Connect with us

Kerítésen innen

Párttagságra cserélik az egyenruhát azok a rendőrök, akik a veszélyhelyzet ideje alatt próbálnak felmondani

Megosztás

Mondhatjuk magyaros leleménynek is, bár az, hogy olyan törvény lehet életben, ami a rend őreit és más rendvédelmist arra kényszerítsen, hogy csak abban az esetben élhet állampolgári jogával, ha kijátssza azt, nem nevezhető jó döntésnek.

"Kérdezem én, hogy ezek után ki dolgozna szívesen ilyen parancsnok beosztottjaként?" - Amikor az elöljáró a füle botját sem mozdította a bajbajutott rendőrért
Megosztás

Mondhatjuk magyaros leleménynek is, bár az, hogy olyan törvény lehet életben, ami a rend őreit és más rendvédelmist arra kényszerítsen, hogy csak abban az esetben élhet állampolgári jogával, ha kijátssza azt, nem nevezhető jó döntésnek.

A pártba való belépés mint felmondási eszköz

Párttagságra cserélik az egyenruhát azok a rendőrök, akik a veszélyhelyzet ideje alatt próbálnak felmondani. A jelenlegi törvények szerint ugyanis a rendvédelmi szervek egyenruhásai nem mondhatnak fel, a tilalom után feltehetőleg tömegével fogják elhagyni a magyar rendőrséget.

A rendvédelmen belül tapasztalható a pártba való belépés mint felmondási eszköz, a tűzoltóknál még nem – mondta az ATV Startban Salamon Lajos, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének (HTFSZ) elnöke. Az Alaptörvény alapján ugyanis a rendvédelmi szervek tagjai nem lehetnek párttagok, ha az összeférhetetlenségi okot nem szüntetik meg, akkor megszűnik a jogviszonyuk. Salamon Lajos hangsúlyozta, hogy

nem csak a jelenlegi helyzet miatt, de nagyon sokan régóta gondolkodnak a leszerelésen a rendvédelemben. Ahelyett, hogy töltődne az állomány, folyamatosan csökken. A szakszervezeti elnök azt is elmondta, hogy komoly probléma az is, hogy a beiskolázottak két-három hónap múlva már nem találhatóak a testületeknél.

Salamon közölte, hogy a tűzoltóknál ez a probléma még nem annyira akut. A munkarendjükből kifolyólag a tűzoltók tudnak többet keresni, míg a rendőröknek nincs erre lehetőségük.

A munkavállalók kivárnak,

de több olyan hangot hall, hogy tegyenek valamit, mert nem bírják, csak a tegnapi nap során négyen hívták fel. Olyan emberekről van szó szerinte, akik több tíz éve dolgoznak ott.

Annak kapcsán, hogy a tűzoltóknak mire van szüksége, Salamon elmondta, hogy leginkább megfelelő bér kellene nekik. Ha ez meglenne, akkor nagyon sok, rendszeren belüli problémát lehetne kiküszöbölni.

Az elmúlt években eltörlődött a szolgálati nyugdíj, ami vonzó volt az állomány részére. Jelen pillanatban pedig 60 éves koráig kell egy tűzoltónak ellátnia a munkát, és utána rendelkezési állományba vonul, még mindig nem nyugdíjba.

Belügyminiszternek kell engedélyezni a rendőrök, tűzoltók nyaralását, ami 10-14 napba is beletelhet

Amíg eddig a helyileg illetékes vezetőtől kellett engedélyt kérni a pihenésre, addig most a belügyminisztertől kell az engedélyt kérni ahhoz, hogy külföldre menjenek a tűzoltók nyaralni, ún. szolgálati jegyet. Ez az engedélyezési eljárás 10-14 napot vesz igénybe – mondta Salamon Lajos. Azt is elmondta, hogy

jelenlegi információik szerint senkitől nem tagadták meg a külföldi nyaralás lehetőségét.

Szerző

1 Comment

1 Comments

  1. Pingback: Papír van róla! Június 15-től akkor mond fel a rendőr és az egészségügyis, amikor jónak látja! - Városi Kurír

Leave a Reply

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük