Rolando továbblőtte az Olympique Marseille-t

Az Olympique Marseille lesz az Atlético Madrid ellenfele a labdarúgó Európa Liga lyoni döntőjében. Rolando megint nagyot alakított.

Salzburgban az első játékrészben az Olympique Marseille -nek több esélyes is volt a vezetés megszerzésére, ám a franciák nem éltek a lehetőséggel. A második játékrész elején Amadou Haidara remek cselekkel botladozott végig az OM térfelén, majd ütemtelenül helyezett a bal alsó sarokba (1-0).

A 65. percben Xaver Schlager szelídítette meg a labdát a 16-oson belül, majd bal lábas lövésébe Bouna Sarr piszkált bele, így a labda védhetetlenül vágódott a jobb alsó sarokba a tehetetlenül eldőlő Yoann Pelé kapus mellett (2-0).

Az osztrákok ledolgozták hátrányukat. A rendes játékidőben mindkét oldalon volt egy-egy kapufa, majd Duje Caleta-Car kezezett a hazaiak 16-osán belül, ám Szergej Karaszev nem ítélt büntetőt.

Rudi Garcia a 101. percben cserélte be Rolandót. A 116. percben Dimitri Payet szöglete után a portugál hátvéd a jobb alsó sarokba belsőzte a labdát (1-2).

A madridi Wanda Metropolitano stadionban mindössze egyetlen gól született. Az első játékrész hajrájában Antoine Griezmann ugratta ki Diego Costát, aki hét méterről lőtt a hálóba (1-0). Az Arsenal a második félidőben sem tudott gólt szerezni, így az angolok nem tudták kiharcolni a hosszabbítást. Arsene Wenger 250. nemzetközi kupamérkőzésén ült az Arsenal kispadján.

Az Olympique Marseille és az Atletico Madrid tíz évvel ezelőtt a Bajnokok Ligájában futott össze. Hazai pályán az Atlético nyert 2-1-re, míg Marseille-ben 0-0-ás döntetlen született.