Párizsi győzelem a Liverpool ellen

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte a Liverpool együttesét a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

A Paris Saint-Germain hazai pályán 2-1-re legyőzte a Liverpool együttesét a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában. Így az utolsó forduló előtt a C csoportban teljesen nyílt a küzdelem a nyolcaddöntős helyekért.

A két sztárcsapat óriási elánnal ugrott egymásnak a Parc de Princesben. A 6. percben Angel Di Maria távoli bal lábas lövését hárította egy remek robinzonáddal Alisson, hat perccel később Kylian Mbappé 16 méterről leadott lövését is hárította a brazil kapus.

A 13. percben egy meghiúsulni látszó akció végén, amikor Mbappé beadásába belekotortak az angol védők, ám a labda az érkező Juan Bernathoz került, aki 16 méterről, laposan lőtte ki a jobb alsó sarkot (1-0). A gólpasszt tulajdonképpen Virgil van Dij adta a spanyol balszélsőnek.

A 22. percben Mohamed Salah tekert kapu mellé, Gianluigi Buffonnak nem kellett közbe avatkoznia. A 31. percben Neymar emelését húzta le honfitársa.

A 37. percben Neymar indította a bal szélen, szabad területen felfutó Mbappét, aki bepasszolt Edison Cavaninak. Az uruguay-i lövését még hárította Alisson, ám az érkező Neymar öt méterről, bal belsővel helyezett a bal alsó sarokba (2-0). Mestermunka volt.

A 45. percben a 16-oson belülre betörő Manét rúgta fel Di Maria, a játékvezető először szögletet jelzett, majd mégis megadta a büntetőt. A tizenegyest James Milner vállalta, aki kilőtte a jobb alsó sarkot (2-1).

A második játékrész derekán a hazaiaknál Dani Alves és Coupo-Mouting szállt be a játékba, míg a vendégeknél Jürgen Klopp Naby Keitát és Daniel Sturridge-t cserélte be.

A 68. percben Roberto Firmino fejelt mellé, majd akét perccel később Neymar szöglete után Marquinhos földre lefejelt labdáját hárította Alisson. A 92. percben Neymar 28 méterről kapura lőtt szabadrúgását ütötte oldalra a brazil kapus.

A csoport másik mérkőzésén a Napoli 3-1-re győzött a Crvena zvezda ellen, Marek Hamsik gólja után Dries Mertens kétszer volt eredményes. A C csoport utolsó fordulójában a Liverpool fogadja a Napolit, míg a PSG utazik Belgrádba.

Lőw Zsolt: Büszke vagyok a csapatra, de még nem jutottunk tovább!

A Liverpool 2-1-es legyőzésével még csak egy nagy lépést tettek a Bajnokok Ligája egyenes kieséses köre felé, ám a továbbjutást még nem vehetik készpénznek – értékelt a PSG szerdai győzelmét az M4 Sportnak Tomas Tuchel vezetőedző magyar segítője, Lőw Zsolt.

„Nagyon-nagyon nehéz mérkőzés vár ránk Belgrádban, ahol a Nápolynak sem és a Liverpoolnak sem sikerült nyernie, úgyhogy azért még nem mondhatjuk, hogy továbbjutottunk”

– szögezte le Lőw, hogy egyelőre csak első lépést tették meg a tavaszi folytatás felé. De az első nagyon nagy lépést, mellyel saját kezükbe vették a sorsuk.

„Nyilván nekünk volt nagyobb tétje a mérkőzésnek, a nagyobb súly a mi vállunkat nyomta, hiszen nekünk nyerni kellett. Büszke vagyok a csapatra, hogy ezt a nyomást ilyen jól kezelte. Magabiztosan és megérdemelten nyertünk.”

Azt is elárulta, hogy az angolokat azzal a fegyverrel igyekeztek meglepni, amit vendégcsapatok rendre tapasztalnak a ‘Pool otthonában.

„Szerettük volna meglepni őket az elején. A Liverpoolról tudni kell, hogy egy olyan csapat, amely mindig száz százalékon ég, és főleg az Anfield Roadon begyűri az ellenfeleit már az első percekben, mert olyan atmoszférát, olyan hangulatot teremtenek a szurkolók. A csapat pedig kétszázzal közlekedik a pályán. Szerettük volna ezt egy kicsit így visszaadni nekik” – mosolygott elégedetten a magyar tréner.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:

Atlético Madrid-AS Monaco 2-0 (2-0)
Gól: Badiashile (2., öngól), Griezmann (24.)
Kiállítva: Savic (82., Atlético)

Borussia Dortmund-FC Bruges 0-0

A csoport állása: 1. (és továbjutott) Atlético Madrid 12 pont, 2. (és továbbjutott) Borussia Dortmund 10, 3. (és Európa-ligás) FC Bruges 5, 4. AS Monaco 1

B csoport:

Tottenham Hotspur-Internazionale 1-0 (0-0)
Gól: Eriksen (80.)

PSV Eindhoven-FC Barcelona 1-2 (0-0)
Gól: Luuk De Jong (83.), illetve Messi (61.), Piqué (70.)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) FC Barcelona 13 pont, 2. Tottenham Hotspur 7, 3. Internazionale 7, PSV Eindhoven 1

C csoport:

SSC Napoli-Crvena zvezda 3-1 (2-0)
Gól: Hamsik (11.), Mertens (33., 52.), illetve El Fardou (57.)

Paris Saint-Germain-FC Liverpool 2-1 (2-1)
Gól: Bernat (13.), Neymar (37.), illetve Milner (45+1., 11-es)

A csoport állása: 1. SSC Napoli 9 pont, 2. Paris Saint-Germain 8, 3. FC Liverpool 6, 4. Crvena Zvezda 4

D csoport:

FC Porto-Schalke 04 3-1 (0-0)
Gól: Militao (52.), Corona (55.), Marega (94.), illetve Bentaleb (88., 11-esből)

Lokomotiv Moszkva-Galatasaray 2-0 (1-0)
Gól: Donk (43., öngól), Ignatyev (54.)

A csoport állása: 1. (és továbbjutott) FC Porto 13 pont, 2. (és továbbjutott) Schalke 04 8, 3. Galatasaray 4, 4. Lokomotiv Moszkva 3

Forrás: m4sport.hu