Sima magyar vereség a horvátoktól

A magyar női kézilabda-válogatott meglepően simán, 21-18-ra kikapott Horvátországtól az Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, vasárnap Ljubljanában.

horvátok

A magyarok 18 fős keretéből ezúttal Szikora Melinda és Pásztor Noémi maradt ki

Öt pontatlan lövéssel és két eladott labdával kezdtek a magyarok, az ellenfél védelme sokkal jobban működött, ezért Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány már a 11. percben időt kért. Több mint 11 és fél perc telt el a találkozóból, amikor megszületett az első magyar gól, de a beálló körüli védekezés továbbra sem működött, a másik kapu előtt pedig ziccerek maradtak ki.

Betörésből, ziccerből amúgy is kevés adódott az előző kontinenstornán bronzérmes horvátok jó védekezése miatt, ráadásul Klujber Katrin büntetőt rontott.

A cserejátékosok beállítása és a létszámfölényes támadójáték némileg használt, így a szünetben csak háromgólos hátrányban volt a válogatott (10-7), amely az első félidőben 12 lövést hibázott.

A második felvonás majdnem ugyanolyan rosszul kezdődött, mint az első

A 44. percben, amikor Golovin ismét időt kért, a horvát kapus, Tea Pijevic ötven százalékos védési hatékonyságnál tartott (20 lövés/10 védés). Ebben a félidőben is sok volt a rontott lövés, és ezt védekezésben nem sikerült ellensúlyozni. Ezúttal a létszámfölényes akciókat sem sikerült kamatoztatni, mert a horvátok ha nem is hiba nélkül, de rendkívül felkészülten kézilabdáztak.

Az 52. percben 19-13-nál eldőlt a meccs, majd a hajrában a magyarok – akik összesen 22 lövést rontottak – némileg csökkentették hátrányukat.

Vámos Petra
Vámos Petra és a horvát Katarina Jezic (lent) a női kézilabda Európa-bajnokság Horvátország – Magyarország mérkőzésén a ljubljanai Stozice Arénában. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

A mezőny legjobbjának az Alba Fehérvár KC horvát kapusát, Tea Pijevicet választották, aki 30 lövésből 14-et védett. Honfitársa, Valentina Blazevic kilenc góllal járult hozzá a sikerhez. A magyar kapusok közül Szemerey Zsófia öt, Janurik Kinga két védéssel zárt.

A két csapat 29. egymás elleni mérkőzésén 17 magyar győzelem és egy döntetlen mellett a 11. horvát siker született.

A magyarok pénteken 33-28-ra nyertek Svájc ellen, kedden 20.30-tól pedig a címvédő Norvégiával találkoznak. A középdöntőbe az első három helyezett jut.

Női kézilabda Európa-bajnokság

A csoport, forduló

Horvátország-Magyarország 21-18 (10-7)
Horvátország:
 Pijevic, Kapitanovic (kapusok), Blazevic 9, Buric, Debelic 3, Japundza 1, Jezic, D. Kalaus, L. Kalaus, Krsnik 1, Pavlovic, Petika 3, P. Posavec 3, S. Posavec 1, Prkasin, Simara.
Magyarország: Janurik, Szemerey (kapusok), Albek, Bordás, Debreczeni-Klivinyi, Füzi-Tóvizi 3, Győri-Lukács 4, Hornyák, Kácsor 2, Klujber, Korsós 2, Kuczora 3 (3), Márton 1, Tóth E., Töpfner 2, Vámos 1.

Forrás: MKSZ / MTI