gyorson, valamint a 4×100 méteres vegyes gyorsváltó is első lett a bukaresti junior úszó Európa-bajnokság szerdai versenynapján.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a 16 esztendős versenyző, aki a hazai vb-n is rajtkőre állt, „egyéniben” nagy fölénnyel diadalmaskodott

Pádár Nikolett a nap zárószámában is érdekelt volt, a 4×100 méteres vegyes gyorsváltó harmadik tagjaként, Magda Boldizsár, Bóna Benedek után, Molnár Dóra előtt ugrott medencébe.

A viadalon kétezer ember szurkolt a hazai stafétának, melynek első embere, David Popovici 100 és 200 méter gyorson aranyérmet nyert a Duna Arénában bő két héttel ezelőtt, ráadásul a sportág új csillaga elsőként jobb időt úszott (47.34), mint amivel Budapesten megnyerte a felnőtt világbajnokságot (47.58). A magyar váltó ugyanakkor ezen is felül tudott emelkedni, és végül több mint fél másodperces előnnyel diadalmaskodott.

Magda Boldizsár, Molnár Dóra, Pádár Nikolett és Bóna Benedek

A szerdai versenynapon további két magyar érem született, 50 méter háton a nőknél Komoróczy Lora második, ugyanebben a számban a férfianál Székely Áron harmadik lett.

Komoróczy Lóra és Székely Áron

Kedden Jackl Vivien bronzérmes lett 400 méter vegyesen

A 13 és fél éves sportoló a nála másfél-két esztendővel idősebbekkel is kiválóan tartotta a lépést.

A női gyorsváltó a második idővel jutott a fináléba, ahol azonban Rátkai Zsófia a második helyen úszva hirtelen megállt és kikönyökölt a kötélre, majd némi szünet után továbbment, ám így a csapat nyolcadikként zárt.

Mint kiderült, jelentős mennyiségű vizet nyelt úszás közben, alig kapott levegőt, csak az orvosok segítségével tudott kijönni a medencéből, és tíz percen keresztül kapta az oxigént, míg végül jobban lett.

Forrás: MÚSZ / MTI