labdarúgó-vb

Pontosztozkodás a Hollandia-Ecuador mérkőzésen

A holland válogatott 1-1-es döntetlent játszott az ecuadori csapattal a katari  labdarúgó-világbajnokság pénteki játéknapján, így a házigazda már biztosan kiesett az A csoportból a második fordulót követően.

Nem bírt egymással a csoportkört egyaránt győzelemmel kezdő Hollandia és Ecuador, így mindkettőnek megvan az esélye, hogy a zárófordulóban kiharcolja a továbbjutást

A holland válogatott 1-1-es döntetlent játszott az ecuadori csapattal a katari labdarúgó-világbajnokság pénteki játéknapján, így a házigazda már biztosan kiesett az A csoportból a második fordulót követően.

A 6. percben Aké indította a hollandok támadását, Klaassen lekészítette a labdát Cody Gakpónak, aki a tizenhatos vonaláról a hálóba lőtt (1-0).

A félidő közepén Ecuador, amely hét meccs után kapott ismét gólt, átvette a kezdeményezést, a 32. percben Valencia bombáját Noppert védte bravúrral, majd az első félidő utolsó percében les miatt maradt el az egyenlítés.

A 49. percben Estupinán lövése kipattant Noppertről, de éppen Enner Valencia elé, aki közvetlen közelről a hálóba passzolt (1-1).

Az 59. percben Plata a keresztlécre bombázott, és a folytatásban is közelebb állt a győztes gól megszerzéséhez Ecuador, mivel összesen 14 kapura lövése volt a két holland próbálkozással szemben.

FIFA labdarúgó világbajnokság

A csoport, 2. forduló:

Hollandia-Ecuador 1-1 (1-0)
al-Rajjan, Halifa Stadion, 44 833 néző, v.: Musztafa Gorbal (algériai)
Gól: Gakpo (6.), illetve Valencia (49.)
Hollandia: Andries Noppert – Daley Blind, Nathan Aká, Virgil van Dijk, Jurriën Timber, Denzel Dumfries – Davy Klaassen (Steven Berghuis, 69.), Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners (Marten de Roon, 80.) – Cody Gakpo (Wout Weghorst, 79.), Steven Bergwijn (Memphis Depay, a szünetben)
Ecuador: Hernán Galíndez – Pervis Estupinán, Piero Hincapié, Félix Torres, Jackson Porozo, Angelo Preciado – Michael Estrada (Jeremy Sarmiento, 74.), Moisés Caicedo, Jhegson Méndez, Gonzalo Plata (Romario Ibarra, 90.) – Enner Valencia (Kevin Rodríguez, 90.)