Rafa Nadal túlélte Thiemet

Az Amerikai Nyílt Teniszbajnokság negyeddöntőjében Rafael Nadal katasztrófálisan kezdett az osztrák Dominic Thiem ellen.

A háromszoros US Open-bajnok (2010, 2013, 2017) Rafael Nadal 68. US Open mérkőzésének első játszmájában mindössze hét pontot tudott megcsinálni. A spanyol teniszező a mérkőzés után csak annyit mondott erről a “black out”-ról, hogy figyelmeztette magát: “Ideje felébredni!”

A dolog olyannyira jól sikerült, hogy Nadal a következő két játszmában fordítani tudott, ám Dominic Thiem nem hagyta annyiban a dolgot és a negyedik szett rövidítésének megnyerésével kiegyenlített. Sőt, az osztrák játékosnak a döntő játszmában volt esélye arra is, hogy lezárja a találkozót, ám a nagy küzdő Nadal nem adta meg magát. Végül a rövidítésben Nadal volt türelmesebb, aki karrerje leghosszabb, 4 óra 49 perces mérkőzését vívta a US Openen.

Ennek ellenére a hajnali 2 óra után véget ért találkozó után Nadal ugyanolyan készségesen válaszolt a helyi riporter kérdésére, mintha délután kettő lett volna.

Az elődöntőben Juan Martin Del Potro lesz Rafa Nadal ellenfele, az argentin játékos négy játszmában győzött az amerikai John Isner ellen. A legjobb négy között a 16. Nadal-Del Potro mérkőzésre kerül sor, az eddigi mérleg: 11-5 Nadal javára.

Harmadszor lesz Nadal-Del Potro elődöntő

A US Openen először a 2009-es elődöntőben játszottak egymás ellen, akkor Del Potro 6:2, 6:2, 6:2 arányban nyert. Tavaly szintén az elődöntőben Nadal szetthátrányból fordítva nyert az argentin teniszező ellen (4:6, 6:0, 6:3, 6:0). Idén a Roland Garroson és Wimbledonban is Nadal nyert Del Potro ellen.

A nőknél a címvédő Sloane Stephens kikapott Anastasija Sevastovától, míg Serena Williams nyert Karolina Pliskova ellen.

Egyéni, negyeddöntő

Férfiak:

Rafael Nadal (spanyol, 1.)-Dominic Thiem (osztrák, 9.) 0:6, 6:4, 7:5, 6:7(4), 7:6(5)
Juan Martin Del Potro (argentin, 3.)-John Isner (amerikai, 11.) 6:7(5), 6:3, 7:6(4), 6:2
Marin Cilic (horvát, 7.)-Kei Nishikori (japán, 21.)
Novak Djokovics (szerb, 6.)-John Millman (ausztrál)

Nők:

Serena Williams (amerikai, 17.)-Karolina Pliskova (cseh, 8.) 6.4, 6:3
Anastasija Sevastova (lett, 19.)-Sloane Stephens (amerikai, 3.) 6:2, 6:3
Carla Suarez Navarro (spanyol, 30.)-Madison Keys (amerikai, 14.)
Naomi Osaka (japán, 20.)-Leszja Curenko (ukrán)

Fotó: USTA/Pete Staples

Babosék elődöntősök párosban

Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán bejutott a legjobb négy közé a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyében.

A viadal honlapjának beszámolója szerint Babosék a keddi negyeddöntőben 1 óra 30 perc alatt győzték le a hatodik helyen kiemelt Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova cseh, orosz duót.

Babosék az elődöntőben az Anasztaszija Pavljucsenkova, Anasztaszija Sevastova orosz, lett és Samantha Stosur, Csang Suaj ausztrál, kínai kettős összecsapásának győztesével találkoznak.

US Open, női páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova (cseh, orosz, 6.) 7:6(5), 6:2