labdarúgó-vb

Portugália gálázott, Gonçalo Ramos mesterhármast szerzett Svájc ellen

A portugál labdarúgó-válogatott 6–1-re legyőzte Svájcot a katari világbajnokság nyolcaddöntőjében, s bejutott a negyeddöntőbe, ahol Marokkóval csaphat össze.

Fernando Santos szövetségi kapitány nem nevezte a kezdőbe a 37 esztendős klasszist, Cristiano Ronaldót

Az ikon helyén az a Gonçalo Ramos kapott lehetőséget, aki ezen a világbajnokságon eddig mindössze tíz percet töltött a pályán.

A 17. percben az első kaput is eltaláló lövés épp Gonçalo Ramos nevéhez fűződik, ráadásul egyből gól is lett belőle. A Benfica 21 éves támadója nyolc méterről, ballal eresztett meg egy bombát, és kíméletlenül kilőtte a jobb felsőt.

A 33. percben aztán jött a veterán, sérülése után újra a csapatba kerülő Pepe, és egy szöglet után öt méterről a kapu bal sarkába bólintott.

Az 51. percben ismét Ramos villant, Diogo Dalot rakta be laposan a labdát a jobb szélről, a remek ütemben érkező csatár pedig közvetlen közelről a kapuba belsőzött, ezzel már hárommal ment Santos csapata.

Négy perccel később újfent nagyon szép támadást vezetett Portugália, Ramos passza után pedig a védő Raphaël Guerreiro vágta be a labdát a léc alá.

Az 57. percben egy szöglet után szépített Svájc (4–1), tíz percre rá viszont jött az ötödik portugál villanás is: ezúttal is Ramos talált be, aki ezzel első mérkőzésén, amin kezdett, rögtön mesterhármast tudott összehozni!

Az utolsó húsz percre bejött Cristiano Ronaldo, a szupersztár azonban nem tudott gólt szerezni, Rafael Leao viszont a hosszabbításban csodálatos gólt szerzett.

FIFA labdarúgó-világbajnokság

Nyolcaddöntő:

Portugália – Svájc 6-1 (2-0)
Katar,
Luszail, Luszaili Nemzeti Stadion. Vezette: César Arturo Ramos (mexikói)
Gól: G. Ramos (17., 51., 67.), Pepe (33.) R. Guerreiro (55.,), Leao (90+2.) ill. Akanji (58.)
Portugália: Diogo Costa – Dalot, Pepe, Rúben Dias, R. Guerreiro – Otávio (Vitinha, 73.), W. Carvalho, Bernardo Silva (Neves, 81.) – Bruno Fernandes (Leao, 87.) – Goncalo Ramos (Horta, 73.), Félix (C. Ronaldo, 73.).
Svájc: Sommer – E. Fernandes, Schär (Comert, a szünetben), Akanji, R. Rodíguez – Freuler (Zakaria, 54.), G. Xhaka – Shaqiri, D. Sow (Seferovic, 54.), R. Vargas (Okafor, 66.) – Embolo (Jashari, 89.).

Forrás: M4 Sport