Sané győztes gólt szerzett a Liverpool ellen

Idén nem kellett sokáig várni az első szuperrangadóra, a csütörtök esti Manchester City-Liverpool találkozó Bajnokok Ligája döntőnek is beillett volna.

Jürgen Klopp csapata 17 győzelem és 3 döntetlen után érkezett meg a manchesteri Etihad-stadionba, ahol a címvédő City utoljára december 22-én 3-2-re kikapott a Crystal Palace-tól.

A Premier League két legjobb formában lévő csapata nem tektetóriázott egymással. Ennek a 18. percben majdnem meg is lett az eredménye, amikor Mohamed Salah brilliáns passza után Sadio Mané előbb kapufát lőtt, majd a kipattanó után felszabadítani igyekvő John Stones telibe lőtte saját kapusát, Edersont. Stones azonban javított és a labdát a gólvonalról rúgta ki, csak 1,1 centiméteren múlt, hogy a labda nem haladt át teljes terjedelmével a gólvonalon. A döntést a gólvonal technológia is megerősítette.

A  40. percben Bernardo Silva kavargatott a bal szélen, majd találta meg a labdával Sergio Agüerót, aki Dejan Lovren mellől, Csikar-szögből óriási gólt ragasztott Allison Becker kapujába (1-0). Az argentin támadó a Liverpool elleni rangadókat tekintve zsinórban hatodik meccsén volt eredményes, amivel megszerezte 10. gólját a bajnokságban.

A 64. percben csakúgy, mint a City, a Liverpool is a semmiből szerzett gólt

A vendégek két szélső védője, Trent Alexander-Arnold és Andrew Robertson kooperációja, illetve Danilo és Ederson hibája kihagyhatatlan helyzetbe hozta Roberto Firminót, aki csukafejessel vette be az üresen tátongó kaput (1-1).

A 71. percben az egykori Liverpool-játékos Raheem Sterling szólózott, majd tette ki a labdát Leroy Sanénak, aki nem is helyezhette volna pontosabban, hiszen a labda a kapufáról vágódott a hálóba (2-1).

Ezzel a két csapat közötti különbség négy pontra csökkent, így ismét nyílt lett a bajnoki címért folyó verseny.

A Manchester City február elején előbb az Arsenalt, majd a Chelsea-t fogadja hazai pályán, míg a Liverpool egy nyugodtabb időszak után február 24-én utazik ismét Manchesterbe, a United vendégeként.