Pap Bianka négy éremmel zárt Mexikóvárosban

Mexikóvárosban véget ért a paraúszó-világbajnokság. Az utolsó napon Pap Bianka harmadik helyen végzett az S10-es sérültségi kategória 400 méteres gyors számában.

A 17 éves magyar versenyző a zárónapon elért helyezésével már a negyedik érmét gyűjtötte be, korábban a dobogó mindhárom fokára felállhatott.

A zárónapon Illés Fanni és Iván Bence is 200 vegyesen lett 5., 50 gyorson Sors Tamás a 7., míg Mocsári Bence a 9. helyen végzett.

A magyar küldöttség összesen hat éremmel, egy-egy arannyal és ezüsttel, valamint négy bronzzal zárta a vb-t, a párhuzamosan rendezett para-fekvenyomó vb-ről pedig egy, a junior korosztályban szerzett arannyal térhet haza.

A legeredményesebb magyar paraúszó Pap Bianka volt, aki egy arany- és egy ezüstérem mellett két bronzérmet is bezsebelt. Egy-egy bronzérmet szerzett Illés Fanni és Konkoly Zsófia.

Embed from Getty Images

Összesített eredmények

Pap Bianka: 100 méter hát 1. hely, 100 méter gyors 3. hely, 200 méter vegyes 2. hely, 400 méter gyors 3.hely
Illés Fanni: 100 méter mell 3. hely, 100 méter gyors 7. hely, 50 méter pillangó 9. hely, 200 méter vegyes 5. hely,
Konkoly Zsófia (S9): 100 méter hát 3. hely, 200 méter vegyes 6. hely,100 méter pillangó 4. hely, 400 méter gyors 7. hely
Deutsch Tamás (S10) 100 méter hát 4. hely
Iván Bence 100 méter mell 6. hely, 200 méter vegyes 5. hely
Bognár Gergő 50 méter hát 7. hely, 200 méter gyors 6. hely, 50 méter gyors 11. hely
Mocsári Bence 200 méter vegyes 5. hely, 100 méter gyors 7. hely, 50 méter gyors 9. hely