labdarúgó-vb

Richarlison duplázott Szerbia ellen

Az esélyesek közé sorolt brazil válogatott Richarlison duplájával 2-0-ra legyőzte a szerb csapatot a katari labdarúgó-világbajnokság G csoportjának csütörtöki nyitófordulójában.

Az első félidő alapján nem sok esély volt arra, hogy két gólt lát majd a Lusail Stadion közönsége

Ugyanis az első játékrész csupán öt lövést hozott, amely az eddigi legkevesebb volt 45 perc alatt a tornán.

Az első negyedórában Neymar járt közel a gólszerzéshez, szögletből próbálta meglepni Vanja Milinkovic-Savicot, de nem sikerült túljárnia a szerbek hálóőrén.

Az ötszörös világbajnok nem találta a rést ellenfele fegyelmezett védelmén.

A második félidő rögtön helyzettel indult, ám az még kimaradt, mint ahogyan a 60. percben Alex Sandro bombája is csak a kapufán csattant.

A 62. percben Neymar osztotta le a labdát a bal szélen felfutó Vinícius Juniornak, aki jobb lábbal tekert a bal alsó sarok irányába, ám a szerb kapus remekül védett, ám a kipattanót az érkező Richarlison vágta a hálóba (1-0).

Bő tíz perccel később Vinícius Junior jobb külsővel lőtte be a labdát bal szélről a kapu elé, Richarlison bal lábbal felpörgette, magának előkészítette a labdát, majd egy káprázatos ollózó mozdulattal, jobb lábbal lőtte ki a jobb alsó sarkot (2-0).